Колега - смрдло

Член од
22 декември 2011
Мислења
2.000
Поени од реакции
4.149
Ја го имам овој проблем со татко ми. Сум му рекол неколку пати ама па татко ми е тако прилично луд и ќе ме испотепаше кога му викав, така да се откажав веќе и неме шанса да се подобри ситуацијата со неговата смрдеа. Проблемот со него што се поти премногу,а се тушира два пати во неделата и тоа во рок од 5 мин е готов.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.240
Поени од реакции
22.435
Не е единствен факултет за градежништво тој во Скопје.
Како бе друже не е единствен тој !!??!?!o_O не е правен или економски па да има квота со 400-500 студенти ....
Ова исто ти е ко да кажеш машински не е единствен ,а башка гледам се тепаат и на градежен да се запишат зашто мн е лесен :pos:
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Кој не си пател од ваков човек, не знае како е. У средно јас имав цимерка шо не се бањаше, и буквално у овој период од годината сме спиеле со отворена врата од терасата. Не дека немаше каде да се испере или да се избања, стварно не знам зошто го прават тоа. Ама не е до бањањето толку колку до нечистата облека, повеќе пати носена и испотена. Пижамите под перница си ги чуваше со сликата од дечко и четката за заби. :love:
Може и до домашно воспитување е, јас имав прилика мајка и да ја запознаам, и жената иста како неа си беше таква. Не дека немаа пари или па не знам беа запуштени, такви си беа луѓето, не си се чистеа.
И секако, проблемот не го решивме. Пробавме од околу со зафрканции нешто ова-она, и којзнае уште какви не обиди имаше - на крај пак со отворена врата си спиевме :D на крајот кога требаше да се отселиме една цимерка и кажа у фаца дека тоа што го прави не е у ред и дека треба да си води грижа за хигиената ама џабе, веќе беше предоцна... :D
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Кој не си пател од ваков човек, не знае како е. У средно јас имав цимерка шо не се бањаше, и буквално у овој период од годината сме спиеле со отворена врата од терасата. Не дека немаше каде да се испере или да се избања, стварно не знам зошто го прават тоа. Ама не е до бањањето толку колку до нечистата облека, повеќе пати носена и испотена. Пижамите под перница си ги чуваше со сликата од дечко и четката за заби. :love:
Може и до домашно воспитување е, јас имав прилика мајка и да ја запознаам, и жената иста како неа си беше таква. Не дека немаа пари или па не знам беа запуштени, такви си беа луѓето, не си се чистеа.
И секако, проблемот не го решивме. Пробавме од околу со зафрканции нешто ова-она, и којзнае уште какви не обиди имаше - на крај пак со отворена врата си спиевме :D на крајот кога требаше да се отселиме една цимерка и кажа у фаца дека тоа што го прави не е у ред и дека треба да си води грижа за хигиената ама џабе, веќе беше предоцна... :D

А добро зарем не знаеше зошто спиете со отворена врата?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Кој не си пател од ваков човек, не знае како е. У средно јас имав цимерка шо не се бањаше, и буквално у овој период од годината сме спиеле со отворена врата од терасата. Не дека немаше каде да се испере или да се избања, стварно не знам зошто го прават тоа. Ама не е до бањањето толку колку до нечистата облека, повеќе пати носена и испотена. Пижамите под перница си ги чуваше со сликата од дечко и четката за заби. :love:
Може и до домашно воспитување е, јас имав прилика мајка и да ја запознаам, и жената иста како неа си беше таква. Не дека немаа пари или па не знам беа запуштени, такви си беа луѓето, не си се чистеа.
И секако, проблемот не го решивме. Пробавме од околу со зафрканции нешто ова-она, и којзнае уште какви не обиди имаше - на крај пак со отворена врата си спиевме :D на крајот кога требаше да се отселиме една цимерка и кажа у фаца дека тоа што го прави не е у ред и дека треба да си води грижа за хигиената ама џабе, веќе беше предоцна... :D
имав цимерка спиевме во кревети на спрат, мала тесна собичка. собата смрдеше ужасно и никако не можевме да сфатиме од што!!! сама кога останав еден ден ја превртев цела соба, иако не ми требаше многу за да го најдам изворот. сите свои нечисти алишта, гаќи, прслуци, СЕ, фрлаше под кревет и таму и остануваа! она купуваше нови ги носеше и пак под кревет ги фрлаше!!!! кога и кажав да си исчисти тоа таму, се налути, се навреди и со плачење истрча да се жали кај другите...сите ја гледаа збунето. како и да е, одби.
тоа не беше единствен проблем, живеев во стан за 12 души! кога сите тие делат дневна и веце, како бе никој не се секира да ги чисти тие простории, туку само својот кревет и толку?! ми се гади само на помислата дека треба да ви објаснам како живеев таму тие неколку месеци. тушот беше затнат и ако случајно посакаш да се тушираш, ќе се тушираш со косите на другите 11 души од станот. сапуни со влакна, во кујната лавабото мувла имаше фатено о што фрлале храна и ја оставале таму :( едвај дочекав да се преселам
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
А добро зарем не знаеше зошто спиете со отворена врата?
Се дешаваше следниов муабет:
- Одам да се бањам. *five minutes later, се враќа во собата и вика дека нема топла вода*

Не, и стварно не знам како не и текнуваше, си немаше мака. А кога ќе се сетам и јас познавав една таква смрдла како Коцка, што алиштата си ги фрлаше под кревет и чистите со нечистите ги мешаше. Чизмите со кал и стоеа во шкафот со алиштата и неверојатна миризба се ширеше кога ќе го отвореше шкафот. :нинџ:
Џабе се бањаше кога ќе облечеше нешто неиспрано и испотено. И навлаките од креветот не ги менуваше со месеци и месеци, не се сеќавам да ја имав видено такво нешто да направи додека живеевме заедно. У секој случај гадна работа. Не знам како самите не се осеќаат.
А, и дечко си фати, и мажена е дури сега. :noze::love:
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Смрдеата на човекот најчесто зависи од исхраната и од дебелината...

Поготово луѓе што често јадат свинско месо и имаат тежина од 110-120 кг тие најповеќе смрдат... Дури и по три пати во денот да се бањаат, и да се прскаат со парфеми, џабе е...

Пак во селата во Дебар каде што живеат торбеши тие често јадат месо од стари мечки, абе не да смрдат корнат...

Епа затоа се се јади со мерка и не се јади месо од било кое животно...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Смрдеата на човекот најчесто зависи од исхраната и од дебелината...

Поготово луѓе што често јадат свинско месо и имаат тежина од 110-120 кг тие најповеќе смрдат... Дури и по три пати во денот да се бањаат, и да се прскаат со парфеми, џабе е...

Пак во селата во Дебар каде што живеат торбеши тие често јадат месо од стари мечки, абе не да смрдат корнат...

Епа затоа се се јади со мерка и не се јади месо од било кое животно...
Мечка да те јаде бе Заптија :D
Јес да зависи од исхраната, ама основно е навиките и метаболизмот! Е*ави стручњаците, ете дел од французите јадат смрлдиви сирења, нив у маало не треба да ги примаат, ако е така:facepalm:
 
Ф

Флеш

Гостин
Поготово луѓе што често јадат свинско месо и имаат тежина од 110-120 кг тие најповеќе смрдат... Дури и по три пати во денот да се бањаат, и да се прскаат со парфеми, џабе е...
Па јас сум вепар од 120 кила И НЕ ЈАДАМ СВИНСКО па смрдам на пот и се праам како водопад без контрола .... Имам болест Хашимото ... Телото не препознава температура до точка кога ќе ми биде најлошо .... Ладно не чуствувам додека не почнам да се тресам ептен многу .... Топлина идам до степен кога ќе се загреам премногу и малку фали да добијам сончев удар .... Тогаш се потиш без контрола .... Кожата ми се масти ептен заради автоимуната болест .... Црниот дроб ми се јаде самиот .... Имунитетот ми го гази телото ....
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Па јас сум вепар од 120 кила И НЕ ЈАДАМ СВИНСКО па смрдам на пот и се праам како водопад без контрола .... Имам болест Хашимото ... Телото не препознава температура до точка кога ќе ми биде најлошо .... Ладно не чуствувам додека не почнам да се тресам ептен многу .... Топлина идам до степен кога ќе се загреам премногу и малку фали да добијам сончев удар .... Тогаш се потиш без контрола .... Кожата ми се масти ептен заради автоимуната болест .... Црниот дроб ми се јаде самиот .... Имунитетот ми го гази телото ....
Вака сега една работа ќе ти кажам: Било кој човек од 120kg доколку сака за една година може да ја доведе килажата до 80-90-kg.

Aма со здрав режим на исхрана и возење на точак по едно 6-7 km во денот, ама со најголема брзина...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom