Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Тешко, треба Мертенс до пет гема да дојде во втор сет, а Симона како машинче игра денес. Како да глумеше цел турнир и да ја чекаше Мертенс да ја расшлака.
Ок, сеа пиши крст :popce:

Фалкенберг т1 1+ 1.40 и Феенорд дава гол прво 1.30 = 1.89 for me
Автоматски споено мислење:

Воскресение Мертенсово !
 
Последно уредено:
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Сепак добитен, 5-4 за Мертенс во вториот сет. :D

Told ya мирише на 5:5 во некој сет, Халеп над 12,5 гејма izi :coffee:
Автоматски споено мислење:

Две имала , Прага и Палермо.
Факинг коментатор на Sportklub ме излажа :sick:

Серкл Бриж - Антверп 0-2 2.10 Копачка

Минатото коло Антверп дозволи 2 шута во голот , но прими еден и одигра нерешено дома со Мускрон. Најголем проблем им е нападот , креираа 9 шута го голот , а дадоа само еден гол.
Секрл првото коло загуби кај Стандард со 1:0 и имаше само еден шут во голот.
Менаџерот на Антверп , Иван Леко си призна дека напаѓачката позиција им е најслаба на тимот и сака засилување.
Очекувам тврд натпревар со победа на Антверп.
Леле вторио гол на Секрл... воа го нема у Македонска трета лига ...:гомце::гомце:
Автоматски споено мислење:

Нешто шо ми фати око рано насабајле е пријателската меѓу Австрија Виена и Дортмунд. Конкретно Виена дава гол 1.95 во Копачка. Додека понудата за ГГ им е 1.78 :ROFLMAO::ROFLMAO:

Marathonbet дава 1.69 , Sportlife дава 1.70 , а коеф секаде паѓат за ГГ https://www.oddsportal.com/soccer/world/club-friendly/austria-vienna-dortmund-4QrExIWp/#bts;2

Малку инфо : https://www.bundesliga.com/en/bundesliga/news/borussia-dortmund-austria-vienna-live-line-ups-stats-sancho-haaland-bellingham-12413

1.95 ми е мал value bet у однос на коеф и фактот дека е безначајна пријателска, ем Австрија со целосен состав , плус нивниот менаџер е екс менаџер на Дортмунд ,Питер Штогер.
Вреде за барем 20 евра влогче.

Бомбона бизнис 1:2 30' :coffee: :coffee:
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.070
Поени од реакции
36.722
Рашфорд хет трик вечер, ПСЖ и Баерн да минат на пенали. За 2 евра уплата добивка 43.225 :cool:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.484
Поени од реакции
109.579
Само мене ми мириса дека Севиља ќе го перне вечер Јунајтед? Овие вториве ко уморни ми се видоа против Копенхаген а Севиља од меч во меч игра подобро и подобро.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.070
Поени од реакции
36.722
Севиља обично паѓаше во вториот дел од сезоната, али паузата со вирусот им дојде како бинго. Изгазија последните 10 кола во лигата и се пласираа во ЛШ, во форма се и тоа како да направат проблеми вечер.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
660
Поени од реакции
571
Само мене ми мириса дека Севиља ќе го перне вечер Јунајтед? Овие вториве ко уморни ми се видоа против Копенхаген а Севиља од меч во меч игра подобро и подобро.
+1
И мене многу ме влече Севиља да оди понатаму има 2 коеф.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
АЈ да опитам глеам на спортлајф иам некој ваучер мојт сеа да се искористит онлајн или не пробвам несакат или ја незнам да се снајдам
 
B

Beginner

Гостин
Добро е Вардар ме извади денес 6 коеф.
За вечер Утд 3+ 2.15 коеф на ситно може се проба.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom