Колку ви значат модните марки

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Ama moze i nekade da ne pustat so eftina obleka da vlezes... ne vikam deka e toa vo red ama taka e...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
SLaCk напиша:
Ama moze i nekade da ne pustat so eftina obleka da vlezes... ne vikam deka e toa vo red ama taka e...
Абе ти пак не ме сфаќаш... Што ако е ефтина кога изгледа како скапа? На врата да не ми ја проверуваат етикетата од позади?

И не зборам за свечена облека, туку за таква како што носиме јас, ти и Офчарот.:wink:
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Mmmmm OK ako moes da pronajdes takva:) jas odma poznavam hehe se zezam...
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
markata kako marka ne mi e nesto bitna ... najvazno mi e kako mi stoi bez razlika dali e kupena vo eko ili vo diesel ili kaj i da e. ne vikam deka ne nosam marka, ako dobro mi stoi nekoja marka obleka ke ja kupam kolku i da kosta (e sea da ne e nesto u PM skapo)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Prvo kaj nas nema originali... site kupuvaat od Turcija! Imam eden prijatel drzi butik vo Biser i toj kazuvase deka ide zaedno so gazdata na Diesel vo Turcija i zaedno kupuvaat. Edniot prodava farmerki za 100o denari... drugiov sitka za 6000 denari. Razilkata e vo cenata, a robata e od Turcija!
Pameten izleze gazdata na Phard.... od pazarite vo Italija kupuvase roba po 5 evra parce a tuka gi sitkase po 50 evra...pameten covek...steta sto na nekoj od nas ne mu teknalo!
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Ama sea i vo Phard se e po 1000 denara.Nema vise po 50 evra edno parce....Ova ti go zboram od muabeti sto slusam vo skolo.
Inache u Biser ima edno butikce POrtobelo(moze i za toa zboris) , brat mi ide tamu se oblaka za 3 godini za 10 000denara.Abe sto ne iznakupil za 10 iljadI!Frmerka 1000 energie , patika energie 1200 ...sega sekako ne se orginalni ali nisto ne im fali i bash mu se ubavi.!.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Може тука нема оргинали ама ке си одиш во грција во zara стварно има добри ствари и многу други бутици и ке си изнакупиш,а за тоа со Италиа си бил ти да видиш да видиш колку е скапо од таму да купуваш облека (мислам да не се фалам , купувам),така мислите особено во северна италија е изгор
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
90% kajnas nema originali ... i ja ne prznavam originali osven BITSIANI! Edinstveno oni drzat originale roba (postoe grckajebi ga) a bogami i drzat ceni. Retko idam tamu ali ako otidam togas nema izlaganje so prazni race ... edinstvena prodavnica vo koja sto mozam sekogas da si najdam nesto sto mi se sviga
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
ako toa mi se sviga bilo da se(farmerki,jana,bluza,cizmi...)ako mi se svigaat i dobro mi stojat ke gi kupam pa duri toa i da e eko...
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Zbratko напиша:
90% kajnas nema originali ... i ja ne prznavam originali osven BITSIANI! Edinstveno oni drzat originale roba (postoe grckajebi ga) a bogami i drzat ceni. Retko idam tamu ali ako otidam togas nema izlaganje so prazni race ... edinstvena prodavnica vo koja sto mozam sekogas da si najdam nesto sto mi se sviga

Dojdi vo Sofija...na pola se cenite od kaj nas!!!
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
betogrozdanov45 напиша:
Ama sea i vo Phard se e po 1000 denara.Nema vise po 50 evra edno parce....Ova ti go zboram od muabeti sto slusam vo skolo.
Inache u Biser ima edno butikce POrtobelo(moze i za toa zboris) , brat mi ide tamu se oblaka za 3 godini za 10 000denara.Abe sto ne iznakupil za 10 iljadI!Frmerka 1000 energie , patika energie 1200 ...sega sekako ne se orginalni ali nisto ne im fali i bash mu se ubavi.!.

Ako e toj dole vo tunelceto, toj e! Zena mu na toj pak drzi do istiot dukan, prodavnica za detski igracki! Toj mi kazuvase... i za Diesel i za negovata prodavnica... kako gi kupuvaat...
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
2
Mnogu sakam da nosam marki a osobeno replay i energie ama zaradi mene a ne zaradi drugite.Ic nemi e gajle dali nekoj ke me vidi vo taa garderoba i ke kaze nesto .Otkako znam sa sebe znam i za marki.Nikogas ne zalam pari za garderoba.Mnogu me nerviraat luge sto kupuvaat po nekoe parce marka a doma nemaat leb da jadat i stanot im se raspagja,starite vikaat istrgni kolku sto ti e cergata.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
VMRO напиша:
Prvo kaj nas nema originali... site kupuvaat od Turcija! Imam eden prijatel drzi butik vo Biser i toj kazuvase deka ide zaedno so gazdata na Diesel vo Turcija i zaedno kupuvaat. Edniot prodava farmerki za 100o denari... drugiov sitka za 6000 denari. Razilkata e vo cenata, a robata e od Turcija!
Не си во право.
Како прво, неможе едниот да продава за 6000, а другиот за 1000. Низ иљада продавници гледам чкарт роба со зашиена етика од дизел, а врска си нема од дизел. И плус одма се разликува материјалот. Панталоните кои се чкарт дизел, се тенки, материјалот е многу лесен, и конецот се познава од 40 м. Катастрофа.
Имам фармерки од дизел дома не ми кажувај...
не викам дека се му е оргинал у дуќан, али не можам да кажам дека се му е чкарт!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom