Кладилница (Генерална дискусија)

B

Beginner

Гостин
Е ајде ко така и Македонија да освои Европско ќе играме. Последна шанса на Пандев му е.
Лол споредбава ти е Меси и Пандев озбилен си или тролаш?
Меси што има освоено над 30 трофеја а ниту еден битен со Аргентина го споредуваш со Пандев :pos:Плус Аргентина има добар тим по квалитет скоро ист како на Бразил кој сака нека одигра кој не ок ама квотата секако вреди да се проба.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Лол споредбава ти е Меси и Пандев озбилен си или тролаш?
Меси што има освоено над 30 трофеја а ниту еден битен со Аргентина го споредуваш со Пандев :pos:Плус Аргентина има добар тим по квалитет скоро ист како на Бразил кој сака нека одигра кој не ок ама квотата секако вреди да се проба.
Во ред. Правиш како досеа да не сакале да освојат и си го ладеле па сеа ајде мотив им излезе поради Меси. Чутуци се Аргентина. Не велам дека нема да поминат со Бразил, се може да биде.
 
B

Beginner

Гостин
Во ред. Правиш како досеа да не сакале да освојат и си го ладеле па сеа ајде мотив им излезе поради Меси. Чутуци се Аргентина. Не велам дека нема да поминат со Бразил, се може да биде.
Поентата ми беше дека Меси треба да биде мотивиран и да изигра на врвно ниво бидејки му е последна шанса за посериозен трофеј со репрезентацијата.
А што ке биде ке видеме секако и да паднам на тој коеф не ми е толку мака.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Џабе и да е мотивиран. Со тиквари игра нели.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.405
Sobirajte pari uste od sea za Septemvri, 1.20 e koeficientot Amerika da osvoi.
Se shto imam i nemam ke mu stavam.
Доста добар тип. Квотата исплатлива.
Треба искуство за вакви нешта.
Исто можеш да ја врзеш со Хамилтон дека ќе стане шампион.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Доста добар тип. Квотата исплатлива.
Треба искуство за вакви нешта.
Исто можеш да ја врзеш со Хамилтон дека ќе стане шампион.
Izvini a koj moze da ja pobedi Amerika? Srbija ?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Не може никој. Али 1.2 е. И Голден никој не можеше па нуртекс.
Ne e ova golden state,da se povredi eden igrac i tolku od sezonata.
Za amerika igraat top 20 igraci, od koi pola od niv se all Star igraci.

Harrison Barnes (Sacramento Kings); Bradley Beal (Washington Wizards); Anthony Davis (New Orleans
Pelicans); Andre Drummond (Detroit Pistons); Eric Gordon (Houston Rockets); James Harden (Houston Rockets); Tobias Harris (Philadelphia 76ers); Damian Lillard (Portland Trail Blazers); Kevin Love (Cleveland Cavaliers); Kyle Lowry (Toronto Raptors); CJ McCollum (Portland Trail Blazers); Khris Middleton (Milwaukee Bucks); Myles Turner (Indiana Pacers); and Kemba Walker (Charlotte Hornets).
Kyle Kuzma (Los Angeles Lakers), Brook Lopez (Milwaukee Bucks), Paul Millsap (Denver Nuggets), Donovan Mitchell (Utah Jazz), Jayson Tatum (Boston Celtics) and P.J. Tucker (Houston Rockets).

Glaven trener Popovič, Assistent trener Steve Kerr.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Go for the value not for the obvious
Типот не е лош туку е реален поќе а и стварно нема репрезентација на ниво ни блиску до САД екипи ко Србија,Франција Шпанија па и Грција поке ке се борат за медал отколку за шампион треба чудо за да неосвои е сеа чуда се дешаваат и едино шо глеам како пречка е шо на СП не се замараат Америте да беа Олимписки беше друга прича
не му е лош типот ако е спремен да потроши 5000 пошто во некое холивудско сценарио може да паднат од некој од овие репрезентации
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Ајде составете едно тикетче од 4-5 квота со Вимболдонов. Да пуштиме една 50ка европска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom