Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Немам некој големи надежи чисто да се занимавам и онака денес ми е ден за пауза лоша понуда :icon_mrgr:
Убав тип, Саутемптон се дно.
И за чист 1 добра квота има 2.15
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Касно видов за Дои, а Остапенко е добар бет со оглед на тоа дека Бертенс влече повреди и никако да почне да игра озбилен тенис.
Остапенко ја фатив сингл, а за Дои се лизнав од статистика на меѓусебни дуели (скоро сите им се во 3 сетови). Ја имав играно над 18, ама за жал ни тоа не успеа да го стигне во 2 сетови.
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Остапенко ја фатив сингл, а за Дои се лизнав од статистика на меѓусебни дуели (скоро сите им се во 3 сетови). Ја имав играно над 18, ама за жал ни тоа не успеа да го стигне во 2 сетови.
Да не бидам генерал после битка, ама ќе ти пишев да не ја играш овер, Пегула има фатено страшна форма, го игра најдобриот тенис во животот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Остапенко ја фатив сингл, а за Дои се лизнав од статистика на меѓусебни дуели (скоро сите им се во 3 сетови). Ја имав играно над 18, ама за жал ни тоа не успеа да го стигне во 2 сетови.
Баш лош тип али јас тек сега видов што се пишувало на темава. Дои е склона на доста грешки бидејќи игра рамно и офанзивно и не се померува многу многу од основната линија, а Пегула е една од најагресивните ритернерки на турот и игра доста агресивен и разорен тенис. Дои има доста лош втор сервис и затоа јаде многу брејкови, не може да воспостави никаква контрола врз сопствените сервис гемови. Погледни баш доста често знае да и лизне сет со 0, 1 и 2, баш ради ова погоре.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Баш лош тип али јас тек сега видов што се пишувало на темава. Дои е склона на доста грешки бидејќи игра рамно и офанзивно и не се померува многу многу од основната линија, а Пегула е една од најагресивните ритернерки на турот и игра доста агресивен и разорен тенис. Дои има доста лош втор сервис и затоа јаде многу брејкови, не може да воспостави никаква контрола врз сопствените сервис гемови. Погледни баш доста често знае да и лизне сет со 0, 1 и 2, баш ради ова погоре.
Немам време да ги гледам, одамна не сум ги гледал како играат, играв чисто на статистика која викаше дека претходни дуели секогаш оделе во 3 сетови. Нема врска ништо страшно, на нула сум со Остапенко.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ova go odigrav za vecerva
Nets pobeda so osnovniot hendi -3.5 1.90
Marej asistencii 4.5+ 1.70
Lillard 31.5+ 1.90
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Zlatna Kopacka pak odbiva da isplati dobiten tiket.
Vcera stavija novi igri i vo ponuda imase igra Vkupno Poeni-3 minuta(vo opis na igrata na nivniot veb sajt si pisuvase broj na poeni do 3ta minuta poveke/pomalku od navedenata granica).
Pisav tiket kade sto gi izigrav site vecerni od NBA.
Lifceto e dobitno,i sabajle se budam gledam site napraveni 1 koeficient.
Vo razgovor so niv mi velat deka ova e tehnicka greska,nema vrska od tehnicka greska.Sefot nivni mi vika trebalo da bide do 1va minuta,kazete mi vie sega dali ima smisla do 1va minuta da imaat vakva granica i vakvi kvoti?Znaci i vo NBA duri ne pagaat 4 poeni za 1 minuta a ne pa na drugi natprevari.Do 1 minuta znaci tamu ima sevkupno 2 ipol napadi,i sea da vi bide dobiten tipot ekipite treba da pogodat na 2ta napadi od 2 ipol vkupno sto moze da se ostvarat za minuta.I kazete mi dali e normalna kvotata da bide 1.35-1.40?

1614696343818.png


Eve go i opisot na igrata kojsto go imaat oni objaveno na sajtot.

1614696285011.png 1614696309692.png


Eve sega koga napraviv proverka na tiketot pisuva VKP1MIN+3.5,a na istampaniot tiket ubavo si pisuva VKP3MIN+3.5.

1614696015438.png
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
3.5 granica so 1.35-1.40 koeficient za + bi trebalo da e za 1 minuta, ne za 3.
Za 3 minuti stavaat 13-14 poeni vo prosek...
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
Zlatna Kopacka pak odbiva da isplati dobiten tiket.
Vcera stavija novi igri i vo ponuda imase igra Vkupno Poeni-3 minuta(vo opis na igrata na nivniot veb sajt si pisuvase broj na poeni do 3ta minuta poveke/pomalku od navedenata granica).
Pisav tiket kade sto gi izigrav site vecerni od NBA.
Lifceto e dobitno,i sabajle se budam gledam site napraveni 1 koeficient.
Vo razgovor so niv mi velat deka ova e tehnicka greska,nema vrska od tehnicka greska.Sefot nivni mi vika trebalo da bide do 1va minuta,kazete mi vie sega dali ima smisla do 1va minuta da imaat vakva granica i vakvi kvoti?Znaci i vo NBA duri ne pagaat 4 poeni za 1 minuta a ne pa na drugi natprevari.Do 1 minuta znaci tamu ima sevkupno 2 ipol napadi,i sea da vi bide dobiten tipot ekipite treba da pogodat na 2ta napadi od 2 ipol vkupno sto moze da se ostvarat za minuta.I kazete mi dali e normalna kvotata da bide 1.35-1.40?

Прегледај го приврзокот 286408


Eve go i opisot na igrata kojsto go imaat oni objaveno na sajtot.

Прегледај го приврзокот 286406Прегледај го приврзокот 286407


Eve sega koga napraviv proverka na tiketot pisuva VKP1MIN+3.5,a na istampaniot tiket ubavo si pisuva VKP3MIN+3.5.

Прегледај го приврзокот 286405
realno e tipot da bide 1min 3.5 poeni
prosek nba e preku 200 kosa, deleno so 48 minuti na mec, izleguva prosek 4.nesto po minuta.
a zosto i kako pisale vcera do 3ta munuta nezz.
nema smisla da e 3ta minuta, prebrza kosarka se igra nba
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
3.5 granica so 1.35-1.40 koeficient za + bi trebalo da e za 1 minuta, ne za 3.
Za 3 minuti stavaat 13-14 poeni vo prosek...
Vcera od 7 utakmici samo na 2 padnaa povise od 3.5 poeni za 1 minuta.Dali toa e normalno spored kvotite za tebe?
BTW kolku sto mozam da razberam do 3ta minuta ne znaci i 3ta minuta tuku samo 2 minuti....
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Pa lesno moze 4 poeni i vo 1 minuta da ima, so ogled da realno dvata tima po 2 poseda bi imale vo 1 minuta, baska sega brzo se igra i ne cekaat odma sutiraat, taka da ja bi gi stavil i site tekmi vo 1va minuta da ima 4 poena..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom