Колекционерство на грамофонски плочи

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
имам преку 50 плочи дали може да ми кажите по која цена одат :)меѓу подобрите:Elvis Presley,ABBA,John Travolta(Grease),Драган Мијалковски и другиииии

Ајде, тури ја листата со плочи (изведувачи и албуми), кажи ја нивната состојба и кажи што пари бараш за нив.
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Saka nekoj Led Zeppelin 3 tretiot album solidna sostojba i The Wall Pink FLoyd i Wish you were here ?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
Има некој што откупува плочи на големо :icon_mrgr:. Имам едно стотина плочи ако е заинтереиран некој нека каже :)
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Има некој што откупува плочи на големо :icon_mrgr:. Имам едно стотина плочи ако е заинтереиран некој нека каже :)
Подобро продај ги една по една на тезгите во центарот на Скопје.Може 200е да собереш,зависи од уникатноста и состојбата.На големо поефтино ќе те фатат,вака подобро со некој другар,3-4тој па после 10мин 3-4 ти продавај му на тие тезгаџиите со плочи,книги и сл.Секако и тие ќе си имаат своја цена и после ќе ги продадат поскапо.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
На Циган Пазар има милијарда плочи. И јас сакам ова чудо, ама бегај скапо хоби. Не е за мене! :(
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imam nekolku metri ploci, uste sobiram. Za prodavanje nemam, imam nesto dupli interesni naslovi za menjavanje - Depeche mode, talking heads, sting, spandau ballet.....
Ako ima nekoj nesto za prodazba neka se javi :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Не сум колекционер. Татко ми имал грамофон и неколку плочи. Една година баба ми за негов роденден му го донесе грамофонот со неколку плочи кој ги зачувала негови како поклон за да се потсети на неговите малди години .

Зошто пишувам на темава е тоа што денес ми излезе реклама на фејсбук за една фејсбук страна која беше наменета за рекламирање на плочи од Бело дугме цел бокс сет со се книга во продажба
https://www.facebook.com/bijelodugmeboxset
http://bijelodugme.com.hr/

Албумите сите ремастеризирани во Abbey Road студио

тука може да се купи преку интернет.
http://shop.crorec.hr/crorec.hr/ws_o_izdanju.php?IZDANJE_ID=785226
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
Дали некој би се разделил од неколку стари плочи? Не е битно дали се изгребани или со каква музика, битно физички да се здрави да не се скршени.
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Prodavam album od Metalica Ride the lighting germansko izdanie skroz nova sostojba
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Член од
22 ноември 2015
Мислења
15
Поени од реакции
8
Грамофони по која цена се продаваат низ Скопје? Може и на старо. =)
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Прочитав некои коменмтари, но бидејќи не сум од Скопје, сакам да прашам каде може да продадам добро зачувани плочи од рок и ју музика, и Pink Floyd, Led Zeppelin, Jazz compilation и слично. (И мене ми с наследство од татко ми:), но немам грамофон за да ги слушам)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom