Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Објективно, бидејќи не сум многу во тек со ова Светско. Дали Чиле може да го тепа Северен ФИРОМ? Квотата мами.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Објективно, бидејќи не сум многу во тек со ова Светско. Дали Чиле може да го тепа Северен ФИРОМ? Квотата мами.
Normalno... Ne mozeme nad 20 faking golovi da dademe..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.308
Објективно, бидејќи не сум многу во тек со ова Светско. Дали Чиле може да го тепа Северен ФИРОМ? Квотата мами.
Па шо знам, субјективноста е тешко да се тргне во ваква ситуација, ама од ова што видовме до сега мислам дека хендикеп границата е фер, -2.5, ваљда и така ќе биде гол-два разлика.

Исто така на Чиле му одговара и нерешено.

Чисто ако ти се брка за забава добра квота...пробај си ја среќата што да не, би требало да имаат некоја шанса, особено ако се појави истата репрезентација од првите две утакмици.
Ама ако малце се уозбилиме онда ваљда ќе успееме да тепаме...
А дали ќе бидеме подобри од првите два меча или ќе продолжиме со аматерска и рекреативна игра...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
За тие што играат систем, можат комотно да ги бапнат Чиле да тепа, Шведска да тепа и Беларус да тепа.. 2/3 испаѓаат, а се си мислам и сите 3..
Автоматски споено мислење:

Oд кошаркари Харден 26,5+ Кари 28,5+ и Дончич 30,5 -
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.915
Поени од реакции
9.521
за почеток вака Сингл двете
Стоилов 2.5+ 1,70
Македонија 1 1.50
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Шведска на хендикеп и Чиле на хендикеп. Можи и дупли шанси, исто и Белорусија можи на некој поголем хендикеп да се изигра ама не ми се ставаат пари против Русија.
Корејците исто на некој дебел хендикеп, досега немам промашено на големиве аутсајдери со хемдикепите освен на Бахреин со Данска.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Vecerva Bruklin Nets da pobedat 2.10 koef.
Do pocetok na utakmicata bi trebalo da padne koeficientot ispod 1.90 spored mene.
I Kyrie bi trebalo da igra vecerva, mnogu jako trio ke bidat Durant, Harden i Irving.
Автоматски споено мислење:

Vecerva Bruklin Nets da pobedat 2.10 koef.
Do pocetok na utakmicata bi trebalo da padne koeficientot ispod 1.90 spored mene.
I Kyrie bi trebalo da igra vecerva, mnogu jako trio ke bidat Durant, Harden i Irving.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Ај едно прашање, во додатокот на златна копачка даен е од Чиле еден од браќата Фојтман, над 6.5 гола е границата.
Прашањето е следно, на додаток го пишува Фојтман Е. Од кај знам јас сега кој од браќата е тој шо го изиграв, и двајцата се со исто презиме а дрвата наши наместо името да го напишат на играчот и првата буква од презимето тие обратно, и сега чаре ?
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Vecerva Bruklin Nets da pobedat 2.10 koef.
Do pocetok na utakmicata bi trebalo da padne koeficientot ispod 1.90 spored mene.
I Kyrie bi trebalo da igra vecerva, mnogu jako trio ke bidat Durant, Harden i Irving.
Автоматски споено мислење:

Vecerva Bruklin Nets da pobedat 2.10 koef.
Do pocetok na utakmicata bi trebalo da padne koeficientot ispod 1.90 spored mene.
I Kyrie bi trebalo da igra vecerva, mnogu jako trio ke bidat Durant, Harden i Irving.
podobar izbor ti e chicago so houston 1 2.15 irving nema da igra
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.603
@Riddler
Знам дека имаше негде ставено низ темиве за следење на играчиве ама не можам да се снајдам. Ми треба Брангињо Д. од Португалија дали игра...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Ај едно прашање, во додатокот на златна копачка даен е од Чиле еден од браќата Фојтман, над 6.5 гола е границата.
Прашањето е следно, на додаток го пишува Фојтман Е. Од кај знам јас сега кој од браќата е тој шо го изиграв, и двајцата се со исто презиме а дрвата наши наместо името да го напишат на играчот и првата буква од презимето тие обратно, и сега чаре ?
И сега ? Ервин Фојтман даде 7 гола, треба да сум добитна, на тикет ми го вади дека не е внесен ... Да не испадни не е овој играч брат му негов е во понудата како ќе се докажуваме ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom