Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
bas sakav da te prasam dali singl si gi igral ovie.. ocigledno mora singl samo da se fura..
Автоматски споено мислење:

abe realno danokot ne' gazi.. da nemavme danok, so singl mavanje ke se bese u golem kjar..
Со flat stake oд 1000 ден , у последните 7 дена , даноко ќе е бил негде окочу 7500. Загубата 29К, а добивката 49.500.Чист профит после данок 12К.

Значи данок би дадел скоро колку профитот.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Со flat stake oд 1000 ден , у последните 7 дена , даноко ќе е бил негде окочу 7500. Загубата 29К, а добивката 49.500.Чист профит после данок 12К.

Значи данок би дадел скоро колку профитот.
A зошто се кладиш во нашите кладилници, навистина не разбирам?
Автоматски споено мислење:

Ајде Рим да го отвориме со добивка.

Болсова против Риске тип 1, коефициент 1.66 на Бет365.

Јас ја уплатив уште вчера на 1.78, ама заборавив вчера да ви ја пишам. Во тежок пад е коефициентот, Риске е ОЧАЈНА на земја, на Болсова и е земјата единствена добра подлога. Играше Болсова тука две кола квалификации, изгуби само 6 гема во два меча.
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Уште ли немате букмејкери бе, една сума данок ја имате частено државата :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Овде среќа и тоа една вреќа
Ех, не е до толку бе :D
Описов ќе важеше ако губеа цело време па Далас да прокоцкаа па нешто во последна секунда...

Вака среќата важи за тоа судијата на крај што го досуди фаулот (а имаше елементи на фаул, гајле ми е што зборат сите :D )
Многу веројатно ќе израмнеа Далас ако не беше фаулот....ама нема да знаеме, можда и ќе утнеа? :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Ех, не е до толку бе :D
Описов ќе важеше ако губеа цело време па Далас да прокоцкаа па нешто во последна секунда...

Вака среќата важи за тоа судијата на крај што го досуди фаулот (а имаше елементи на фаул, гајле ми е што зборат сите :D )
Многу веројатно ќе израмнеа Далас ако не беше фаулот....ама нема да знаеме, можда и ќе утнеа? :D
Не дека се разбирам ја во ова ама Далас бил и пред тоа оштетен за некој фаул јебеш га битно излезе :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Трагично е ова што се случува со Остапенко. Генерациски талент, можеше да биде чудо од играч. Веројатно нема девојка на ВТА која може во еден меч да забие повеќе винери од неа. Никогаш нема да заборавам како на Возниацки и стегна 45+ винери во два сета во Чарлстон.

Не знам што е проблемот, дали лош избор на тренери, дали недостиг на мотивација, но после освојувањето на РГ едноставно потона во сивило. Не е уште стара, сеуште може да има кариера, но не е повеќе ни млада за да се вади на неискуство. Навистина штета да губи од ликови како Линет.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Трагично е ова што се случува со Остапенко. Генерациски талент, можеше да биде чудо од играч. Веројатно нема девојка на ВТА која може во еден меч да забие повеќе винери од неа. Никогаш нема да заборавам како на Возниацки и стегна 45+ винери во два сета во Чарлстон.

Не знам што е проблемот, дали лош избор на тренери, дали недостиг на мотивација, но после освојувањето на РГ едноставно потона во сивило. Не е уште стара, сеуште може да има кариера, но не е повеќе ни млада за да се вади на неискуство. Навистина штета да губи од ликови како Линет.
не се дешава ништо, толку и е квалитетот, или забива 50 винери и го добива мечот или забива 50 неизнудени и 20 дупли и ти се одмилува тенисот како спорт
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
не се дешава ништо, толку и е квалитетот, или забива 50 винери и го добива мечот или забива 50 неизнудени и 20 дупли и ти се одмилува тенисот како спорт
Не е толку квалитетот, тие работи се решаваат со квалитетен тренер. И Осака така играше на почетокот, па се среди. Остапенко досега немала ниту еден екстра тренер. Прво работеше со мајка и, потоа со онаа шпанската бивша тенисерка, не ми текнува на името во моментов. Анабел Медина Гаригес, ми текна.
Автоматски споено мислење:

Уште еден комплетно објаснет тип. Вчера ја кладов куќата на тоа комбото, ама ја изгубив на ПСЖ дупла шанса, денес вака без објаснување ќе ја ставам викендичката на Данка.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Не е толку квалитетот, тие работи се решаваат со квалитетен тренер. И Осака така играше на почетокот, па се среди. Остапенко досега немала ниту еден екстра тренер. Прво работеше со мајка и, потоа со онаа шпанската бивша тенисерка, не ми текнува на името во моментов. Анабел Медина Гаригес, ми текна.
Автоматски споено мислење:



Уште еден комплетно објаснет тип. Вчера ја кладов куќата на тоа комбото, ама ја изгубив на ПСЖ дупла шанса, денес вака без објаснување ќе ја ставам викендичката на Данка.
Тешко ќе оди тоа според мене, треба некој квалитетен тренер да почне да работи со неа скоро од нула, а она веќе има освоено ГС титула. Малце е нелогична таа ситуација. Има многу елементи што треба да се поправат, сервисот и менталниот склоп пред се. За ова второто сум и прилично убеден не може да се направи којзнае каков напредок, и тоа општо кај било кој, не само кај неа. Психо си останува психо цела кариера.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Не е толку квалитетот, тие работи се решаваат со квалитетен тренер. И Осака така играше на почетокот, па се среди. Остапенко досега немала ниту еден екстра тренер. Прво работеше со мајка и, потоа со онаа шпанската бивша тенисерка, не ми текнува на името во моментов. Анабел Медина Гаригес, ми текна.
Автоматски споено мислење:



Уште еден комплетно објаснет тип. Вчера ја кладов куќата на тоа комбото, ама ја изгубив на ПСЖ дупла шанса, денес вака без објаснување ќе ја ставам викендичката на Данка.
ednostavno izbegnuvajgi moite tipovi so da ti kazam ne zamaraj ako ti se igra igraj ako ne ne komentiraj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom