Кое чувство е подобро - кога сакаш или кога те сакаат?

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Jas super si se osekjam koga me sakaat... Samo da ne preteraat i da odat vo krajnosti... Inaku bas super cuvstvo...
Inaku jas ne bi mozela da prosperiram bez da sakam nekogo ili barem nekoj poveke da mi se svigja.. Taka mi e poubavo i se osekjam poispolneto... Si letam u oblaci...
ali najubavo da te saka toj ti sto go sakas... toa e fakt... I DA E BLISKU DO TEBE... mislam nema smisla dvajcata da se sakate a toj da e Tonguzija​
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Најдобро е кога тоа чувство е обострано. Иначе све друго е џабе. :cry:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
nema podobro cuvstvo otkolku da sakas nekogo, bi bilo pozelno da e obostrano, ama ne mora, mene mi e podobro koga jas sakam
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Najubavo cuvstvo e koga ke dozvoli nekoj da go sakas. E togas si vo rajot.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Ni ednoto ni drugoto ne e dobro, i dvete se prepoloveni, najubavo e koga nekoj sakas a od drugata strana so ista mera ti e vozvrateno
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Да сакаш, барем според мене...
Чувството да те сакаат а ти да не можеш да возвратиш мене ми буди само тага и празнина, дури и донекаде чувство на каење, вина зошто не можам да одговорам на нечии разбудени чувства кон мене...
Додека кога сакам се чувствувам исполнето и задоволно и life makes sense! Меѓу овие двете - да сакаш е the thing!
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Najdobro koga e obostrano, a jas sekogash sakam i ke sakam ushe dolgoooo i seusjte sakam, si znae nekoj od forumov!
 

aquarius

sweet child
Член од
20 октомври 2007
Мислења
170
Поени од реакции
0
Да сакаш и да бидеш сакан во исто време и со ист интензитет е скоро невозможно.Ако треба да се бира меѓу:да се сака или да се биде сакан?Егоистите сакаат да бидат сакани,тоа им го храни егото.........а не знаат....... дека да сакаш..тоа ти ја храни душата,ти го топли срцето,ти дава крилја.Не би го заменила тоа чувство со ништо на светот.Дури и да не е возвратена љубовта.......и тивко да гориш........и слатко да умираш........
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Jas mislam deka najdobro e da postoi obostrana ljubov oti ako samo ti go/ja sakas ili samo toj/taa te saka edniot od vas ke strada.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Абе, темата гласи да сакаш ИЛИ да бидеш сакан!!! Така да, сите што викате дека најубаво е кога е обострано у право сте ама ТОА НЕ Е МУАБЕТОТ!!!


Да сакаш, барем според мене...
Чувството да те сакаат а ти да не можеш да возвратиш мене ми буди само тага и празнина, дури и донекаде чувство на каење, вина зошто не можам да одговорам на нечии разбудени чувства кон мене...
Додека кога сакам се чувствувам исполнето и задоволно и life makes sense! Меѓу овие двете - да сакаш е the thing!
Иначе, ја се согласувам со ова!!
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
убаво е да сакаш.ама да те сакаат е уште поубаво.....сигурна сум дека на сите ви е поубаво кога сте сакани од некого и не е егоистички ако го признаете тоа_искреност е!!!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
јас не можам да разберам како може да биде поубаво да бидеш сакан од некого отколку самиот ти да го чувствуваш тоа чувство, т.е. да сакаш...не велам дека тоа претставува егоизам но едноставно, не можам да разберам...:toe:
па нели љубовта е најубавото чувство на свет...а љубовта ја чувствуваме кога сакаме а не кога не сакаат...како може тоа чувство кога сме сакани да биде подобро од љубовта? значи, сепак...постојат и поубави чувства од љубовта или како? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom