Кладилница (Генерална дискусија)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.048
Поени од реакции
36.488
2 недели играм кошарка 400 евра сум плус и денес пуштив фудбал тикет. :cool:

Screenshot_20230318_181054_Facebook.jpg
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.207
Објасни зошто, сакам да препишам.
Ne smeat da izgubat protiv Alba, za sezonata se raboti. Posle toa im sleduvaat 4 napnati utakmici od koi ke treba da dobijat 3 od 4 ako sakaat vo Playoff.
Na 3 od 4 ke bidat domakjini pa veruvam ke izvadat nekako 3 pobedi i Playoff...
Автоматски споено мислење:

George 27.5+
Kawhi nema da igra
 
Последно уредено:

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.024
Поени од реакции
2.060
Booker, Jokic, Lakers, Sabalenka
Lezzz go;
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.048
Поени од реакции
36.488
Бриџис на средина на 3 четвртина 23 коша, уште 3 ми требаа. Го закова на клупа и го пушти последните 30 секунди на крајот на утакмицата. :ROFLMAO:

Се е џабе кога некој копиљ ќе реши да не дава минутажа. Го седна на клупа и ја изгубија утакмицата, битна за плејоф.

Мислам дека тоа е максимумот шо го извлековме од играчите, уште 10тина утакмици имаат од регуларна сезона, ќе се ротира многу и ќе се чуват сили за плејоф.

Иначе избегнувајте го Јокич, тежок манипулатор на статистиката. Отворени 100% шанси не ги шутира туку гледа да асистира за да фати трипл-дабл.
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.207
Lillard zapnal da asistira no kolku e budala moze vo edna cetvrtina 20 da isturi taka da uste e vo igra
Автоматски споено мислење:

Posleden go cekam na tiket ama ne veruvam, nema sansi.
Автоматски споено мислење:

1/6 za 3 ne e sekoj den veligden
 
Последно уредено:
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
2 тениси кои делуваат примамливо за денес се мечевите Стив Џонсон против Нуно Боргес и Табиљо против Шевченко. Боргес и Шевченко синоќа играа финале на турнирот во Феникс, меч кој заврши накај полноќ. Денес нивните мечеви треба да почнат накај 21:30, значи после неполни 24 часа при што имале лет кој траел накај 4 часа. Во финалето Шевченко беше со видливи знаци на умор така да ќе биде право чудо ако успее за толку брзо време да се припреми и адаптира за турнирот во Мајами. Боргес ја освои најголемата титула во кариерата синоќа и веројатно е исцрпен и физички и емоционално, игра против домашен играч и за изненадување е поставен како доста изразит фаворит со коефициент 1.50. Беноа Пер беше во слична ситуација пред некоја недела после освоен турнир одма наредниот ден да игра квалификации за друг и загуби убедливо. Двата меча во комбо прават накај 3.20 коефициент што е доста солидно според мене.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.207
Embid 33.5+ 1.90
Hjuston - GSW 234.5+ 1.90
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.716
2 тениси кои делуваат примамливо за денес се мечевите Стив Џонсон против Нуно Боргес и Табиљо против Шевченко. Боргес и Шевченко синоќа играа финале на турнирот во Феникс, меч кој заврши накај полноќ. Денес нивните мечеви треба да почнат накај 21:30, значи после неполни 24 часа при што имале лет кој траел накај 4 часа. Во финалето Шевченко беше со видливи знаци на умор така да ќе биде право чудо ако успее за толку брзо време да се припреми и адаптира за турнирот во Мајами. Боргес ја освои најголемата титула во кариерата синоќа и веројатно е исцрпен и физички и емоционално, игра против домашен играч и за изненадување е поставен како доста изразит фаворит со коефициент 1.50. Беноа Пер беше во слична ситуација пред некоја недела после освоен турнир одма наредниот ден да игра квалификации за друг и загуби убедливо. Двата меча во комбо прават накај 3.20 коефициент што е доста солидно според мене.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
браво, феникс гледав еден меч и мислам дека беше многу брза подлогата,па овие двајца верувам дека нема да успеат да имаат добри мечеви пошто не ќе можат тренинг за аклиматизација да имаат
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
241
Поени од реакции
734
Се работи за пинг-понг, како што гледате на сите натпревари коефициентите за под/над се 1.88, на оваа се 1.03 за под и 10 за над. Изгледа некоја грешка е ама во сите кладилници е овој коефициент. Вреди да се проба за плус, за посигурно може прв сет над 13.5 поени (2.25 коефициент што е одлично)
 

Attachments

  • 224,7 KB Прегледи: 28
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.207
Се работи за пинг-понг, како што гледате на сите натпревари коефициентите за под/над се 1.88, на оваа се 1.03 за под и 10 за над. Изгледа некоја грешка е ама во сите кладилници е овој коефициент. Вреди да се проба за плус, за посигурно може прв сет над 13.5 поени (2.25 коефициент што е одлично)
Greska e sigurno no dali ke te isplatat ako dobies ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom