Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
Ако 2020 беше смешка ќе беше ова:
Јас од сабајле помислив дека видов еден, ама беше само еден многу висок циган. Мислам дека повеќето се Америка моментално.
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
За типовите не се коментира откако ќе заврши мечот. Освен за оние на @ilz затоа што на сите на таквото им се качи со тоа колку уплаќа на нив. Инаку во принцип не е фер да се критикуваат туѓи типови после натпреварите.
Izvini star prijatele, ako te voznemirilo toa sto jas postavuvam tipovi i uplati tuka.
A sea nemam vreme, se spremam za na bazen, drug pat ke te citiiram, i ke si pisuvame malku povekje vazi ?
Ti posakuvam ubav den, pretpostavuvam deka i denes ke dremis cel den na forumot, so lesno neka ti e.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Izvini star prijatele, ako te voznemirilo toa sto jas postavuvam tipovi i uplati tuka.
A sea nemam vreme, se spremam za na bazen, drug pat ke te citiiram, i ke si pisuvame malku povekje vazi ?
Ti posakuvam ubav den, pretpostavuvam deka i denes ke dremis cel den na forumot, so lesno neka ti e.
Воопшто не ме вознемирува, напротив забавно ми е. Дури решив и да не ги коментирам твоите типови повеќе. Убаво да си поминеш на базен, се надевам дека знаеш да пливаш.
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Halep - Krejcikova прв сет над 8,5 гејма 1.61 Kopacka

Крејчикова има добра форма на земја ова лето , мада играше на локални турнири во Чешка кај што во најголем процент беше изпод 1.30 фаворит. Ако се земат во обзир тие резултати , оваа сезона е 15-2 на земја што и е и природна подлога. Вчера ја победи Тиг 6:4 6:3.

Халеп вчера ја победи Хергоц 6:1 во првиот сет,па загуби 1:6 во вториот, па едвај во тај брејк зеде 7:6 иако имаше едно 6-7 меч топки пред тоа.
Ова ќе и е втор меч на земја оваа сезона.

Меѓусебе играле во Букурешт пред 4 години, 4:6 првиот сет за Крејчикова , 2:1 во сетови за Халеп на крај. Мислам дека Крејчикова ќе даде оптоп на Халеп.

Teichmann - Putintseva прв сет над 8,5 гејма 1.57 Kopacka

На marathonbet за истиот тип дават 1.45 , Течман често игра долги мечеви , оваа сезона на тврда подлога е 7/9 со над 8,5 гејма во прв сет.

AIK - Ostersunds 0-2 гола 1.70 Kopacka

Естерсунд го продадоа најдобрио напаѓач Кадири , 7 меча по ред се без победа , имат дадено најмалку голови досега ( 11 ) од сите други екипи и се последни на табелата. 5/7 на гости оваа сезона им се 0-2 гола.

АИК пред почетокот на сезоната беа меѓу фаворитите за првите 6 места, а сега се борат за опстанок со само 3 победи од 14 натпревари. Го сменија менаџерот , но тоа не им даде баш плод ( 1 нерешена и два пораза ). Мислам дека притисокот што го има врз менаџерот и играчите ќе биде пресуден тука. Очекувам тврд натпревар.

Elfsborg - Falkenberg 1 1.65 Kopacka / т1 2+ 1.55


Не ми е баш јасен коеф. Фалкенберг се со една победа во последните 12 натпревари, последните 5 гостувања кај Елфсборг им се сите порази, претпоследните на табелата, додека Елфсборг се втори .
Елфборг игра доста офанзивен фудбал, а Фалкенберг нема солидна одбрана.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.624
Поени од реакции
10.336
Јас од сабајле помислив дека видов еден, ама беше само еден многу висок циган. Мислам дека повеќето се Америка моментално.
I jas go vidov od kaj tebe doma izlegvase.. Se nadevam nezen bese
 

Kajgana Shop

На врв Bottom