Кладилница (Генерална дискусија)

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.116
Поени од реакции
8.902
Vcera od 7 utakmici samo na 2 padnaa povise od 3.5 poeni za 1 minuta.Dali toa e normalno spored kvotite za tebe?
BTW kolku sto mozam da razberam do 3ta minuta ne znaci i 3ta minuta tuku samo 2 minuti....
do 3ta minuta do 03:00 treba da bide, ili posto od 12 pocnuvaat, do 09:00. do istek na treta minuta
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
do 3ta minuta do 03:00 treba da bide, ili posto od 12 pocnuvaat, do 09:00. do istek na treta minuta
Moguce i da e taka za vremeto,ali 1.35 kvota za 3.5 poeni vo 1 minuta od mecot nema vrska.Proveri na vcerasnite na kolku padnale poveke od 3.5 poeni vo 1 minuta,jasno ke ti bide deka nema vrska toa deka mesto 3 min trebalo da stoi 1 minuta.Vo toj slucaj i kvotite bi trebalo da bidat zgolemeni.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Zlatna Kopacka pak odbiva da isplati dobiten tiket.
Vcera stavija novi igri i vo ponuda imase igra Vkupno Poeni-3 minuta(vo opis na igrata na nivniot veb sajt si pisuvase broj na poeni do 3ta minuta poveke/pomalku od navedenata granica).
Pisav tiket kade sto gi izigrav site vecerni od NBA.
Lifceto e dobitno,i sabajle se budam gledam site napraveni 1 koeficient.
Vo razgovor so niv mi velat deka ova e tehnicka greska,nema vrska od tehnicka greska.Sefot nivni mi vika trebalo da bide do 1va minuta,kazete mi vie sega dali ima smisla do 1va minuta da imaat vakva granica i vakvi kvoti?Znaci i vo NBA duri ne pagaat 4 poeni za 1 minuta a ne pa na drugi natprevari.Do 1 minuta znaci tamu ima sevkupno 2 ipol napadi,i sea da vi bide dobiten tipot ekipite treba da pogodat na 2ta napadi od 2 ipol vkupno sto moze da se ostvarat za minuta.I kazete mi dali e normalna kvotata da bide 1.35-1.40?

Прегледај го приврзокот 286408


Eve go i opisot na igrata kojsto go imaat oni objaveno na sajtot.

Прегледај го приврзокот 286406Прегледај го приврзокот 286407


Eve sega koga napraviv proverka na tiketot pisuva VKP1MIN+3.5,a na istampaniot tiket ubavo si pisuva VKP3MIN+3.5.

Прегледај го приврзокот 286405
Ova vo specijali e negde? Posto koga otvaram utakmica gi nema tamu..
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ova vo specijali e negde? Posto koga otvaram utakmica gi nema tamu..
Trgnato e od ponuda,za da nemoze da se igra pak.Ako go stavat povtorno ke mora da promenat i kvoti za taa igra,i avtomatski ke si priznaat deka neosnovano 1 kvota stavile na lifceto.Isto kako kosarka na primer koga igras osnovna granica 235.5+ kvotata e 1.90,ti moes da izigras 226.5+ i pak ke imas kvota 1.45.Istata prikazna e i tuka,pomala granica no zatoa imas i pomala kvota.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.116
Поени од реакции
8.902
Moguce i da e taka za vremeto,ali 1.35 kvota za 3.5 poeni vo 1 minuta od mecot nema vrska.Proveri na vcerasnite na kolku padnale poveke od 3.5 poeni vo 1 minuta,jasno ke ti bide deka nema vrska toa deka mesto 3 min trebalo da stoi 1 minuta.Vo toj slucaj i kvotite bi trebalo da bidat zgolemeni.
prosek na ligata e 224 poeni po mec, po minuta doagja 4.67.
znaci grubo, na 4.5 poeni granica treba egal koeficienti da stavat.

mozno e posto od 4.5 prosek spustaat na 3.5, i poradi tendencija kaj nas da se forsiraat overi
da spustile kvoti na 1.35-1.4. ama pak ne e bas najrealno.
ama samiot tip mi e epten rulet, pa generalno bi go preskoknal ova
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Vcera od 7 utakmici samo na 2 padnaa povise od 3.5 poeni za 1 minuta.Dali toa e normalno spored kvotite za tebe?
BTW kolku sto mozam da razberam do 3ta minuta ne znaci i 3ta minuta tuku samo 2 minuti....
Koj gi znae shto im znaci. Ne se kladam na takvi gluposti. Tuku koga bev MK vo lokalnive kladilnici na jak vlog redovno me kratea i sakaa da me sjebat na sekoj mozen nacin na uplata od 500+ evra na NBA igraci obavezno menuvaat granici i koef kako im odgovara ...
primer vo evrotip mu odam Beal 32.5+ 1.90 pusti go na 100.000 den mi vika 33.5 i namalen koeficient za plus 1.70 hahahah se da im ebam aramisko znaci ne e ova eden primer tuku sekogas koga ke probav na bomba uplata mi menuvaa granici ... eksik
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Koj gi znae shto im znaci. Ne se kladam na takvi gluposti. Tuku koga bev MK vo lokalnive kladilnici na jak vlog redovno me kratea i sakaa da me sjebat na sekoj mozen nacin na uplata od 500+ evra na NBA igraci obavezno menuvaat granici i koef kako im odgovara ...
primer vo evrotip mu odam Beal 32.5+ 1.90 pusti go na 100.000 den mi vika 33.5 i namalen koeficient za plus 1.70 hahahah se da im ebam aramisko znaci ne e ova eden primer tuku sekogas koga ke probav na bomba uplata mi menuvaa granici ... eksik
Da da,gledaat uplata obavezno cim e pogolema odma se namaluva kvota i se menjava granica,standard e za nasive kladilnici.
Mal milion slucaevi ima kaj sto napravile ocigledna greska i so granici i so kvoti,pa posto ne e uplatena na posolena para e obrabotuvana i nema majmunlaci 1 kvota ili slicno.Ali cim osetat deka imaat poveke za isplata odma se pravat dalaveri.
Nasive se samo za uplakjanje loto tiketi i da im zemes >1.000.000 pa da im se smeskas posle od strana,inace za posoleni tiketi samo onlajn.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Khimki na poslednite 17 utakmici vo Evroligata ima ostvareno 17 porazi :D vi se veruva ova ?
Epten se za nikade i od site primaat 90+ poeni, osnovniot hendikep e 11.5 mislam deka Real ke im ja spoebe familijata 15+ razlika mora da odi
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Khimki na poslednite 17 utakmici vo Evroligata ima ostvareno 17 porazi :D vi se veruva ova ?
Epten se za nikade i od site primaat 90+ poeni, osnovniot hendikep e 11.5 mislam deka Real ke im ja spoebe familijata 15+ razlika mora da odi
Pred bankrot se Khimki,duri i igracive laziraat povredi da ne igraat.
Ovaa sezona najvise pari imam napraveno na nivni utakmici,Asistencii+Poeni na plejot i centarot od ekipata sto igra protiv niv.Do sega sum nema promasaj,denes pak idam so Tavares 11.5+ ali za asistencii e tenka ponudata posto Real bez Campazzo momentalno i nemaat nekoj vistinski plej.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.514
Локалниве кладилници се големо срање во глобала реално Спортлајф ми делуваат како најстабилна кладилница од сите до сега и можеби единствена со која што не сум имал посериозни проблеми
Копачка се тешко дно багра,Моцарт дно коеф и не даваат да дуплаш,ни уплата поголема или намалуваат коеф ,Евротип не сум играл многу ама ист случај ко Моцарт,Меридијан уплакав ама мали суми незнам како се таму,немав проблеми ни со 2вин кога е во прашање уплата сеа и тие ми кладоја последно некој лимит од 300 денари 2-3 пати шо пробав на некој лиги. Лошо е шо играчите се скоро незаштитени пред два дена и пријател на бет365 му излезе проблем со Исландски куп ги надена сите и после квота 1 не биле домакинот гостинот правилно распоредени дрн,дрн.
Сегде е исто да пробаш само со уцени,со закни за медиуми итн да пљукаш па да се надеваш инаку го јаде
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Pred bankrot se Khimki,duri i igracive laziraat povredi da ne igraat.
Ovaa sezona najvise pari imam napraveno na nivni utakmici,Asistencii+Poeni na plejot i centarot od ekipata sto igra protiv niv.Do sega sum nema promasaj,denes pak idam so Tavares 11.5+ ali za asistencii e tenka ponudata posto Real bez Campazzo momentalno i nemaat nekoj vistinski plej.
Pa i nemaat vistinski plej, Laprovitola i Abalde ja drkaat najmnogu topkata, ama ne se za igranje tie, a Tavares ti e dobar tip, Khimki nemaat centar Monroe ne im igra...
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Pa i nemaat vistinski plej, Laprovitola i Abalde ja drkaat najmnogu topkata, ama ne se za igranje tie, a Tavares ti e dobar tip, Khimki nemaat centar Monroe ne im igra...
Ne samo toa,gi pratam sekoj mec vo Evroliga,loso branat centri.Eve bas otvori im sekoj mec gi tovarel bilo koj centar od protivnickata ekipa,celo vreme iskakaat na centar i ostanuva centarov na Khimki na 3ka pri P&R igra.I centarov ostanuva sam pod kos nepokrien,edino nekoj ako pomogne pod kos od niskive na Khimki ali za gromada kako Tavares nisto ne gi spasuva...
Joventut neznam isto mi e dobar 1 denes,Unicaja bez pola ekipa se i bez nikakvi sansi za prolaz dalje a na Joventut im treba.Epten dosta dobri fiksovi vo Evropa denes,
Efes isto treba da tepa u strasna forma vlegoa,direkten mec za playoff....
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Moguce i da e taka za vremeto,ali 1.35 kvota za 3.5 poeni vo 1 minuta od mecot nema vrska.
Е како нема врска, колку сакаш да е квота, 20? Околу 4 поседи е просек за 1 минута, многу реално е да паднат 2 коша т.е. 4 поени. Играта и квотите си биле добри ама нив лошо им биле запишани, затоа 1 квота ти ги рачунале. Поарно така отколку недобитен да ти го направеле тикетот пошо и сам рече дека не паднале на сите текми 4 поени во прва минута. Реално си пишува во правилникот дека кладилницата го задржува правото да поништи одреден бет ако се згрешени квотите или типот. Не зезај за 3 минути 3.5 граница на поени нема врска со реалноста, милион од милион утакмици се плус во тој случај.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Е како нема врска, колку сакаш да е квота, 20? Околу 4 поседи е просек за 1 минута, многу реално е да паднат 2 коша т.е. 4 поени. Играта и квотите си биле добри ама нив лошо им биле запишани, затоа 1 квота ти ги рачунале. Поарно така отколку недобитен да ти го направеле тикетот пошо и сам рече дека не паднале на сите текми 4 поени во прва минута. Реално си пишува во правилникот дека кладилницата го задржува правото да поништи одреден бет ако се згрешени квотите или типот. Не зезај за 3 минути 3.5 граница на поени нема врска со реалноста, милион од милион утакмици се плус во тој случај.
Okej utnale sto utnale so minutata ama me imaat isplateno na ping pong so granica 4.5 za poeni i betot e faten use pred da pocne.
3.5 granica so 1.35 kvoti za 1 minuta e retardirana kvota.
Na sefot mu ponudiv da mi ja dade istata igra i so 30k da uplatam under 3.5 na 3 kvota.
Ne me zezaj i ti normalno bilo 1.35 kvota za 1 minuta.Vcera od NBA 4 ili 5 od 7 bea under 3.5 vo 1 minuta.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
бегајте од 2вин ако ви се можи, монопол квоти мизерни и други проблеми

женг треба да ја добие дои во живо квота околу 2
Автоматски споено мислење:

едит :
10.11.18SHEZheng S.Doi M.2 : 0
25.07.14NANDoi M.Zheng S.0 : 2
09.08.13SUZZheng S.Doi M.2 : 0

ама денес женг одлучи да промашува цел терен :facepalm:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom