Кладилница (Генерална дискусија)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.303
Поени од реакции
72.348
Сте виделе ли квота за Х на Франција У21 - Романија У21?
Да :D
Уште одма кога Романија победи видов за Франција-Романија икс...4 и нешто беше...ама нели ја немаше во нашиве кладилници :D И реков ај да видиме што ќе бидне од ова треба икс да е...

.....и после утакмицата на Франција одма падна на 1.9....сеа неам појма колку е :D

...да им ебам, вреди да се уплати на Франција..за инат :D пошто многу веројатно Романија и Франција ќе одат даље дури и Франција ако тепа
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.783
Поени од реакции
2.309
Да :D
Уште одма кога Романија победи видов за Франција-Романија икс...4 и нешто беше...ама нели ја немаше во нашиве кладилници :D И реков ај да видиме што ќе бидне од ова треба икс да е...

.....и после утакмицата на Франција одма падна на 1.9....сеа неам појма колку е :D

...да им ебам, вреди да се уплати на Франција..за инат :D пошто многу веројатно Романија и Франција ќе одат даље дури и Франција ако тепа
Па се ќе биде појасно вечерва кога ќе видиме што ќе испадне со Италија.
Али секако дека за инает вреди да се одигра кец или двојка.
Викам двојка зашто доста добро се покажаа романците досега и сигурно се крајно мотивирани и за овој дуел, а на нивна страна е тоа што ги потценуваат.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.572
Поени од реакции
5.589
Па се ќе биде појасно вечерва кога ќе видиме што ќе испадне со Италија.
Али секако дека за инает вреди да се одигра кец или двојка.
Викам двојка зашто доста добро се покажаа романците досега и сигурно се крајно мотивирани и за овој дуел, а на нивна страна е тоа што ги потценуваат.
France ke osvoi slusajte.. suoer tim se
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.037
Поени од реакции
2.599
Kako pcue kocijasov Klizan na instagram toa e cudo,a no.56 na ATP :D Posle padot so Sumit fucking Nagal,onaka od cista zaebancija mu pisuvam na instagram,bratov vrakja kocijaski.A inace mu posakuvam sve najloso,na domasen teren kaj sto e roden vo Bratislava na turnir 6-1 vodi prv set so indiec i izgubi 6-1 1-6 6-7 so nevideno tankiranje u 2 set i tajbrejkot vo 3 set.
upload_2019-6-22_21-58-56.png
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.146
Поени од реакции
681
Kako pcue kocijasov Klizan na instagram toa e cudo,a no.56 na ATP :D Posle padot so Sumit fucking Nagal,onaka od cista zaebancija mu pisuvam na instagram,bratov vrakja kocijaski.A inace mu posakuvam sve najloso,na domasen teren kaj sto e roden vo Bratislava na turnir 6-1 vodi prv set so indiec i izgubi 6-1 1-6 6-7 so nevideno tankiranje u 2 set i tajbrejkot vo 3 set.
Прегледај го приврзокот 211319
https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=ayUePD_db6o Пушти му го ова видео да го потсетиш дека нема јајца :D Ке му ебам циганот словaчки ем крив губи од некој си Нагал па и пцуе :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.303
Поени од реакции
72.348
И да победи утре Франција пак двете екипи ќе одат даље...

Кој знае што ќе наместат..

1-0 за франција со гол од пенал негде у 70та можда :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.783
Поени од реакции
2.309
И да победи утре Франција пак двете екипи ќе одат даље...

Кој знае што ќе наместат..

1-0 за франција со гол од пенал негде у 70та можда :D
Не ако Франција победи со 3 разлика. Тогаш Италија се пласира.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.303
Поени од реакции
72.348
Не ако Франција победи со 3 разлика. Тогаш Италија се пласира.
Да, ама ипак 3-0 е ептен некако.
Затоа викам возможно е некоја лесна победа на Франција од гол/два.[DOUBLEPOST=1561409943][/DOUBLEPOST]Охридска трета лига гомна да јаде

upload_2019-6-24_22-58-55.png

upload_2019-6-24_22-59-4.png
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2009
Мислења
136
Поени од реакции
10
Внимавајте со 2win.mk, поништуваат добитни тикети без никаква причина!

Уплатив два тикета (конечен тип: Х), синглови. Тоа беа двата натпревари од јужно-американска Copa America од 25.06.2019 (не е некоја 10-та сомнителна лига).

Чиле - Уругвај (FT 0:1) и Еквадор - Јапонија (FT 1:1).

Двата тикета беа нормално прифатени и ми се одземаа средствата од балансот. А и зошто не би биле прифатени?

Денес се вклучувам и што да видам. Добитниот тикет ми е ПОНИШТЕН, а промашениот тикет не!

Иако не ми се веруваше на очите што гледам, сепак побарав информации да не имало некоја местенка околу исходот на утакмицата. Како што и очекував немаше такво нешто. Утакмица која заврши 1:1 најрегуларно, само според нив е нерегуларна, не ја признаваат можеби.

Ме наведоа да мислам дека ми е успешна уплатата, со што не ја уплатив на друго место и во случајов ми нанесоа загуба!

Си поништуваат добитни тикети на своја рака, како им одговара! Чекам одоговор од нивна страна но не се надевам дека ќе го исправат ова.

Верувам дека има и други оштетени корисници на 2win.mk односно "Државна видеолотарија на Македонија – КАСИНОС АУСТРИА ДОО Скопје"

Ова е сериозна злоупотреба. Иако се заштитени со тоа што сме ги прифатиле нивните услови кога сме се регистрирале на страницата, дали мислите дека ова има основа да се гони по правен пат? Не се работи толку за сумата (иако за мене не е мала) колку што е за оваа сомнителна практика. Утре ќе му го сторат истото и на некој друг.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.479
Поени од реакции
6.870
Внимавајте со 2win.mk, поништуваат добитни тикети без никаква причина!

Уплатив два тикета (конечен тип: Х), синглови. Тоа беа двата натпревари од јужно-американска Copa America од 25.06.2019 (не е некоја 10-та сомнителна лига).

Чиле - Уругвај (FT 0:1) и Еквадор - Јапонија (FT 1:1).

Двата тикета беа нормално прифатени и ми се одземаа средствата од балансот. А и зошто не би биле прифатени?

Денес се вклучувам и што да видам. Добитниот тикет ми е ПОНИШТЕН, а промашениот тикет не!

Иако не ми се веруваше на очите што гледам, сепак побарав информации да не имало некоја местенка околу исходот на утакмицата. Како што и очекував немаше такво нешто. Утакмица која заврши 1:1 најрегуларно, само според нив е нерегуларна, не ја признаваат можеби.

Ме наведоа да мислам дека ми е успешна уплатата, со што не ја уплатив на друго место и во случајов ми нанесоа загуба!

Си поништуваат добитни тикети на своја рака, како им одговара! Чекам одоговор од нивна страна но не се надевам дека ќе го исправат ова.

Верувам дека има и други оштетени корисници на 2win.mk односно "Државна видеолотарија на Македонија – КАСИНОС АУСТРИА ДОО Скопје"

Ова е сериозна злоупотреба. Иако се заштитени со тоа што сме ги прифатиле нивните услови кога сме се регистрирале на страницата, дали мислите дека ова има основа да се гони по правен пат? Не се работи толку за сумата (иако за мене не е мала) колку што е за оваа сомнителна практика. Утре ќе му го сторат истото и на некој друг.
Ке го исправат само провери прво точно што си уплатил
ако си сигурен дека си во право закани им се со тужба истиот проблем го имав 2-3 пати со нив
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.572
Поени од реакции
5.589
Ке го исправат само провери прво точно што си уплатил
ако си сигурен дека си во право закани им се со тужба истиот проблем го имав 2-3 пати со нив
Toa znaci da se maknete od 2win... zlatni bet365 i marathonbet gi imate
 
На врв Bottom