Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Mozzart.com veke go nudi odamna toa znaci sega ke go pustat i na mozzartbet.mk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
И Евротип воведува деновиве онлајн кладење, 10/10 нема шанса за пад бајо мој.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Знае ли некој конкретно и ако се донесе таа уредба со законска сила со која ќе им се овозможи на кладилниците во државава ( Спорт Лајф, Моцарт, Златна копачка) да можат преку интернет да организираат игри и понуда за обложување, колку ќе биде времетраењето на таа уредба со законска сила?

Дали таа уредба ќе трае постојано или ќе биде со временски ограничено времетраење?

Џабе ако пример кладилниците можат само сега да имаат обложување преку интернет во ситуација кога сега нема спортски натпреварувања и квалитетна понуда. И после кога ќе почнат спортските натпреварувања ако пак се се врати на старо да може само државна видоелотарија да организира интернет кладење, тогаш џабе е се ова.
Ке биде за стално според мене...И во онлајн обложувањето има вложувања во софтвер дополнително вработени информатичари кои ке ја одржуваат страната и не верувам дека ако е само за неколку месеци некој ќе се замара да воведува таква новост, башка што тоа е нешто ново кај нас и ќе треба време народо да се навикне на ова обложување
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Заборавете кладење на онлајн co Skrill и NETELLER почнаа да затвараат акаунти како луди мене двата главни персонални акаунти ми ги затворија и thank god што немав пари на нив и некако успеав да ги извадам сите пари кои ми беа на интернет.Кладењето засега е умрена приказна за мене, а вадев големи пари и уредно живеев од кладилниците.Македонските кладилници го погодија најлошиот момент да отварат онлајн кладење.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Ке биде за стално според мене...И во онлајн обложувањето има вложувања во софтвер дополнително вработени информатичари кои ке ја одржуваат страната и не верувам дека ако е само за неколку месеци некој ќе се замара да воведува таква новост, башка што тоа е нешто ново кај нас и ќе треба време народо да се навикне на ова обложување

Пендо изјавил дека уредбите со законска сила кои се донесени за време на вонредна состојба, после укинување на вонредна состојба ќе треба да бидат потврдени од Собранието. Со други зборови ова сега што е за интернет кладење, после уинување на вонредна состојба ќе треба во Собрание да се изгласа закон со кој се овозможува на сите кладилници во државата да организираат интернет кладење.

 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Пендо изјавил дека уредбите со законска сила кои се донесени за време на вонредна состојба, после укинување на вонредна состојба ќе треба да бидат потврдени од Собранието. Со други зборови ова сега што е за интернет кладење, после уинување на вонредна состојба ќе треба во Собрание да се изгласа закон со кој се овозможува на сите кладилници во државата да организираат интернет кладење.

Реално, нема никаква логика после укинување на вонредна состојба да се укини онлајн обложувањето. Зошто тогаш обложувалниците би платиле одредена сума за лиценци, би ангажирале луѓе за водење на онлајн кладење и слично?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Заборавете кладење на онлајн co Skrill и NETELLER почнаа да затвараат акаунти како луди мене двата главни персонални акаунти ми ги затворија и thank god што немав пари на нив и некако успеав да ги извадам сите пари кои ми беа на интернет.Кладењето засега е умрена приказна за мене, а вадев големи пари и уредно живеев од кладилниците.Македонските кладилници го погодија најлошиот момент да отварат онлајн кладење.
Ами сеа за кладење шо прајме?
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
70
Поени од реакции
94
Заборавете кладење на онлајн co Skrill и NETELLER почнаа да затвараат акаунти како луди мене двата главни персонални акаунти ми ги затворија и thank god што немав пари на нив и некако успеав да ги извадам сите пари кои ми беа на интернет.Кладењето засега е умрена приказна за мене, а вадев големи пари и уредно живеев од кладилниците.Македонските кладилници го погодија најлошиот момент да отварат онлајн кладење.
Od koga voa ???
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Реално, нема никаква логика после укинување на вонредна состојба да се укини онлајн обложувањето. Зошто тогаш обложувалниците би платиле одредена сума за лиценци, би ангажирале луѓе за водење на онлајн кладење и слично?
Се сложувам со тебе, но едно не ми е јасно што видов во уредбата дека ова ќе важи за време на вонредната состојба и 6 месеци по укинувањето на вонредната состојба..валјда потоа само ќе се продолжуваат лиценците
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Реално, нема никаква логика после укинување на вонредна состојба да се укини онлајн обложувањето. Зошто тогаш обложувалниците би платиле одредена сума за лиценци, би ангажирале луѓе за водење на онлајн кладење и слично?

Ќе треба после укинување на вонредна состојба, со закон да се официјализира дозволата интернет обложување да можат да имаат и другите кладилници освен државната видеолотарија.
Црно на бело ќе треба да има закон, овие уредби важат само одредено време.

Затоа и кладилниците ќе треба да внимаваат, да не се залетуваат и да плаќаат пари за лиценци и информатичари за системот за интернет кладење, а после да извисат по некое време.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Ќе треба после укинување на вонредна состојба, со закон да се официјализира дозволата интернет обложување да можат да имаат и другите кладилници освен државната видеолотарија.
Црно на бело ќе треба да има закон, овие уредби важат само одредено време.

Затоа и кладилниците ќе треба да внимаваат, да не се залетуваат и да плаќаат пари за лиценци и информатичари за системот за интернет кладење, а после да извисат по некое време.
По некоја логика сигурно си велам дека го имале предвид, никој не би инвестирал милиони за само 3/6 месеци, колку и да е.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Ќе продолжат со онлајн кладење нашиве кладилници бе што ви е, зошто да укинуваат кога ќе запре вонредната состојба? Па секако тие што дремеа до сега во кладилница ќе продолжат да дремат таму, не можеш на пензионер да му кажеш да се клади онлајн. Кај младите би требало доста да се смени тоа, реално онлајн кладење е топ работа, да не одиш по кладилници, да не губиш време и да можеш да играш во секој момент било каде и да се наоѓаш.

Не ме заебавајте 2020 година сме, сегде во светот има онлајн кладење само кај нас нема, оваа 2вин не ја рачунам за онлајн кладилница пошо се мизерии. Имам другарчиња од Босна, и тоа од поодамна, ми се смеат и ден денес кога одам да уплатам во кладилница.

Муабетот ми е дека нема причина да прекинуваат со лиценците за онлајн кладење, секако они си имаат ќар од тоа и ги заболе стап за останатото.
 
B

Beginner

Гостин
За сега на 18 Мај ќе се отвараат казината. Освен ако не почне нагло да расте бројот на новозаразени во следниот период.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom