Кое чувство е подобро - кога сакаш или кога те сакаат?

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Mislam deka koga ima ljubov od dvete strani e potpolno i najubavo.
Onaka, da cekas samo da te sakaat, a da ne ja vozvrakas ljubovta mislam deka e premnogu sebicno. I obratno, da sakas, a da ne te sakaat, ne najubavo, najmizerno cuvstvo.:nenene:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Најубаво е кога љубовта е взаемна,тие што ги сакаш да те сакаат.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
A ako mora da birate sto bi izbrale nema treta opcija

ili da sakas ili da te sakaat site znaat sto e najubavo ama eve da receme nemoze toa znaci ???
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Fala bogu koga te sakaat...
Koga te sakaat ti ne gi sakas koga ne te sakaat gi sakas ama kasno svakas
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Се знае дека најубаво е взаемно, но ако мора да бирам би избрала јас да сакам. Најубаво чувство ми е кога сакам, кога сум вљубена, едноставно летам, целосно сум исполнета.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
најсупер е кога ги има двете!но доколку морам да се одлучам би избрал да сакам и засекогаш да сакам!убаво е чуството да сакаш некого!
Najubava opcija koga se dvete vo edno,no sepak podobro mi e da sakam nekogo,ne deka bi mi se slosilo i da me sakaat,megutoa poubavo se osekam koga sakam jas,mrazam da me sakaat,a da nemozam da vozvratam,me boli mene koga povreduvam jas...
Се знае дека најубаво е взаемно, но ако мора да бирам би избрала јас да сакам. Најубаво чувство ми е кога сакам, кога сум вљубена, едноставно летам, целосно сум исполнета.
дури и кога не ви е возвратена таа љубов се осеќате поубаво кога сакате?
NeMiRnA а зашто мислиш дека нема да се осеќаш повредено доколку тебе не ти е возвратена таа љубов
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
дури и кога не ви е возвратена таа љубов се осеќате поубаво кога сакате?
Меѓу тие две кога бирам си кажав што би избрала. Поубаво ќе ми е јас да сум полна со убави емоции, него мене некој да ме сака и да треба да го повредам.. ќе ја цитирам Немирна
mrazam da me sakaat,a da nemozam da vozvratam,me boli mene koga povreduvam jas...
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
I dvete se ubavi...koga jas sakam se cuvstvuvam srekna i ispolneta...a koga znam deka me saka se cuvstvuvam vredna...najubavo nesto e vozvratena ljubov!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
кога си сакан од личноста што ја сакаш
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Logicaly speaking поубаво е кога сакаш. Затоа што кога те сакаат а ти према нив не покажуваш чувства сеедно ти е. А инаку најубаво е двете комбинации споени во една - да ги сакаш тие што те сакаат + да сакаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom