Кога би имале уште еден ден?

Член од
25 ноември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
ке пијам кафе со пријателите,ке им кажам дека ги сакам,ке го бакнам моето семејство,ке им простам на оние што ми згрешиле и ке му кажам едно големо БЛАГОДАРАМ на животот.....
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Гарант ќе се успијам... :pos:
А остатокот од денот ќе мислам некој добар ремет.. :toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ако би имал уште еден ден би ја зел цела заштеда и би ја потрошил тој ден на се и сешто. Како да ми е последен :)
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Ќе ги поминам последните моменти од мојот живот со моите најблиски, со другарките и со дечкото. Пред тоа добро би се изнажуркала и би пробала нешто што до сега немам пробано.
Можеби би шетала и гола :icon_lol: Е ако на крај испадне дека уствари тоа не ми бил последниот ден од мојот живот сум го наебала:uvo:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
зимам хероин...зимам кокаин...сите што ми згрешиле нож под грло крадам ферари за да го осетам бар филингот...после тоа идам дома и ке му кажам на татко ми да рокне музика и да донесе 2 литра ракија да се начукаме ке напраам една опроштална журка...и си легнувам
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
За последен пат би се опростил од : Бато, Мама, Тато, Баба, баба, Дедо, Чичо, Стрина, Верица и Лилето ( барчетките ) секако од ниф.Толко..:nesvest:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
би ги собрал сите во една соба!
Па ќе го дигнам прстот важно и ќе им речам:
Сакав да ви кажам дека.....
и ќе умрам
па нека се мислат они цел живот што сакав да им кажам:pos2:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Па... многу работе... ама би го поминал изминатото време во најблиските и личностите што ми значат...
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Би се испоздравила со тие што ги сакам, а на некои што порано не сум имала храброст да им кажам некои работи ке ги пукнам во лице и потоа мирно ке можам да умрам.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ко на Симпсонс Хомер кога си напраи една листа така и ја ќе напраам.
Ќе почнам прво со добри работи така што би завршил со лошите работи.
Со лоши работи ќе идам во школо да ја замавам физика и да го начекам еден фраер да го затепам убаво за да се сеќава на мене и ќе идам во Грција и се живо ќе испоубијам.Додека ме фатат се живо и диво ќе испоубијам.
А со добри работи поздрави и слични работи.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ке ги поминам последните моменти со они што најмногу дотогаш ми значеле, значи со семејството и фамилијата,со мачката:), со другарките и другарите( пиење кафе на кеј и последно трачарење)
би им кажала колку многу ми значат, колку ги сакам, би им простила за се и нормално би ги замолила да ми простат за сите глупости(а ги има многу
) што сум им ги направила
би јадела од омиленото јадење, би отишла на местата што ги сакам и ги направила нешто необично (банџи прво ми текнува:icon_lol:)
ах има уште многу работи ама 24 часа се премалце:cry:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ќе му се јавам... Ама само ако сум многу сигурна дека тој е последниот ден, да не испадне пу пу не важи :)))
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
би ги убил сите што ми напраиле лошо у животот... а останатото време ке го поминам со девојката
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Значи, дознавате дека имате уште еден ден од животот.
Што се би направиле, во овој последен ден?
Може да бидете сериозни на темава? Без сеир, затоа што ако сакав да биде на сеир, ќе ја отворев во Чек Дис Аут.

Иначе,
јас прво ќе бидам со целото мое семејство за последен пат, и секако ќе бидам со сестра ми и брат ми некој саат за да ги видам за последен пат. После ќе одам со целото мое друштво да се видам, па ќе одвојам 2-3 саати за моите нај нај другарки. После ќе одам во црква. Откако ќе направам се што сум сакала, ќе одам со тој што го сакам...и со него сакам и да бидам за последен пат...:)

Вие?:raz:
Веројатно ќе добијам храброст за да направам некои работи кои можеби сум требала и претходн да ги направам но ете, кога ќе знаеш дека е крај сепак чувствата се мешаат, во такви тешки моменти сфаќаме колку и што всушност ни значи здравјето и секако самиот живот па ги гледаме работите со други очи.Мислам дека во тие моменти не постојат лоши мисли, туку доаѓаат до израз чувствата и човечноста и сме спремни да простиме на некој или едноставно би ги искажале своите чувства за некој ако тоа веќе не сме го направиле претходно..Но мене не ми се допаѓа фактот што треба да дојдат тешки моменти за да човекот сфати која е поентата на животот, или едноставно не мора да значи дефинитивно крај како што е случајов во темава, туку едноставно верувам дека секој од вас некогаш кога бил болен се почувствувал колку му значи животот и во такви моменти едноставно гледаме на работите поинаку од обично
 

Kajgana Shop

На врв Bottom