Колега - смрдло

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Имам еден таков професор на факултет, доктор на науки, корне цела предавална каде што имаме предавање, а ако влеземе да имаме час одма после него во истата просторија тоа веќе е ужас и смрт. Лето пак нема што ни да се зборува, сето тоа зачинето со пот... Доктор на науки со 60 000 денари плата да дозволи да смрди со сите тие хигиенски средства кои постојат не е разбирливо, па како и да е.
од Градежен да не е професоров?:)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Да од градежен е :D
хахахахахахха:pos:
Него потта му смрди,а моментално е декан на факултетот.
Иначе многу закон човек.
Кога ке ми текне кога земав оценка од кај него во канцеларија,мислиш во бирото чува мртва дива свиња со оцет полиена....
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
хахахахахахха:pos:
Него потта му смрди,а моментално е декан на факултетот.
Иначе многу закон човек.
Кога ке ми текне кога земав оценка од кај него во канцеларија,мислиш во бирото чува мртва дива свиња со оцет полиена....

Па не знам баш дали е декан, ама мислам дека не е. Иницијалите му се А.Ф.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.239
Поени од реакции
22.431
Не прати фудбал тој бе, не знае дали топката е округла или коцкаста. :D
Кажи само дали има дипломирано на градежен и 90 %сум сигурен кој би можел да биде ;) Коа ке ми кажеш ке ти пратам негово име и презиме у ПП
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Абе серло еден,кој ти дал тебе работа како прво?Како второ,изгледа си газ и гаќи со админите,па што допуштаат вакви смрдени теми да се отвораат.Се со мочка правено
Абе си има мака изгледа човекот па отворил тема овде да му помогниме ние овде :rolleyes:.. Не можи да се тргни настрана од колегата или да издржи 45 минути смрдеа..... оти тој кога ке се сери не смрди :D
Ајде да си отвориме тема ::гомце:то многу ми смрди.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Кажи само дали има дипломирано на градежен и 90 %сум сигурен кој би можел да биде ;) Коа ке ми кажеш ке ти пратам негово име и презиме у ПП
Ma какво дипломирање бе. :icon_mrgr:
Со средно е, у Коце има завршено.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.239
Поени од реакции
22.431
Ma какво дипломирање бе. :icon_mrgr:
Со средно е, у Коце има завршено.
Ништо тогаш,овој исто сиромашен е премногу,а сестра му мислиш на водно кај амбасадорине живее и на 26 год дипломираше ,а ја 2 години го знам за зима има 1 комбинација за облакање за лето има 2 комбинации (и коа ке му се употи едната мајца не ја мења додека не се испере втората) ...
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Ако не најде чаре ни по 6 страни за смрдлото, има и едно друго решение,
што не бегаш,замениго офисот со друг (пр.некоја фарма на кокошки,крави или свињи).
-------------
Ај сега озбилно, а што да речат пак тие работници,а мора да има и такви што работаат во овие фарми, на одржување,чистење,достава на храна,молзење,собирање јајца и сл.како им е тек на нив. Или на некои други покрај печките во Југохром и други топилници,а посебно на кранистите на висина, а кај флемачите во Мак-стил ќе издржиш ли 2 часа.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Луѓе имам еден ајде да го наречам колега мада не ми е колега туку повеке ми е како соработник али како и да е поголем дел од времето минуваме во иста канцеларија. Ама човеков бре смрди копа. 3-4 пати му реков дека смрди и да се среди малку ама он мисли дека се зезам и секој ден доаѓа се по смрдлив и по смрдлив. Мада се гледа дека се бања скоро секој ден ама алиштата бре ги менува 1 месечно, и тие му смрдат му куткаат и воедно џабе е шо се бања. И згора на се пуши ко луд каде ке стигне, и кај него дома, во соба каде што спие, во креветот каде што спие.... страшно....

Шо да праам шити се, ке зеам со сила ке го избањам.
Чаре: купи гас-маска, земи миризливи стапчиња распали низ канцеларијата, со босилек попрскај, поп, врач, шаман, шо да е нешто викни нека го отпеј... Егзорцист крај-краева повикај.
 
Ч

Чај

Гостин
се заебав еднаш и купив озонер, од оние сами што шприцаат со тајмер.... резултатие беа страшни.
Toa не е озонер туку освеживач за просторија. Озонерот е сосем друг апарат.

Најдобро ќе ти биде да му речиш да се зачлени на кајгана.Во знак на доброчинство,админите ќе ја направат уште една недела да седе на почетна. Валјда ќе ја види,ќе се пронајди...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ако не најде чаре ни по 6 страни за смрдлото, има и едно друго решение,
што не бегаш,замениго офисот со друг (пр.некоја фарма на кокошки,крави или свињи).
-------------
Ај сега озбилно, а што да речат пак тие работници,а мора да има и такви што работаат во овие фарми, на одржување,чистење,достава на храна,молзење,собирање јајца и сл.како им е тек на нив. Или на некои други покрај печките во Југохром и други топилници,а посебно на кранистите на висина, а кај флемачите во Мак-стил ќе издржиш ли 2 часа.
Не работи он на фарма па да треба д трпи на работа. Во канцеларија работи.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Ми е страв да не се стопи, добар лик е, само и "добро" мириса. :)
--- надополнето: 18 јануари 2014 во 21:54 ---
Значи ако работам на фарма тогаш барем ке знам дека смрдеата е составен дел од работата и нема да се буниш, тоа е тоа. Иначе таа смрдеа од животни и гомна од животни не ми смета, тоа е нормално, тие така и треба да мирисаат. Ама овој не треба така да мириса и ништо во тоа не е нормално.

Јас ке разберам доколку има некој проблем, му смрди пот-та од здравствени причини и сл. бидејки имав шклоски што му смрдеше здивот му копаше, ама човекот имасе проблеми со крајниците бидејки му ги извадиле и му се собирала храна, и тоа е тоа, никогаш ништо не му реков, нито го избегнував и сл. пријатели сме и ден денеска, ама вој бре луге смрди од што не се пере. Мислам дека тоа нема никакво оправдување.

Не работи он на фарма па да треба д трпи на работа. Во канцеларија работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom