Кога би имале уште еден ден?

Член од
23 ноември 2008
Мислења
6
Поени од реакции
1
ke jadam mnogu cokolado, ama epten mnogu bez pritoa da se opteretuvam dali ke se zdebelam
i verojatno ko site so kazavte, ke napraam neso so nikad sum nemala hrabrost da go napraam
 

bad_girl

The girl you can't have
Член од
21 февруари 2007
Мислења
216
Поени од реакции
4
ке им кажам на сите луге што ми значат колку ги сакам,ке се возам во авион цел ден со тој што го сакам и на крај ке се фрлам од авионот зошто сакам да осетам какво е чуството да леташ без ништо околу тебе и на крај срекно ке си умрам:pipi:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Ако знам дека имам уште еден ден...Поминувам неколку часови со моето семејство после неколку часа со друштво идам до стадион за последен пат...И би им кажал на сите што мислам за нив т.е на тие што не знаат...ова би го напраил за некои 10-15 саати и после ќе си побарам да ме земе Господ побрзо...и онака џабе живеам...
 
I

Intex

Гостин
Ке поминам 2-3 саати со семејството, ке го изиграм последниот сет пинг понг, ке се поздравам со познаниците, ке ги слушнам омилените песни. И ке си чекам да ме земе Господ.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Flash-back of good old times... Длабок разговор со сите оние кои ми значат проследен со неколку солзи. Тивка музика на слушалки, додека лежам во тревата и гледам бесцелно кон небото.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Би се видела со сите луѓе кои ми значеле во живтото,семејството нормално и на крај би останала со тие неколку личности без кој не сум можела да живам и кои го правеле мојот живот да има смисла(си знаат кој се)
Би им порачала да не ме жалат многу бидејќи не сакам живтот да го минат тажни само едно добро сеќавање од мене би било супер
Сите пари,скапоцености и се др би разделила сразмерно се разбира
Ќе се изнаденсам како никогаш..
Ќе направам работи што не сум имала храброст да ги направам
И за крај..веројатно би ја дочекала смртта некаде сама по можност некое преубаво тихо место..не сакам да видат другите..потешко е така
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Леле ја сакам многу нешта да направам пред да умарам си имам и листа со тоа што да направм до крајот на мојот живот...па да знам дека утре пример ми е последен ден ке немам можност да ги направм сите тие нешта, само ке им кажам на сите блиски колку ги сакам и колку ке ми недостигаат и ке испаничам...и може од паника ке умрам...премногу имам страв од смртта!:toe:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Ќе помуабетам со најблиските,ќе се долиам со сок а после слушалките на уши (не можам да живеам без тоа)
 
S

stereo m'c

Гостин
кога би дознал дека имам само уште еден ден хух звучи како предизвик па би направил неколку работи !!! на прво место е адреналинот да ми скокне до 10000 сакам 300 km\h да кренам и жив да останам ке ги посетам сите што ги сакам, оделувам време за моето семејство,другарите,другарките,саканите особи, ке ги направам неколку битни работи за кој сум немал храброст, а богами и сеа немам ама пошто е последен ден не ми останува ништо друго освен да се проба....ке посетам неколку личности што не ме оставаат на мира, штеточини или говеда од луге што само зафакаат место во државава треба да се ликвидираат...ке ја посетам кошиката од 3 да и ги дадам сите 6 за цела зграда да ја остави на мира ке се препијам со мојата екипа, ке се најадам како човек и мислам дека исполнив 24h....и за крај се губам од овде одам кај што нема да ме најдат никогаш и го факам авионот за на оној свет имам премногу драги особи што сум ги сакал и ги сакам уште за друштво да ми прават барем знам дека и тамо нема да сум сам !!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Bi gi sobrala site sto i sakam na edno mesto i bi gi pominala poslednite migovi so niv.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Би кажала некои работи на една личност на која инаку не би можела да и кажам.Потоа би удрила шлаканица на една особа како за поздрав.Ке се испратам со сите и отидов:helou:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Би го поминал најобично ама со сите што ги сакам,со сите најблиски:pipi:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
na najbliskite ke im kazam kolku gi sakam i kolku mi znacat, na nekoi drugi bi im kazala nesto sto inaku ne bi im go kazala i ke slusam muzika i nema da razmisluvam na toa deka ke si zaminam
 
P

Psy

Гостин
Би седела на Канео, би пиела кафе и една добра кутија цигари и би уживала во таа убавина за последен пат ( без никој со мене )... а последните зборови...
Last words are for fools who haven't said enough. ...би се задржала на оваа мисла:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom