Колекционерство на грамофонски плочи

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
se prodavat li ovie tato ima 1000 ploci od vremeto od jugoton gi kupuval hhehehe vo toa vreme imalo jugoton
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 17:48 ---
se prodavat li ovie tato ima 1000 ploci od vremeto od jugoton gi kupuval hhehehe vo toa vreme imalo jugoton
1000 (ama primer pola pola i malite i golemite se ne se se isti )
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
se prodavat li ovie tato ima 1000 ploci od vremeto od jugoton gi kupuval hhehehe vo toa vreme imalo jugoton
--- надополнето: 23 февруари 2013 во 17:48 ---

1000 (ama primer pola pola i malite i golemite se ne se se isti )
Од кои изведувачи? Странски, македонски, југословенски....?
Пиши шо имаш во колекција, па можи и ќе напрајме спогодба
 

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
Од кои изведувачи? Странски, македонски, југословенски....?
Пиши шо имаш во колекција, па можи и ќе напрајме спогодба
brat ima i jugoslovenski (mile kitic...) ama poveketo se stranski i dva gramafona imam od starite sema bile porano tatko mi i drugarite hehehehe
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
brat ima i jugoslovenski (mile kitic...) ama poveketo se stranski i dva gramafona imam od starite sema bile porano tatko mi i drugarite hehehehe
Ај направи една листа кои албуми ги имаш од странските и прати ми, оти вака како да се пазариме ако незнам што купувам?!
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Tesko da ja najdes ummaguuma bidejki ja nema izdadeno Yugoton taka da ova i Division bell kako i atomhart mother i uste nekoja mora od stranstvo da ja zemes ama se poskapi tesko da ja najdes ako ja ima nekoj momentary laps of reason neka kaze ......
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Ja prodavam/menuvam bend kiss album unmasked mint znaci kako nova koj saka neka se javi
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Ja poseduvam orginalnot prvo izdanie na albumot time na grupata time so Dado Topic.Plocata e solidno zacuvana i omotot e relativno socuvan.Ova izdanie go ima samo vo 500 primeroci izdadeno vo 1972 godina...Bidejki e retko i e prestiz da se poseduva me interesira kolku evra bi ponudil nekoj? so napomena deka ova e raritet a pesnite se progresiv jazz rock so odlicni tekstovi podobri od stranskata scena.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Денес се подновив со по некоја плоча. Штета само што грамофонот не ми е при мене да ги преслушам, вака на изглед изгледаат како нови, немаат гребнатинки ни на плочата, ни на омотот.

 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Ako sakas da kupis nesto pisi imam 2 albuma od P.Floyd, Dugme bilo sto ako ti treba pisi



Денес се подновив со по некоја плоча. Штета само што грамофонот не ми е при мене да ги преслушам, вака на изглед изгледаат како нови, немаат гребнатинки ни на плочата, ни на омотот.

 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Ako sakas da kupis nesto pisi imam 2 albuma od P.Floyd, Dugme bilo sto ako ti treba pisi
Зависи.... пиши кои албуми ги имаш, во каква состојба се....
Моментално не сум во Македонија, ама за неколку недели ако дојдам можи да правиме пазар
 
Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
Колко се движи цената за грамафонски плочи, од големите?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Од 100-150 денари па нагоре...
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
54
Поени од реакции
27
имам преку 50 плочи дали може да ми кажите по која цена одат :)меѓу подобрите:Elvis Presley,ABBA,John Travolta(Grease),Драган Мијалковски и другиииии
 

Kajgana Shop

На врв Bottom