Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
За старт на денот :

Бушар -Мертенс +4,5 1.79 Kopacka

Можда конечно Инста кралицата се разбуди и сфати дека има талент за тенис и почна да го покажува тоа. Последните 2 дуела во Прага можда се знак дека е разбудена.
Мартенс ги победи Паолини со 2:1 ( реално требаше да е лесно газење) и Џорџи ( тенисерка шо има мушички во главата).
Мислам дека Бушар ќе даде отпор на Мертенс.

Богдан - Плишкова над 20,5 гејма 1,73 Спортлајф

Од 5те меѓусебни дуели, 4 им се над 20 гејма. Сите 5 се победи на Плишкова.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
За старт на денот :

Бушар -Мертенс +4,5 1.79 Kopacka

Можда конечно Инста кралицата се разбуди и сфати дека има талент за тенис и почна да го покажува тоа. Последните 2 дуела во Прага можда се знак дека е разбудена.
Мартенс ги победи Паолини со 2:1 ( реално требаше да е лесно газење) и Џорџи ( тенисерка шо има мушички во главата).
Мислам дека Бушар ќе даде отпор на Мертенс.

Богдан - Плишкова над 20,5 гејма 1,73 Спортлајф

Од 5те меѓусебни дуели, 4 им се над 20 гејма. Сите 5 се победи на Плишкова.
Мертенс ќе ја убие Бушар. Препаметна е за оваа кокошката, плус враќа се како несаглам. На Бушар ако три пати и го вратиш топчето четвртиот пат веќе нема никаков план, удира со цела сила по него па што биде. Три пати имаат играно, 6-0 во сетови, и само еднаш Бушар покрила +4,5.

Лош тип, верувај ми на збор.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.582
Поени од реакции
16.487
Me потсети @Chazzspaz со билтениве и ливчињава од Лотарија, а што се случи тогаш, па скоро сите уплаќаа во Лотарија, а ги избегнуваа кладилниците. Дали што одбиваа пари кога уплаќаш?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Me потсети @Chazzspaz со билтениве и ливчињава од Лотарија, а што се случи тогаш, па скоро сите уплаќаа во Лотарија, а ги избегнуваа кладилниците. Дали што одбиваа пари кога уплаќаш?
Никој не ги избегнуваше кладилниците, туку имаше еден период кога само Лотарија работеше, кладилниците беа затворени, па сите беа „приморани“ да играат лото со тие глупите ливчиња :)
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Мертенс ќе ја убие Бушар. Препаметна е за оваа кокошката, плус враќа се како несаглам. На Бушар ако три пати и го вратиш топчето четвртиот пат веќе нема никаков план, удира со цела сила по него па што биде. Три пати имаат играно, 6-0 во сетови, и само еднаш Бушар покрила +4,5.

Лош тип, верувај ми на збор.
You were saying ?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
А тебе шо те праве ?
Ништо, јас само кажав што мислам за типот. Затоа служи темата, за дискусија на поставените типови пред натпреварите. После џабе е, ти текнува? Затоа немој да бидеш глуп, погоди тип, јас промашив, крај на дискусијата.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
Тоа што го пишав. Погоден тип не те прави попаметен, а ситење после меч те прави поглуп.
Ситење после меч? Дечкото си го напиша мислењето пред да почне мечот и испадна у право, не се лути што ти не испадна у право со твоите статистики од пред неколку години наместо гледање на моменталната форма на тенисерките

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ништо, јас само кажав што мислам за типот. Затоа служи темата, за дискусија на поставените типови пред натпреварите. После џабе е, ти текнува? Затоа немој да бидеш глуп, погоди тип, јас промашив, крај на дискусијата.


Кога поставуваше типови, имаше помал процент на погоден и од илз :pos:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436


Кога поставуваше типови, имаше помал процент на погоден и од илз :pos:
Не е точно, сестра ти многу пати ја погодив каде што требаше.
Автоматски споено мислење:

Ситење после меч? Дечкото си го напиша мислењето пред да почне мечот и испадна у право, не се лути што ти не испадна у право со твоите статистики од пред неколку години наместо гледање на моменталната форма на тенисерките

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Вооппшто не се лутам, јас коментарот пред мечот го напишав.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.624
Поени од реакции
21.908
Не е точно, сестра ти многу пати ја погодив каде што требаше.
Автоматски споено мислење:



Вооппшто не се лутам, јас коментарот пред мечот го напишав.
Пиши му вака на Илз па да видиш што е шлакање.
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Ништо, јас само кажав што мислам за типот. Затоа служи темата, за дискусија на поставените типови пред натпреварите. После џабе е, ти текнува? Затоа немој да бидеш глуп, погоди тип, јас промашив, крај на дискусијата.
:drk: :drk: :drk:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Пиши му вака на Илз па да видиш што е шлакање.
Не му коментирам повеќе, страв ми е.
Автоматски споено мислење:

Ситење после меч? Дечкото си го напиша мислењето пред да почне мечот и испадна у право, не се лути што ти не испадна у право со твоите статистики од пред неколку години наместо гледање на моменталната форма на тенисерките

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Инаку, Мертенс се собра во третиот сет и без никаков проблем ја доби оваа кокошката. Мертенс е најлош можен match up за Бушар, и тој меѓусебниот не е случајност. Мертенс ја уби Бушар на трева што и е најдобра подлога на Бушар, и тоа во годините кога Бушар играше тенис.

Ама нема врска, јас не гледам тенис, од ракав си вадам муабети.
 
Последно уредено:
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Темата е колку шо знам давање типови и информации за натпревари ,а не мерење куруња и лечее фрустрации. Тоа си има друго место.
That being said :

Спартак Москва - Грозни 1 1.75 Копачка

Спартак одигра добро офанзивно во првото коло против Сочи,водеа 2:0 уште во 10тата минута , но два пенала за Сочи ( вториот во 90та мин кој после тоа судиите го признаа како „грешка“ ,па дури сопственикот на Спартак одма после мечот рече дека ќе го повлече тимот од првенството,што не се деси) и напреварот заврши 2:2. Спартак имаа 6 шута во голот на Сочи ,имат добра офанзивна линија со Џордан Ларсон ( синот на Хенрик Ларсон ) и Соболев , лани двајцата дадоа 7 и 12 гола од вкупно 35 гола на тимот. Менаџер им е Тедеско ( екс Шалке ) и од 28 натпревари има скор 9-5-8.

Грозни првото коло одигра досаден 0:0 натпревар ,имаа само 2 шута во голот. На последните 9 гостувања ( сосе лани) , само на еден натпревар немат примено гол. Ова ќе е втор меч на нивниот менаџер Талаваев ( екс Химки ).
На последните 5 меѓусебни , 3 победи на Спартак дома ( лани 3:0 ) и два пораза.

Арсенал Тула - УФА 0-2 1.5 Копачка

Арсенал Тула имаа само еден шут во голот дома против Грозни минатото коло (0:0),додека УФА беа „силувани“ од Краснодар дома ( 0:3 пораз, 2 шута во гол на УФА , 9 на Краснодар). УФА ова лето загубија двајца клучни играчи од средниот ред: Фомин-6 гола лани , Emeka Igboun -клучен играч последните 5 години, 25 гола. Според инфото шо го имам , немат соодветни замени за нив.
Лани двапати беше 0-2 гола, а на последните 5 гостувања во Тула , 4/5 им се 0-2 гола.
И двете екипи првенството го отворија со многу слаба офанзива и мислам дека слично ќе биде и денес.

Лахти - Ропс 1+ I & 1+ II 1.77 Kopacka

Ропс се многу лоши на гостувањата , 0 0 3 и дефанзивата им е слаба ( 10 шута во голот на Турку 3:1 , 2 шута во голот на Хонка 1:0 и 15 шута во голот на Илвес 1:0 ).
Лахти дома офанзивно беше надигран 3/4 натпревари досега ( гостите креираа повеќе шанси од нив),но загубија само од Хелсинки.
Зимото се сретнаа во купот, 0:1 полувреме, 2:1 крај.
На последните 5 меѓусебни во Лахти , 4/5 се 3+ , а на последните 10 се 8/10 со ГГ.
Лахти игра дома на природна трева, додека Ропс игра на вештачка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom