Кладилница (Генерална дискусија)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Уште 100 евра останаа од профитот шо го билдав 2 недели. :( 350 евра вкупно изгубив вчера и денес, тоа е тоа губење контрола што ме убива мене и не ми дава да мрднам во коцкарските "води".

Последната 100ка ...

Лестер да зема полувреме
Вест Хем - Астон Вила гг3+

Ќе ја додадам и Бока да зема полувреме.

@Makaron ќе те направам шпагета ако не излезе.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Уште 100 евра останаа од профитот шо го билдав 2 недели. :( 350 евра вкупно изгубив вчера и денес, тоа е тоа губење контрола што ме убива мене и не ми дава да мрднам во коцкарските "води".

Последната 100ка ...

Лестер да зема полувреме
Вест Хем - Астон Вила гг3+

Ќе ја додадам и Бока да зема полувреме.

@Makaron ќе те направам шпагета ако не излезе.
Немаш гајле странство печалиш. :D Ко ке ти е тешко сети се само дека има луѓе што работат за 300 а трошат 500е месечно.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Немаш гајле странство печалиш. :D Ко ке ти е тешко сети се само дека има луѓе што работат за 300 а трошат 500е месечно.
Не е битно кој колку печали, самоконтрола е у питање. Конечно го стигнав тој буџет од 500 евра шо ми беше замислен, и пази цел беше профит без јас да депозитирам мои пари, и во еден лош момент на нервоза го изгубив за неполни 48 саати.

Ајде се протна Бока, чекам уште Лестер да зема полувреме и Вест Хем со Вила гг3+ за утре, па белким ќе повратам 80 %.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Не е битно кој колку печали, самоконтрола е у питање. Конечно го стигнав тој буџет од 500 евра шо ми беше замислен, и пази цел беше профит без јас да депозитирам мои пари, и во еден лош момент на нервоза го изгубив за неполни 48 саати.

Ајде се протна Бока, чекам уште Лестер да зема полувреме и Вест Хем со Вила гг3+ за утре, па белким ќе повратам 80 %.
кажи нешто ново бро ... 15 години ме мачи исто срање , мене и уште билијарда комарџиии налик нас ... хехе хаха
да надополнам дека фатив челзи тотнам x 2 пикадо 3 снукер и чекав 190 еу наполи рома x ... 4-0 блиску бев хехе за мене
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.915
Поени од реакции
9.521
Самоконтрола,дисциплина,правење на разлика кога да се изигра кога не,менаџирање со банка и ред други работи многу е реално покомплицирано отколку шо изгледа во последнава година дена соработувам со дечки шо го имаат сето ова и разликуваат коцкање од инвестирање не дека немаат и тие лоши денови али они се во огромен плус за разлика од мене зато шо коа нешто е за среден влог ја му одам х3 ил х4 плус во живо едноставно бегам од линијата по која треба да се движам и после оде воз у кукуруз.
Познавам ликови шо незнаат ни шо спорт играат,ни знаат имињана да ги прочитаат од екипине,нит утакмица изгледале и се во далеку,далеку поголем плус од мене ама имаат дисциплина ко ке му речиш клај 50е тој толку ке клајт и пиштол клај му на гла нередит поке.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Не е битно кој колку печали, самоконтрола е у питање. Конечно го стигнав тој буџет од 500 евра шо ми беше замислен, и пази цел беше профит без јас да депозитирам мои пари, и во еден лош момент на нервоза го изгубив за неполни 48 саати.

Ајде се протна Бока, чекам уште Лестер да зема полувреме и Вест Хем со Вила гг3+ за утре, па белким ќе повратам 80 %.
Јас практикував околу 3 години едно правило со кое бев нон стоп во плус - не играв воопшто :)

Инаку единствена игра на која на долгорочен рок сум бил во добар плус: сингл, комбинации од 2 и максимум 3 утакмици (со корекција на влогот).
Не ми се ризикува да играм онлајн на тие странските пак, инаку таму најмногу пари направив на азиски хендикепи (и на конечен и на голови) и мислам дека гледано на долг рок за сингл ова е најдобрата игра што може да ја најдеш.

Последно ако имаш многу слободно време - играј во живо, арно ама или треба да ја гледаш утакмицата или на бет365 таа статистиката дали напаѓаат и т.н Во живо поконкретно најмногу пари се фаќаат на голови по тим (не следен гол во никој случај) или пак во последни минути да играш на пресврти (пример 0-1 е, домаќинот гледаш дека напаѓа како луд и е фаворит, ама на 80та и X ќе биде над 3 коеф). Само на живо отворени очите 100ка оти колку што брзо се прават пари, уште побрзо и се губат ако се заиграш на заебанција и да пробуваш се и сешто.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Интересна кладилница Меридиан, напраив акаунт и има бонус од 10 евра без да мораш депозит да правиш. Пробувам да уплатам нејќе и нејќе, 100 начини пробав, стаив 10 утакмици над 2 квота пак нејќе и им пишувам меил и ми враќаат ова:

Poštovanje Stefan Ristovski,

Bonus možete koristiti na odigravanje tiketa sa minimalno šest parova sa minimalnom pojedinačnom kvotom 3.0 ili većom.

Ukoliko imate nekih pitanja, biće nam zadovoljstvo da Vam pomognemo.

Srdačan pozdrav,
Meridian Korisnički Servis
:pos: :pos: :pos:

Е сеа ќе им фатам 3000 евра за инат крвта да им ја ебам.
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Интересна кладилница Меридиан, напраив акаунт и има бонус од 10 евра без да мораш депозит да правиш. Пробувам да уплатам нејќе и нејќе, 100 начини пробав, стаив 10 утакмици над 2 квота пак нејќе и им пишувам меил и ми враќаат ова:

Poštovanje Stefan Ristovski,

Bonus možete koristiti na odigravanje tiketa sa minimalno šest parova sa minimalnom pojedinačnom kvotom 3.0 ili većom.

Ukoliko imate nekih pitanja, biće nam zadovoljstvo da Vam pomognemo.

Srdačan pozdrav,
Meridian Korisnički Servis
:pos: :pos: :pos:

Е сеа ќе им фатам 3000 евра за инат крвта да им ја ебам.
Daj brat kazi i nie da fatime za 10€, 3000€


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.915
Поени од реакции
9.521
Што да ти кажам глупости ќе играм секако, корни у прво и слични игри.
Имаат огромна понуда само незнам како е регулирано со даноков во МКД дали пресметуваат или не. Ако има некој искуство со нив нека каже нешто повеке зборувам за онлајн кладење пошто играм ја ваму ама директ уплакам во кладилница.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Интересна кладилница Меридиан, напраив акаунт и има бонус од 10 евра без да мораш депозит да правиш. Пробувам да уплатам нејќе и нејќе, 100 начини пробав, стаив 10 утакмици над 2 квота пак нејќе и им пишувам меил и ми враќаат ова:

Poštovanje Stefan Ristovski,

Bonus možete koristiti na odigravanje tiketa sa minimalno šest parova sa minimalnom pojedinačnom kvotom 3.0 ili većom.

Ukoliko imate nekih pitanja, biće nam zadovoljstvo da Vam pomognemo.

Srdačan pozdrav,
Meridian Korisnički Servis
:pos: :pos: :pos:

Е сеа ќе им фатам 3000 евра за инат крвта да им ја ебам.
Pred nekoj den barav da se registriram, na
makedonskiot sajt nema nikakva registracija dodeka na srpskiot sajt pri registracija ja nema Makedonija kako opcija?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Pred nekoj den barav da se registriram, na
makedonskiot sajt nema nikakva registracija dodeka na srpskiot sajt pri registracija ja nema Makedonija kako opcija?
На босанската се регистрирав јас, пиши меридиан.ба.
@Riddler
Напрајте сите акаунти имате 10е гратис, не мора депозит да правите. Условот е тој погоре, јебига тешко е да се фати ама кога даваат гратис 10 евра зашто да не си ја пробаме среќата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom