Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Нема на што, повели и друг пат. :) Јас сум феномен, два дена ја зборам Словенија и на крај ја играм ГРУЗИЈА. :pos:
Шо ти реков за Карењо... Поклон квота, а го стаив само сет да земе 1.25 :tapp:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.909
Шо ти реков за Карењо... Поклон квота, а го стаив само сет да земе 1.25 :tapp:
Буквално испадна како што кажав, дека Шаповалов не е спремен да се трка со Карењо на три добиени сета, а подобар играч е..
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Буквално испадна како што кажав, дека Шаповалов не е спремен да се трка со Карењо на три добиени сета, а подобар играч е..
Апсолутно е подобар, ама психа си е психа. Башка што беше изеден (седми меч за 10 дена)
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Франција 0-0 со Луксембург. Коефициент 1.01 за победа на Франција. Еве ви го фудбалот како најсигурен спорт за кладење. Резултатов е нешто во рангот на пораз на Федерер од Јотовски во тенисот.
Зборете ми за тоа како фудбалот бил подобар спорт за кладење. Се' е субјективно момци, на кој како му одговара така нека си уплаќа, и не замарајте веќе со тој муабет тенис/фудбал.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Франција 0-0 со Луксембург. Коефициент 1.01 за победа на Франција. Еве ви го фудбалот како најсигурен спорт за кладење. Резултатов е нешто во рангот на пораз на Федерер од Јотовски во тенисот.
Зборете ми за тоа како фудбалот бил подобар спорт за кладење. Се' е субјективно момци, на кој како му одговара така нека си уплаќа, и не замарајте веќе со тој муабет тенис/фудбал.
Никој нормален играч односно сериозен играч нема да се погледни во тој натпревар бидејќи нема коефициент воопшто,како второ сериозен играч што игра со многу пари никогаш не игра 1 во 1 или пак 1 и т1 2+(како јас на пример што сум ретардиран и ми завршваат 1-0) туку си игра чист фикс и не лакоми со прво полувреме.

И јас сум за тоа,кој како му одговара нека игра, го познавам Ставро лично и стварно чоекот го разбира тенисот и прај пари,ама јас лично не клавам ниту 1000 денари на тенис,таков психички притисок на спорт што е временски неограничен неможам да издржам барем од моја перспектива...и да ми дојди самата Шарапова да ми кажи дека утре ќе победи и да му ставам се и сешто на нејзе пак нема да ја пишам..не го можам тој спорт едноставно
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.302
Франција 0-0 со Луксембург. Коефициент 1.01 за победа на Франција. Еве ви го фудбалот како најсигурен спорт за кладење. Резултатов е нешто во рангот на пораз на Федерер од Јотовски во тенисот.
Зборете ми за тоа како фудбалот бил подобар спорт за кладење. Се' е субјективно момци, на кој како му одговара така нека си уплаќа, и не замарајте веќе со тој муабет тенис/фудбал.
Да да , некој франција на 1.01 ќе ја изигра, нема грешка.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Воопшто не ми беше поентата дали некој ја пишал на 1.01 , многу јасно дека не ја пишал зошто исто ко да нема коефициент утакмицата, поентата ми беше вашиот муабет како фаворити во фудбал со 1.20 1.30 коефицинет излегувале многу полесно него ли во тенисот. Еве ви класичен демант денес на тој муабет, каде дури и 1.01 коефициент е недобитен.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.302
Воопшто не ми беше поентата дали некој ја пишал на 1.01 , многу јасно дека не ја пишал зошто исто ко да нема коефициент утакмицата, поентата ми беше вашиот муабет како фаворити во фудбал со 1.20 1.30 коефицинет излегувале многу полесно него ли во тенисот. Еве ви класичен демант денес на тој муабет, каде дури и 1.01 коефициент е недобитен.
Абе ако влегуваат сите утакмици со под 1.1 коефициент, сите милионери ќе бевме.Никој не вели дека во фудбал не туркаат малите типови.
Ај спласна атмосферава за тенис вс фудбал, не разгорувај пак :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.909
Абе ако влегуваат сите утакмици со под 1.1 коефициент, сите милионери ќе бевме.Никој не вели дека во фудбал не туркаат малите типови.
Ај спласна атмосферава за тенис вс фудбал, не разгорувај пак :D
Па не разгорува него во право е, баш напиша на крајот од постот да не се замара со тоа тенис или фудбал, него секој да си игра тоа што прати највеќе. :)

Утре Долгополов сет, на ситно и победа.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Да ти ебам тоа жената со машка фаца суарез наваро .. после прв сет ја пуштам да покрие 4.5 хендикеп и се враќа во втор сет 6-3 се што требаше е да земе само 2 гема во третиот и излезе како преебана и изгуби 6-1 кретенкава ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom