Кладилница (Генерална дискусија)

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Vcera Williams ja ispostuvav i ne me izneveri, a komentatorot na Eurosport falese uste malku i da svrsi na Kvitova, ama nema veze.
Za denes Sum poprilicno siguren deka Keys dobiva, bi idel na rizik deka Rublev ke zeme set i Wandeweghe ke ja dobie Pliskova ama seuste se dvoumam za poslednata, dosta nepredvidliv mec...site mislenja se dobrodojdeni :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Vcera Williams ja ispostuvav i ne me izneveri, a komentatorot na Eurosport falese uste malku i da svrsi na Kvitova, ama nema veze.
Za denes Sum poprilicno siguren deka Keys dobiva, bi idel na rizik deka Rublev ke zeme set i Wandeweghe ke ja dobie Pliskova ama seuste se dvoumam za poslednata, dosta nepredvidliv mec...site mislenja se dobrodojdeni :D
Кејс еднаш има играно со Канепи и изгубила. Не велам дека денес ќе изгуби, голем фаворит е, но коефициентот за тој сооднос на сили е пресмешен. Плискова со Вандервеј е комплетно непредвидлив меч, ако Плискова игра најдобро што знае Вандервеј нема шанса. Обично кога фаворитот се провлекува во првите рунди потоа го крева квалиетот на игра и добива.

Се во се, два тотално но бет мечеви, од различни причини. На првиот коефициентот е смешен, вториот е скроз непредвидлив.[DOUBLEPOST=1504701164][/DOUBLEPOST]
Хаха бегај ексик мишто невлегва
Ти реков уште вчера, не со го губи времето со безвредни типови.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Ima ubav koeficient na Nadal so Rublev da ima 4 ili 5 seta, 2.50 koeficient... ke go singliram ovoj tip.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ако Рубљев не го добие првиот сет ќе биде изметен од теренот. Подобро играјте тоа, отколку барем еден сет.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Вчера се правеа пари на тенисот, 1.53 на Буста, 1.55 Вилијамс да земе сет, Андерсон исто беше поставен за аутсајдер без причина, денес се тешки мечеви, Надал-Рубљев многу ќе зависи од првиот сет, ако тука падне Рубљев мислам дека ќе има метење, Федерер реално треба да добие, жените 2 тешки меча, Плискова игра топло-ладно, Вандевеге е во солидна форма, Кис може да добие 6-0 6-0 и да изгуби 6-0 6-0 со иста веројатност, тешка психо тенисерка, може да погоди 50+ винери но и 50+ неизнудени, Канепи од квалификации може и до финале да отиде, 1.20 се смешни на Кис во секој случај
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Мели ви е зицер на 7.5. Грузија очајно брани пик, а Мели игра пик енд поп и нон стоп се отвара на тројка. Он е еден од најдобрите шутери во Европа, има ептен мека рака, слободни не утиња, а како што реков Грузија лошо брани пик и би требало да има доста отворени шутеви за Италија. Мислам дека две тројки и некое слободно фрлање нема да бидат проблем за Мели.

Едит: :sramezliv::sramezliv::sramezliv::sramezliv::sramezliv:
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
зошто Рубљев сет каква сигурица е тоа кога играше некни против едноногиот Гофан.............Надал не е од вчера сигурно ќе проба да добие на 3:0 помалце да се потроши за повеќе шанси до титула тоа е чиста работа, а Рубљев ниту има страшен сервис ниту према овој моментално Надал што е одлична размена за да успее да издоминира сет
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Некоја страна за добар live stream на тенис ? бидејќи на бет365 ме нервира многу е мала резолуцијата.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
21396870_1654273357938115_1167856414_n.png

3/4 изгледа во последен момент се премислив и неуплатив ако ме паднеше толку ќе беше
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.720
Има ли конечно македонски bet online или сеуште ништо?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom