Кое годишно време?

Кое годишно време ви прави да се чувствувате најубаво?


  • Вкупно гласачи
    660
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
само есен и ништо друго
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
мене сите годишни времиња ми се прекрасни, најмногу ми одговара есента на карактер пошто сакам да се шетам сама кога е есен не сум многу оптимист но сеа и пролетта почна да ми прави ќееф пошто одлучив да станам оптимист благодарение на Ray :smir: :helou:

зимата ми е многу убава кога врни снег ама ситен, не да пропаѓам во него и дефинитивно не кога ќе се заледат сите улици :icon_eek:

а летото пак е многу убаво ама за да одиш некаде надалеку на одмор и да си го изживееш како што треба а не да седиш да се вариш дома и да висиш по базенти :wink: лол
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Сите годишни времиња имаар своја убавина. Искрено во секое се осеќам убаво. А на анкетата гласав за зима. Некако надобро ми е, седиш дома на топло, надвор врне снег... Убавина.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Obozavam Leto!!! Vo Avgust sum roden...I plus togas e raspust(najubav period za ucenici),i nekako psihicki me privlekuva,najverojatno zaradi prvata pricina! Znaci Definitivno LETO
 
Член од
5 април 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Leto,godisen odmor,more,plaza,kusi pantaloni,kapucino,sokce, zeni..........
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Истиот пост како на Dzish. Стварно е така, седиш дома, пред камин (ако има некој камин) или слично, гледаш надвор како врне снег, можеш да трчнеш во локалната област на некој рид или планина (знам дека некој места се исклучиво низински), ама за жал видовте што направи глобалново затоплување? Снег не видовме, како летно време да беше, сонце пукаше. Инаку истотака како што кажа Dzish секое време си има своја убавина.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Пролет и есен најубави времиња се .. Лето и зима не ( оти у лето е премнгу жешко а у зима ладно така да .. )
 

Волшебник

....твој избор....
Член од
16 мај 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Пролета е најмила и најубава......се се разбудува во тоа време....па и нашите хормони заигруваат........
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Лето, сонце, плажа, море, абе уживанција.......
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
gi sakam site godisni vreminja podednakvo.sekoe si nosi nesto specificno so sebe.letoto go sakam zaradi odenjeto na odmori,pa nasekade zgodni razgoleni tela,sonce.ladni pijaolci
proleta zatoa sto se e rascvetano i zivo,veselo
zimata zasto se e belo,kako zimska bajka,pa ona novogodisna euforija
a esenta..ne znam ja sakam i nea i nejzinite boi,ubavo mi e da setam dodeka duva tivko veterce i go osekam suskanjeto na listovite pod mene
 
Член од
19 мај 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
prolet,site se budime od nekakov son,razbirame vazni raboti,gi pravime prvite cekori vo nesto novo,imame hrabrost za istoto.jas mislam deka proletta e najvaznoto godishno vreme, a koe e najubavo.....za vkusovite ne se spori.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Лето-сонце,плажа,...убаво е
Есен-Одмор од жешкото сонце,...арничко е
Зима-снег,ладничко,...домашна атмосфера-супер е
ПРОЛЕТ-Зеленило,топличко,цвеќенца,шеткање...убавина!
Ја обожавам пролетта!
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
hmmm..leto leto leto i samo leto:)...mozi i prolet ama poike leto sakam:):salut:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
AH prolet definitivno go obozavam:)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
AH prolet definitivno go/ja obozavam:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom