Кое годишно време?

Кое годишно време ви прави да се чувствувате најубаво?


  • Вкупно гласачи
    660

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Пролет и јас...не знам тогаш некако се ми се чини како да е во нормала и едноставно го сакам оној период кога расцутуваат зумбулите и другите пролетни цвеќиња....уживам тогаш да шеткам покрај езеро и да ги слушам птиците,езерото како се бранува...лее сакам пролет...:)
И лето сакам,но некогаш не можам да ја поднесам таа топлина и таа гужва која што владее во тој период во градов.
Зима сакам само кога врне снег и кога се е бело,посебно навечер кога врне снег и да си шеткаш со некого...романтики:)
А есен сакам кога паѓаат листовите,но не сакам кога врне...
Се на се,најмногу сакам пролееет:)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
umeam da naogam nesto ubavo vo se taka da site godisni vreminja mi se ubavi i posebni na svoj nacin :)

proleta ja sakam zatoa sto sum rodena vo prolet, zatoa sto togas se se budi, se se raga i povtorno se obnovuva, me asocira na nov pocetok, sreca...

letoto go sakam zosto togas e najrazdvizeno, zosto sum najcesto vo ohrid pokraj ezero, so drustvo, novi prijatelstva druzenja....

zima... mmm... zimata ja sakam poradi snegot, gi sakam onie zimski proshetki koga ima sneg do kolena, koga si onaka toplo oblecen i koga snegulkite pagaat vrz tebe ahhh

esenta... pa i esenta e ubava na svoj nacin. togas prirodata e prekrasna koga gi ima site onie iljadnici boi. vo esenta najdobri se proshetkite po nekoi plananisnki sela. :)
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Лето дефинитивно. Нема учење, замарање со никакви работи, женски и уште многу работи
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Сакам СОНЦЕ го обожавам...ме полни со енергија, ме прави среќна и расположена, сакам кога ке го погледнам небото да го видам сино...такво убаво....а сонцето највише го има во пролет и лето...убаво е и на планина, снегче и сонце...сакам убаво и топло време со мноогу сонце и позитивни лица...така да што знам...пролет лето ваљда
аааааа онака убаво време , си шеткаш...си седиш на кафе покрај кеј, вечерта во парк на седенка...па да ги прочешлаш дискотеките...а д ане почнувам за лето...плажа....не не можам за тоа да пишувам, превише ке паднам во депресии....ке кажам го сакам годишното време кога има највише сонцееееееееее:pipi:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
Пролет (април-мај) не е многу топло а не е ни ладно
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Пролет.Будење на природата,нежно сонценце и ветерче.Априлски дождови,расцветани цвеќенца.....
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Roden sum vo zima i oboжавам Зима. САМО ШО ОВАЈА ГОДИНА ИЧ НЕ ЗАВРНА оХРИД :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Зима. :wub:
Обожавам снег, мноооогу снег, штета што не го доживеав зимава.:( Во зима е романтично, надвор бело и студено, а внатре под ќебенце топло... Околу Нова Година градот е украсен, раздвижен, има некој посебен мирис во воздухот, што почнува да се осеќа некаде таму од ноември.:)

Зима е најубаво...
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Мене омилено годишно време ми е лето. Можеби бидејќи сум родена во лето.. незнам. Сепак ОБОЖАВАМ да се излежувам на плажа, да се сончам, да се капам... незнам едноставно летото е совршено. До душа и пролет сакам бидејќи е нај романтичното годишно време. Но сепак повеќе го сакам летото! :salut:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
PSYtisfaction напиша:
Зима. :wub:
Обожавам снег, мноооогу снег, штета што не го доживеав зимава.:( Во зима е романтично, надвор бело и студено, а внатре под ќебенце топло... Околу Нова Година градот е украсен, раздвижен, има некој посебен мирис во воздухот, што почнува да се осеќа некаде таму од ноември.:)

Зима е најубаво...

мислам нема потреба од коментар! Истото го мислам и јас!

Зима е најубаво!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom