Кое чувство е подобро - кога сакаш или кога те сакаат?

Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
најсупер е кога ги има двете!но доколку морам да се одлучам би избрал да сакам и засекогаш да сакам!убаво е чуството да сакаш некого!
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Pa koga bi gi analizirale oddelno, ni ednoto ni drugoto ne se dobri... da sakas, a da ne te sakaat - a i da te sakaat, a da ne sakas, e isto kako da odgovaras bez da te prasaat... A koga se ljubovta e zaemna, togas sme ispolneti i srekni... I najubavo e koga istovremeno sakas i te sakaat za vozvrat!
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
невозвратената љубов боли....
затоа би избрал повеќе да ме сакаат.
и така никогаш не сум сакал.
којзнае, можеби некогаш...
 
N

NeMiRnA

Гостин
Najubava opcija koga se dvete vo edno,no sepak podobro mi e da sakam nekogo,ne deka bi mi se slosilo i da me sakaat,megutoa poubavo se osekam koga sakam jas,mrazam da me sakaat,a da nemozam da vozvratam,me boli mene koga povreduvam jas...
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Убаво е да бидеш сакан,но уште поубаво е кога сакаш.А најубаво е кога љубовта е обострана.:pipi:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Тешко е да сакаш а да не те сакаат.
Уште потешко е да те сакаат а да не ги сакаш.
Најубаво е да се сакаат и двајцата. Тие работи секогаш одат така во пар. Се наполнуваат, се надоврзуваат една со друга.:wub:
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
so ogled na toa so ne sum sakal vistinski uste, poveke sakam da sakam, zaso koa nekoja ke mi rece te sakam, mi ide loso cuvstvo vo stomakot poradi obvrski, itn itn.
a najmnogu sakam vrska bez obvrska
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Најубаво е кога љубовта е обострана.Нема ништо поубаво од тоа да бидеш сакан и да сакаш.

Јас сакам да сакам.Најубаво се чувствувам кога сум заљубена.Се осеќам празно ако не сакам никој.
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
najubavo e koga i dvajcata se sakate,zato sto za LJUBOV se potrebni 2-ca ( ali sekoj znae deka sepak najubavo se custvuva koga znae deka e premnogu sakan ) :pos:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Najubavo i najpredizvikuvacki e da sakas i da ne zalis sto sakas i da ne mislis dal toj taa ke te saka toa e ljubov se drugo e panadjur odnosno sueta
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Сигурно кога те сакаат е поубаво чуство...на крајот сепак луѓето во глобала се себични суштества...но за мене е убаво и чуството и кога ти сакаш,се чуствуваш некако исполнет...штознам...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Се разбира взаемно е подобро , но кога гледаме оделно секој сака да е сакан, што повеќе те сакаат то поубаво се чувствуваш. :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Двете работи се важни, ама мислам дека е подобро да бидеш сакан. Ај сега ми се вртат голем број причини во глава зошто мислам така, ама ме мрзи да пишувам:)

Да сакаш, џабе ти е, ако не те сакаат.


............
 

Kajgana Shop

На врв Bottom