Кога би имале уште еден ден?

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Посериозен нема да ме најдеш (значи сериозен сум): Одам и се фрлам од камени мост во Вардар, ако преживеам ок, ако не искачам, одам позади беко (полициската станица) има една продавница за пиштоли, купувам една берета, одам на 3 места (не ги кажувам кои) и ги убивам без да трепнам особите, после одам накај александар палас, има еден салон за коли, со пиштолот ги убивам вработените, крадам Форд Фокус и си се возам низ Скопје не гледам на семафори дали е црвено или зелено, и онака ми е сеедно знам дека ќе умрам, откако ќе ми снема бензин одам ја бацувам еднаш женска ми и, и викам не ми се јавувај утре, одам до Бисер, Џамбо поточно, го рушам цело за да не се трујат луѓето повеќе, одам кај еден другар (знае кој е тој, единствениот на кој му верувам) се поздравувам си легнувам и ја чекам смртта. п.с. Сериозен беф п.п.с. Ова само би го направил ако знам дека утре ќе умрам, немој да ме статите погрешно!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
eeej da i obavezno go kazuvam kodot od dnevnikot za da moze da si se pronajde sekoj vo mojot zivot i da vidi najiskreno sto sum mislela za nego i sekako moite pesni...pesnite use sea i gi prepisuvam na drugarka mi :)
 

Lea

Член од
19 ноември 2005
Мислења
152
Поени од реакции
2
Ako znam deka denes mi e posleden den od zhivotot, na site
shto mi znachele neshto i sum im znachela, kje im
kazham pogrdni zborovi i takvi navredi, shto ne samo
shto nema da plachat po mene, tuku i kje se srekjni shto si odam...
Potoa, kje go zemam dechko mi pod raka i na nekoe najubavo mesto kje go
gushkam cel den i potoa tolku losho kje mu raskinam
shto nema da saka ochi da mi vidi da krajot na zhivotot...
shto, vprochem i kje se sluchi....:)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Последен ден....Цел ден ке си го поминам со фамилијата.На крајот,околу еден ипол саат пред да одам за век и веков палам колата и ја возам омилената ми релација(Струмица-Валандово-Струмица),се враќам у Струмица,паркирам на Ловен дом со поглед на градот и ке го дочекам така судниот час.Сам.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Neka dojde denot pa togas ke mislam, vaka se e badijla.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ако знам дека утре ќе умрам, ќе ги замолила моите да дојдат со мене на прошетка, ќе одиме на Кукуле, ќе го гледаме заедно езерото, ќе го прошетаме калето заедно за последен пат. Цел ден ќе го гушкам брат ми, само не знам како би ги задржала солзите. Би се потрудила да изгледам како никогаш посреќна да не сум била, би сакала сите насмеана и весела да ме запомнат.
Ќе ги побарам сите оние кои ми значат да им кажам дека ги сакам, а на оние кои ме мразат би им се извинила што не ги мразам.

Многу незгодна, но убава тема, само не сакам да мислам на таков момент. Не би ни сакала да знам кога ќе умрам, бидејќи не може во еден ден да направиш се што не си направил. Затоа треба секој ден да се трудиш луѓето кои ги сакаш да ги правиш среќни, секој ден да им покажуваш дека ги сакаш, да ги гушкаш како да ти е последен ден.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Прво ќе го соберам целото друштво и ќе ги однесам негде да се видиме за последен пат (но нема да им кажам дека тоа е тоа).Ко секад ќе си напраиме супер муабет ,ќе се изнасмееме,на крај ќе ги изнагушкам , ќе ги избацувам и ќе им посакам СЕ СЕ СЕ најубаво.После тоа ги собирам моите 3 најдобри другарки и со нив си праам најубаво последно гледање. После тоа го зимам Андреј го носам кај мене дома и го оставам крајот за со моите и со него.Нормално прво некое време сама со него:wink:. Би сакала ако мора да умрам,последните моменти да ми се со моето најсакано семејство околу мене-со Бибе,брат ми,мајка ми ,татко ми и Андреј. И тогаш мирно ќе си умрам :(
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Се ежам бре на вакви коментари! Не ја читам веќе темава:(
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Абе ај не бидете морбидни еј.Не смеете така да размислувате бе. Не можам ни да напишам
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Многу морбидна стана темава... а да ја префрлите у сеир... малку на весело да е...вака умирачки...последен ден малку страв ме фака...многу сериозност....брррррррр
 

Donatello

Нинџа желка
Член од
18 јануари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
0
ThA-BiTcH напиша:
Значи, дознавате дека имате уште еден ден од животот.
Што се би направиле, во овој последен ден?

Недај боже да имам уште еден ден живот, те наоѓам прво тебе.........
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Вака. Имам брат од 20 години, и девојка од 25 што многу ме сака, и ако умрам јас сега има уше 2 упропастени животи... (за моите да не правам муабет, сепак они не ми значат како брат ми и девојка ми)

Ако дознаам дека ми е последен ден, ќе се потепам од смеење, и ќе речам дека тоа не смее да се случи, пошо не се работи само за мене. Ќе се упропастат уште 2 живота... И така, нема да дозволам јас тоа... Следствено, ќе одговорам на прашањево за 40-70 години...
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Тој психологот арно рекол..

ВИЕ ИМАТЕ ПРОБЛЕМ КОЈ МОРА ДА СЕ ЛЕЧИ!!!

Ало, умирачки еј..

:pop:

Шо се мене тиче, ич кур нема да ме боли.. не праам сцена околу заминувањето у Вечните Ловишта..
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Абе слушај, јас ако ЗНАМ да ми е задниот ден, гарант:
1. јадам смртна казна, а ваљда тогаш ќе ми дадат да се опростам од најмилите, осим ако не е стрелање, како швабите. Попот ќе го отереам у п.м.
2. ќе се самоубијам, што тешко да се деси, али ајде, тогаш незнам дал би се опраштал.
3. некоја катастрофа се дешава. Би реагирал следствено на ситуацијата...
Инстантно би станал верен и би ги молел сите и богови и ѓаоли, да дојде некој од тие американските херои у филмои што ги има, у задњи секунд да не спаси.
4. Е четврто не ми текнува. Не ми е толку до умирачка...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom