Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Џони ти си? :D

Мене многу ме интересира како се одбрани тие шо играт фифа. Имам неколку пати гледано на бет, страшни аматери има за кладење :)
Zavisi koja liga si ja pratel.Live Arena turnirot ruski e napraven samo za mestenje mecevi.Imashe Bundesliga Home Challenge kade igraa esports fifa profesionalci i obichni fudbaleri zavrshi na 19 april ama turnirot beshe pechatnica za pari.Eve jas del od zarabotkata shto ja imav mislam deka samo ednas ili dvapati vo 3 nedeli promashiv.Ima sega ePL invitational igraat samo igraci od premier ligata kako Sterling,TAA,Jota itn..Fifata e pravo bogatstvo ako pochnite da ja pratite sega. IMG_20200424_220643_786.jpg IMG_20200424_220646_457.jpg IMG_20200424_220650_636.jpg IMG_20200424_220655_864.jpg IMG_20200424_220701_538.jpg IMG_20200424_220703_861.jpg IMG_20200424_220719_860.jpg
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Има Моцарт онлајн во МКД, се кладев јас периодов додека трае коронава, стаив 20 евра чисто да видам каков е концептот плус имаат 100% бонус на прва уплата. Се заматкав со тоа е-спортс, поточно Фифа, гледав мечеви во живо, и како ме прееба едно помаранџесто дете абе све да му ебам џгољаво. Играше он со Барса, другиот со Реал, тој со Реал ботарда невидена и ставам следен гол Барса одма дава гол и фаќам, викам ќе го утепа сеа и идам ол ин, и пенал му досудија на лиглето помаранџесто и таман викам добро е ќе лапам кретенот зема го смени Меси и со Тер Штеген шутираше пенал. Нормално исходот јасен ви е, да му ебам се најмило ја на него. И така потонав и баталив али у принцип добро е за кладење, далеку подобро од мртвото 2вин.
Ова е нај Стефан-кобе пост што го имам прочитанo на форумов :D
Автоматски споено мислење:

Некако, лесно е да си успешен, ако тато има милиони зад себе да те поддржи. Трамп е најпластичен пример.
Ја имам многу поголема почит кон луѓе кои почнале со 0 во животот, и направиле империи зад себе.
Офтопик, ама ај, нема спорт

Јас лично никад не сум го сфаќал хејтов за вакви работи.

Фала богу, ти си на место со ова, се сложувам 100% и секој нормален ќе ти каже дека поголем успех е од 0 да почнеш.

Ама најчесто луѓе што им сметаат вакви работи мислат дека е ова што го прават Трампови и ним слични луѓе лесно..

Баш напротив.

Фала богу дека третина/половина од патот ти е завршен...ама сепак не е така лесно да изградиш нешто макар и ако половина ти е завршено.

Треба да имаш микс на многу вештини/карактеристики за да стигнеш до таа точка.

Еве, не ми е битно за другите, јас сам знам дека утре да ми даде утре некој 500 милијарди долари и да ми каже "Еве, направи хотелска империја" знам дека нема да стигнам до тој успех како одредени други луѓе што би стигнале

Па на крај краева, ја да сум бил на местово на Нина би ми било срам логово и имево да го користам и би сакал нешто ново да ставам...и со тоа у старт би се сјебал :D

Уопште не е лесно да си успешен ако си изградил нешто.


Нели, не зборам тука за буквално луѓе што живеат добро поради името како Парис Хилтон или слично кои што целиот бренд им се врти околу презимето, ама зборам за луѓе кои сепак успеале да направат империја со парите од татко им.

Еве, ако Нина има деца, и нивните деца успеат да направат сериозен бренд на...карикирам, казина и хотели во Хрватска...тоа ќе биде успех, иако контактите и парите ги добиле од родителот.

На крај краева, фактот дека не е лесно да си успешен го поткрепува и тоа што Трамп 3+ пати има filed for bankrupcy.

Ама да, фала богу дека да почнеш од 0 е поимпресивно да почнеш од 50% :D

Сигурно поимпресивно ќе биде шеиков на Њукасл ако го купи Бамбер Бриџ наместо Њукасл...ама тоа е :D
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.653
Некако, лесно е да си успешен, ако тато има милиони зад себе да те поддржи. Трамп е најпластичен пример.
Ја имам многу поголема почит кон луѓе кои почнале со 0 во животот, и направиле империи зад себе.
Реално, освен неколку пати што ја имав посетено на фб уште пред да биди министерка, за друго немам појма ни кој стои зад незе ни дали некој и помогнал ни од од која фамилија е ни ништо.
Како и да е, со самото тоа што сеуште не сме богзнае колку отворено опШество и кон жените сеуште на некој начин се гледа потценувачки, за мене е голем успех да бидеш на чело на таква успешна компанија. Сеа гледам учено чупе била, докторат по економија, јас не можам да потценувам вакви успеси и да викам дека знае само инстаграм и Роналдо.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Сеа гледам учено чупе била, докторат по економија, јас не можам да потценувам вакви успеси и да викам дека знае само инстаграм и Роналдо.
Процедурално, алудирав единствено на знаење од категорија спорт и обложување.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.547
Поени од реакции
62.448
Ова е нај Стефан-кобе пост што го имам прочитанo на форумов :D
Автоматски споено мислење:


Офтопик, ама ај, нема спорт

Јас лично никад не сум го сфаќал хејтов за вакви работи.

Фала богу, ти си на место со ова, се сложувам 100% и секој нормален ќе ти каже дека поголем успех е од 0 да почнеш.

Ама најчесто луѓе што им сметаат вакви работи мислат дека е ова што го прават Трампови и ним слични луѓе лесно..

Баш напротив.

Фала богу дека третина/половина од патот ти е завршен...ама сепак не е така лесно да изградиш нешто макар и ако половина ти е завршено.

Треба да имаш микс на многу вештини/карактеристики за да стигнеш до таа точка.

Еве, не ми е битно за другите, јас сам знам дека утре да ми даде утре некој 500 милијарди долари и да ми каже "Еве, направи хотелска империја" знам дека нема да стигнам до тој успех како одредени други луѓе што би стигнале

Па на крај краева, ја да сум бил на местово на Нина би ми било срам логово и имево да го користам и би сакал нешто ново да ставам...и со тоа у старт би се сјебал :D

Уопште не е лесно да си успешен ако си изградил нешто.


Нели, не зборам тука за буквално луѓе што живеат добро поради името како Парис Хилтон или слично кои што целиот бренд им се врти околу презимето, ама зборам за луѓе кои сепак успеале да направат империја со парите од татко им.

Еве, ако Нина има деца, и нивните деца успеат да направат сериозен бренд на...карикирам, казина и хотели во Хрватска...тоа ќе биде успех, иако контактите и парите ги добиле од родителот.

На крај краева, фактот дека не е лесно да си успешен го поткрепува и тоа што Трамп 3+ пати има filed for bankrupcy.

Ама да, фала богу дека да почнеш од 0 е поимпресивно да почнеш од 50% :D

Сигурно поимпресивно ќе биде шеиков на Њукасл ако го купи Бамбер Бриџ наместо Њукасл...ама тоа е :D
Каде реков дека ја хејтам бе змају? Зашто ми импутираш ствари, и после пишуваш деманти од 2 километри.
Реков дека имам поголем почит кон оние кои тргнале од нулата, зашто маргината за грешка кај нив е 0. Кај Нина би било, во ред, не профукционира Групер, дај тато уште пари за нова фирма. Мислам дека ме разбираш?

Една од причините заради кои на фирмата во која работам не им препорачувам да дојдат во Македонија се и тие политички врски што мора да имаш, што значително ке ти ја зголеми шансата за успех. Разгуглај кој и е татко, и што има правено порано, па ке ти стане јасно. Не туку така ја извадија да биде министер. Настрана тоа што кога седна да дебатира со Трајко Славески за менаџирање на буџет, изгледаше ко аматер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не сте свесни колку е лесно тато да ви даде парички за фирма. Истото важи и за онаа програмеркана што кукаше за карантинот. Татко и на Нина е тежок преварант. Друга работа е што Нина е бффче со Манчевски и копањето дата што го прави Групер без согласност не знам колку е легално.

Друго, гураше и туркаше да има секакви олеснувања додека беше претседател на асоцијација за е-трговија и многу ја почитував но откако стана министер ја здоболе долната за тоа. Сега си јаде плата од царини, акцизи, давачки. Да сумираме, нема никакви знаења од финансии - на првото интервју како министер цитираше дефиниции од книга по економија. Има знаења само од маркетинг и бизнис и е ставена да потпишува, еве да сумираме.

П. С. Со постот на Стефан вчера се смеев цела ноќ :pos:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Тоа е моето дете стек.
Иначе коа му се деси тоа,на чат ми пишуваше со капс лок 2 дена,му ебам смешниот лик уште на солитер се нема скоцкано.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Каде реков дека ја хејтам бе змају?
Фала богу, ти си на место со ова, се сложувам 100% и секој нормален ќе ти каже дека поголем успех е од 0 да почнеш.
Па не рече :D
Затоа постов ми беше повеќе како мое генерално мислење на темава неповрзано директно со твојот пост, извини ако не направив јасно дека не ми е ова директна реплика на твојот пост туку само се надоврзувам на постот со мое мислење за нешто поопшто иако се сложувам со тебе за тоа ти што си пишал
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.653
И само уште нешто дур е дискусијава кај економијата, батициве почнаа да бараат донации од мој ддв парите што ги враќаат, чим до таков очај се паднати, нека не ве чуди што можеби уште поочајно им требаат тие 15% данок од игри на среќа каде реално се вртеше голема пара.
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
70
Поени од реакции
94
Моцарт има онлајн и во мк. Само страната му е mozzart.com, а не како српската. Мислам дека профункционираја пред да се прекинат првенствата. Се регистрирав ама не депозирав па не знам дали е 100% функционална.
функционира јас депозирав и дават 100% бонус ама мораш пред тоа да имаш 3х бонусот роловер за да можеш да го повлечеш бонусот на минимум 3 утакмици со 1.30 квота .Јас веќе 60% го имам обрнато бонусо!!!
 

Attachments

Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.661
Па јас за услов би одиграл дека нема да престане пред 1.07.2020, чисто ради супер тип и веројатно утредента откако ќе го одиграм тикетот ќе биде пронајдена вакцината и вирусот ќе исчезне за брзо време.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
441
Поени од реакции
723
Drugari imam star account na bet365 i scril account... Do godina dve igrav preku tutunska i scrill i nemase danok.... Me interesira dali ima nekoi promeni ili isto e se?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom