Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Знае некој во шо состав ќе биде Црна Гора денес ракометот?

-3,5 хендикеп ни даваат, и да тепаме не верувам дека тоа ќе биде со повеќе од 1-2 гола разлика.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Знае некој во шо состав ќе биде Црна Гора денес ракометот?

-3,5 хендикеп ни даваат, и да тепаме не верувам дека тоа ќе биде со повеќе од 1-2 гола разлика.
Губиме денес бе :D
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Spisak za Dansku - golmani: Rade Mijatović, Marko Rajković i Nebojša Simić. Lijeva krila: Igor Marković i Miloš Vujović; desna krila: Marko Lasica i Mirko Radović; pivoti: Mladen Rakčević i Nemanja Grbović; bekovi: Vasko Ševaljević, Stevan Vujović, Bogdan Petričević, Vuko Borozan, Žarko Pejović, Mirko Milašević, Ivan Perišić, Vladan Lipovina i Marko Simović

Составот на Црна Гора. Тука е Мијатовиќ, Ракчевиќ, Пејовиќ. Доста подмладени се на бековските позиции како што читав, ама сепак има доста солидни играчи во овој состав. Хендикеп 2ка ќе ја пукам сигурно, може и на ситно да се проба чиста 2ка.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.942
Поени од реакции
9.580
За утре Динамо Москва Т1 2,5+ 1,90 ОМСК го раскинаа договорот со голманот овие другиве двајца се идиоти а едниот од нив е повреден па ке бранит ова детево има да го избушат како на претходните утакмици имаше 85% одбранети шута
Лапајте ;)
 
L

Löwe

Гостин
ЦСКА ја имав 2ка хендикеп во Бет Сити. Според резултатов во продолжението, хендикепот е задоволен, ќе ми се важи како фатена?
 
M

Mamba.

Гостин
01:00 New Jersey Devils : Chicago - 0-5 @ 1.70

Њу Џерси последните 5 утакмици дома, 3 победени, 2 изгубени.
Чикаго последните 5 утакмици гости, 2 победени, 3 изгубени.
Њу Џерси пред 3 дена го победиа Питсбург 2-1, добро играат, одбраната му се подобрува а и голманот му е добар, последните 3 утакмици само 4 гола прими.
Чикаго вчера изгуби у продолжението, некако побркани беа...Крафорд вчера прв пат бранеше после повредата, 31 одбрана имаше. Последната утакмица меѓу нив беше пред 10 дена у Чикаго, Чикаго победи 5-2 ама сега мислам дека сега нема да биде така лесно, Њу Џерси се боре за у плеј оф...можно е дури и да победе ама че биде ногу тешко. Добар е коефициентот за w1 @ 2.18.

01:00 Pittsburgh : NY Rangers - 2 @ 3.35

Питсбург последните 5 утакмици дома, 5 од 5.
Њу Јорк Ренџерс последните 5 утакмици у гости, 3 победени, 2 изгубени.
Питсбург ваа година ги сокинаа повредите ама пак некако се држеа и победиа 7 по ред, изгубиа од Отава 5-0, па победиа две и изгубиа од Њу Џерси. Му фалат неколку клучни играчи.
Њу Јорк Ренџерс се борат за у плеј оф. Само 1 изгубиа у последните 5 утакмици од Вашингтон, ги победиа Флорида, Тампа, Торонто и Минесота. И голманот му е добар, у последните 2-3 утакмици имаше добри одбрани. Вечер ако му игра Калахан че бидат комплетни и може да му направат проблеми на Питсбург. w2 @ 2.53 коефициент.

03:00 Calgary : Tampa Bay

Калгари последните 5 утакмици дома, 2 победени, 3 изгубени.
Тампа последните 5 утакмици у гости, 4 победени, 1 изгубена.
Калгари имат само 1 победа у последните 8 утакмици, а у последните 3 утакмици само 1 гол имат дадено. Предпоследни се у западната конференција, имат една од најлошите одбрани...нема шо други да се каже, слаби се.
Тампа најнепредвидлив тим е... у гости некако каа подобро да играат, вчера го победиа Ванкувер 2-4...
Не ми се чепка ваа утакмица, може нешто w2 или 6+ ама незнам...

04:00 Anaheim : Edmonton - 1 @ 1.65

Анахајм последните 5 утакмици дома, 5 од 5.
Едмонтон последните 5 утакмици у гости, 1 победено, 4 изгубено.
Анахајм се втори у западната конференција, Чикаго му бега само 1 бод. Само 1 имат изгубено у последните 12 утакмици од Сан Хозе ама одма другата вечер му вратиа.
Едмонтон вчера изгубиа од Сан Хозе 5-1, само 2 победи имат у последните 10 утакмици, последни се у западната конференција.
Ваа ми е најсигурна за вечер, може и 6+ @ 1.75
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
хаха кои комедии е хокејот, ги оставаат да си се истепаат па после ги раскачува судијата...:D Иначе и јас ја изиграв Динамо М. 1, фала за инфото...
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
OFF Topic
На следниов линк http://oblozuvanje.com/tipuvanje.html даваат бонус од 25 евра во BET365. Регистрирајте се во полето под типувањето со вашиот маил и може да добиете 25 евра. Да не ви објаснувам на широко ке ви испратат маил што треба да направите.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Рафа кретену!Гојовчик ти зеде сет...идиот,коленото пак да те фати!
--- надополнето: 3 јануари 2014 во 17:26 ---
Сега го буши,цццц :)
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
За вечер ги имам играно
22:30 O'HIGGINS - MUNICIPAL I. X-1 5.30
20:45 GILLINGHAM - WOLVERHAMPTON X-2 4.70
24.9 коеф. за 200 уплата,
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Шолнок без Ворен и Келер,а Лорант допатувал иако и тој е неизвесен за натпреварот.

Шеховиќ и Цветковиќ најверојатно ќе играат.Бесплатен влез,full house и очекувам голема победа.

Хендикепот е -8,5 .

Ќе ја играм и Баерн кошарката,Денстон од Жалгирис +18,5(ќе форсира доста,бидејќи тој им е најдобриот играч) и Фенербахче +3,5/+4,5.
 

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
01:00 New Jersey Devils : Chicago - 0-5 @ 1.70

Њу Џерси последните 5 утакмици дома, 3 победени, 2 изгубени.
Чикаго последните 5 утакмици гости, 2 победени, 3 изгубени.
Њу Џерси пред 3 дена го победиа Питсбург 2-1, добро играат, одбраната му се подобрува а и голманот му е добар, последните 3 утакмици само 4 гола прими.
Чикаго вчера изгуби у продолжението, некако побркани беа...Крафорд вчера прв пат бранеше после повредата, 31 одбрана имаше. Последната утакмица меѓу нив беше пред 10 дена у Чикаго, Чикаго победи 5-2 ама сега мислам дека сега нема да биде така лесно, Њу Џерси се боре за у плеј оф...можно е дури и да победе ама че биде ногу тешко. Добар е коефициентот за w1 @ 2.18.

01:00 Pittsburgh : NY Rangers - 2 @ 3.35

Питсбург последните 5 утакмици дома, 5 од 5.
Њу Јорк Ренџерс последните 5 утакмици у гости, 3 победени, 2 изгубени.
Питсбург ваа година ги сокинаа повредите ама пак некако се држеа и победиа 7 по ред, изгубиа од Отава 5-0, па победиа две и изгубиа од Њу Џерси. Му фалат неколку клучни играчи.
Њу Јорк Ренџерс се борат за у плеј оф. Само 1 изгубиа у последните 5 утакмици од Вашингтон, ги победиа Флорида, Тампа, Торонто и Минесота. И голманот му е добар, у последните 2-3 утакмици имаше добри одбрани. Вечер ако му игра Калахан че бидат комплетни и може да му направат проблеми на Питсбург. w2 @ 2.53 коефициент.

03:00 Calgary : Tampa Bay

Калгари последните 5 утакмици дома, 2 победени, 3 изгубени.
Тампа последните 5 утакмици у гости, 4 победени, 1 изгубена.
Калгари имат само 1 победа у последните 8 утакмици, а у последните 3 утакмици само 1 гол имат дадено. Предпоследни се у западната конференција, имат една од најлошите одбрани...нема шо други да се каже, слаби се.
Тампа најнепредвидлив тим е... у гости некако каа подобро да играат, вчера го победиа Ванкувер 2-4...
Не ми се чепка ваа утакмица, може нешто w2 или 6+ ама незнам...

04:00 Anaheim : Edmonton - 1 @ 1.65

Анахајм последните 5 утакмици дома, 5 од 5.
Едмонтон последните 5 утакмици у гости, 1 победено, 4 изгубено.
Анахајм се втори у западната конференција, Чикаго му бега само 1 бод. Само 1 имат изгубено у последните 12 утакмици од Сан Хозе ама одма другата вечер му вратиа.
Едмонтон вчера изгубиа од Сан Хозе 5-1, само 2 победи имат у последните 10 утакмици, последни се у западната конференција.
Ваа ми е најсигурна за вечер, може и 6+ @ 1.75
Ќе пробам нешто денес пошто вчера беше грозно со хокејот ваљда ќе има нешто ќе видиме ќе комбинирам нешто :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom