Колку ви значат модните марки

Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Многу ми значи како се чувствувам во тоа што сум облечена и настојувам да ме води чувството кога одлучувам што да облечам.Моделите чие име е познато знаат да бидат фасцинантни,но не и пресудни во мојот начин на облекување.Воопшто не сум заразена од модните трендови и имиња напротив заразена сум од сопствениот стил кој трпи и парчиња кои сама ги шијам или кои ги сошило некое не толку познато лице.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ЕееЕЕее.. ја коа бев на шопинг у Париз ти кај беше..

Вратоврска, фрак, манжетни, токи, све..

И саат..
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Вашите ценети постови кои во нивната содржина немаа ништо друго освен глуп/ачо, се префрлени во муабетчилница, и нареден таков пост ќе значи клуч на темава. Фала пријатно.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
ROZA напиша:
Многу ми значи како се чувствувам во тоа што сум облечена и настојувам да ме води чувството кога одлучувам што да облечам.Моделите чие име е познато знаат да бидат фасцинантни,но не и пресудни во мојот начин на облекување.Воопшто не сум заразена од модните трендови и имиња напротив заразена сум од сопствениот стил кој трпи и парчиња кои сама ги шијам или кои ги сошило некое не толку познато лице.
Sekoja cest devojko !! Jas ne znam da sijam ama mnogu cesto si pram skiss na nesto sto go sakam i so meseci posle go baram istoto niz grad i na kraj ke mi e samo krivo .. Mnogu bi sakala da znam da i jas da si skrojam ideite .. Ti zavuduvam ,,
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Видов сте се опуштиле максимално на темава, опоменати сте еднаш, ако немате ништо паметно да напишете во врска со темата воопшто не пишувајте зошто ке бидете избришани, а темата ке биде заклучена.
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Ne sum i rob na poznatite modni marki, no ne sum ni imun......
Sakam dobro da izgledam, a i moram dobro da izgledam. Sekoj treba da znae kako da ja nosi oblekata za da bide zabelezan, a dali nosi marka ili ne ne e vazno.
Imam obleka od marka , a i obleka od nekoi nepoznati butici, najverojatno turska roba, no mi se dragi i ednite i drugite.
Najcesto crtam model i odam vo nekoj sivacki salon da mi napravat tokmu takov model, i da vi kazam najzadovolna sum koga nosam nesto sosieno i sto e mnogu eftino, a izgleda fenomenalno.
Koga odam na shoping ako nesto mi se dopaga, ne gledam dali e marka ili ne, dali e eftino ili skapo, bitno mi e da mi se dopaga, iako moze potoa nema da go oblecam ni ednas.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
kikiki напиша:
Ne sum i rob na poznatite modni marki, no ne sum ni imun......
Sakam dobro da izgledam, a i moram dobro da izgledam. Sekoj treba da znae kako da ja nosi oblekata za da bide zabelezan, a dali nosi marka ili ne ne e vazno.
Imam obleka od marka , a i obleka od nekoi nepoznati butici, najverojatno turska roba, no mi se dragi i ednite i drugite.
Najcesto crtam model i odam vo nekoj sivacki salon da mi napravat tokmu takov model, i da vi kazam najzadovolna sum koga nosam nesto sosieno i sto e mnogu eftino, a izgleda fenomenalno.
Koga odam na shoping ako nesto mi se dopaga, ne gledam dali e marka ili ne, dali e eftino ili skapo, bitno mi e da mi se dopaga, iako moze potoa nema da go oblecam ni ednas.
sekoja cest za postov. Imame isto mislenje:wink:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Devilish Angel напиша:
Видов сте се опуштиле максимално на темава, опоменати сте еднаш, ако немате ништо паметно да напишете во врска со темата воопшто не пишувајте зошто ке бидете избришани, а темата ке биде заклучена.
А ние ќе бидеме протерани на Голи Оток :pos:

Туку, да се најде некој храбар да каже дека е роб на марките. Да си признае, бар еден, ееееее..
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ej da ofchar mene mi znachat do negde markite sakam samo nike patiki samo champ maici
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
ОК бе признавам сакам да сум облечен во марка...................... и сега што?
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Леле луѓе аман!
Читајте го насловот на темата па ако имате нешто да кажете во врска со темата напишете! И доста веќе паѓате на провокации од Офчар, не ли сфаќате дека се заебава цело време?
Од едно негово прашање, цела тема ќе забега во сосема трета тема! Придржувајте се до темата, затоа што ќе ги избришам сите глупости што се во неа, и ќе ја заклучам.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
NAJBITNO e mene da mi se svigja i mene ubavo da mi stoi pa dali bilo toa 500den. ili 5000den. toa voopsto ne e bitno.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
BusHav напиша:
NAJBITNO e mene da mi se svigja i mene ubavo da mi stoi pa dali bilo toa 500den. ili 5000den. toa voopsto ne e bitno.
Браво друже, зелена репутација од мене. :wink:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
BusHav напиша:
NAJBITNO e mene da mi se svigja i mene ubavo da mi stoi pa dali bilo toa 500den. ili 5000den. toa voopsto ne e bitno.
mnogu e stara ofaa fraza mnogu kazi mi n ti e merak non stop da se oblakash u diesel i replay i beneton znam deka sum u pravo nemoze nikoj tuka da mi kaze deka ne sum zatoa shto toa e taka za site
 

Kajgana Shop

На врв Bottom