Колку ви е интересно ... - Шопинг ?!

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Доста интересно,обожавам.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Зависи...Понекогаш како ме мрзи да пробувам ствари, па облечи соблечи, само јас си знам :jaj:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
смрт.. облечи соблечи пресоблечи :tapp:... кошмари... мрзам шопинг.. обично почесто чекам на готово :)
 

serious

If you need me, whistle
Член од
6 февруари 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Мрзам шопинг....... а посебно мајка ми кога оди во продавница....
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ич не ми е интересно,многу ме замара од една у друга продавница облечи соблечи:nesvest:
 
Член од
24 мај 2009
Мислења
131
Поени од реакции
6
Обожавам shoping...ама само кога сум добро расположена! Тогаш се ми се допаѓа и ми стои добро! :wink: Обично најдобри резултати од shoping- от имам кога одам сама!
 
А

Александра Д.

Гостин
Ич не сакам шопинг... Кога помислам на се’ што треба да направам, колку пати треба да се пресоблечам (мразам тоа:nerv:), во колку бутици треба да влезам....:nesum:
Но сепак, кога морам, одам најчесто со мајка ми, таа знае за секоја прилика што би ми одело, дали комбинацијата ми е погодена, дали стилот ми одговара на годините и се’.... Ахх... Да можам да сум како неа...:toe:
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Одам на шопинг кога ми треба некое парче облека. Не се случува многу често и најчесто ако знам што ми треба одам во продавницата каде што знам дека го има тоа го купувам и толку. Мразам да шетам по продавници и да разгледувам, а нема да купам ништо. Ако сакам да купам нешто а немам замислено што точно сакам, се случува да прошетам по неколку продавници, но тоа што ми се допаѓа го купувам и завршувам и не трае со часови купувањето.
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Јас обожавам да одам во шопинг кога сум расположена...Најчесто мајка ми си ја водам со себе и ми помага да се одлучам.

Кога не сум расположена ме мрзи да се пресоблекувам и да разгледувам и не преферирам да одам тогаш. :toe:
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Па и не ми е баш интересно..зависи со кого одам..
Ако сум со мајка ми-пробај ова,пробај она..бла бла
А ако сум со другарки е тоа е веќе нешто друго-нема толкава потреба од пробување
 
R

Reve0ke

Гостин
Зависи на што шопинг на алишта секако не...
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Хммм...Некогаш со задоволство одам,а некогаш со големи маки.:icon_lol:
Најчесто брзо завршувам со купувањето,обично она што прво го видам и што од одма ќе ми се засвиѓа,го купувам.Со себе најчесто ја водам баба ми,затоа што мајка ми ретко кога е слободна да дојде со мене,а баба ми ми е на располаѓање 24/7.:icon_lol: Нема врска тоа што е постара,жената стварно се разбира и досега не сум згрешила кога сум купила нешто по нејзина препорака.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom