Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
2 прелази, 2 7+, цело коло досега 3+. Океј е слуачајно е :D
Секој прелаз и натпревар со 7+ е наместено. Ја викам само на резултати пратите Сериа А и играте 0-2 гола.

Палермо се очајни и денес не им бегаше ваков висок пораз. Пред некое коло се спасија од лошата реализација на Милан, па поминаа само со 4 голови а реално беа за дупло повеќе.
Удинезе и Каљари веќе не се екипи кои играат дефанзивно. А Торино е екипа која прима и дава голови, овие скоро цела сезона се ГГ 3+
 
L

Löwe

Гостин
Добро, ете така 2 години по ред Интер прелаз со Фиорентина, еххехе случајно хехехехе
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Значи денеска беше колективно местење насекаде , не само Италија. 80 % од резултатите немаат никаков сенс. Некои местени , некои не се замараат не им значат ништо и не играт.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Да ви кажам дека за една утакмица ке ќарев 6 илјади евра нема да ми верувате, Тоше малерот може да ми носи вода
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Да ви кажам дека за една утакмица ке ќарев 6 илјади евра нема да ми верувате, Тоше малерот може да ми носи вода
Која утакмица те заебе и ако сакаш покажи го ливчето. Не дека не ти верувам ама онака да видиме.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Условите во Будимпешта се катастрофални,ветар има нон стоп.Исто и вчера,исто и денес.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Каков гнасен натпревар играат Палас и Тотенхем...Шанса не направија..
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
747
Поени од реакции
639
Lyon - X2 Amiens - 1 Union Berlin - 2+ Mertens Pliskova Sevastova фатени Lorenzi Nadal Mladenovic
 

Kajgana Shop

На врв Bottom