Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Во Моцарт 50 е максимум.
Како ли изгледа тикет со 50 искуцани натпревари?
Должина на таков тикет е веројатно подолга отколку што многу места низ државата ќе видат квалитетен асфалт. :D
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
218
Поени од реакции
368
Да ве прашам, имате ли пробано од овој дамевски блогер тие утакмиците што ги пушта со смс од 60 денари? Пошто го пратам подолго време и овие што му се free singles 50% му се утка, незнам колку може да му се верува.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.497
Поени од реакции
22.261
Да ве прашам, имате ли пробано од овој дамевски блогер тие утакмиците што ги пушта со смс од 60 денари? Пошто го пратам подолго време и овие што му се free singles 50% му се утка, незнам колку може да му се верува.
Голем процент на погодени има. Јас сум праќал пораки сигурно преку 20 пати, само 4-5 пати има промашено.
Ретко дава сингл, најчесто дава по 2 или 3 утакмици, со вкупен коефициент околу 2,5.

На европското направи парампарче, не знам дали утна некој ден да не е добитен :D
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Голем процент на погодени има. Јас сум праќал пораки сигурно преку 20 пати, само 4-5 пати има промашено.
Ретко дава сингл, најчесто дава по 2 или 3 утакмици, со вкупен коефициент околу 2,5.

На европското направи парампарче, не знам дали утна некој ден да не е добитен :D
Нека ти пиши колку во денот му се недобитни и по колку пари се уплатени. Го следев и јас едно време, и сватив дека ради реда пука вип утакмици, без да ги проанализира.
- Ми остана Ајах у сеќавање лани, ставена у вип сингл 2ка 1.75 кофф. Ајах без пола првотимци, голман други и имав прочитано дека имале мали недоразбирања во тимот, кофф расте , тој 2ка. Лагано 3:0 си изгубија. Имаше и друг пример.со кошарка овер. 4/5 пати сум начекал вакви утакмици додека го следев, каде е недоволно информиран барем за почетниот состав.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
Како ли изгледа тикет со 50 искуцани натпревари?
Должина на таков тикет е веројатно подолга отколку што многу места низ државата ќе видат квалитетен асфалт. :D
И мене ме интересира. Мора да се проба ова некој ден. :LOL:
50 утакмици таман од кладилница до дома тикетот ќе стига, нареди си ги по обратен редослед, првите утакмици да почнуваат од најдолу на тикетот, стави го тикетот на ваква направа и како ќе влегуваат само заокружи ги и заврти на рачката. Ако те падни некоја потпали го нека изгори со се кладилница :D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Еве ви од мене ѕа денес,џабе ви давам лоокумче-

MZT-Cedevita прво полувреме хен 2 ( 4.5 е хендикепот)
1.90 коеф.
 
G

Goldie

Гостин
Еве ви од мене ѕа денес,џабе ви давам лоокумче-

MZT-Cedevita прво полувреме хен 2 ( 4.5 е хендикепот)
1.90 коеф.
И кај Цедевита ќе фалат играчи двајцата Американци Хопсон и Стоктон како и Дукан добиле откази, плус Жганец бил повреден и не дошол во Скопје.

Пак би требало да тепаат Цедевита сепак дали е локумче незнам баш..
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
И мене ме интересира. Мора да се проба ова некој ден. :LOL:
50 утакмици таман од кладилница до дома тикетот ќе стига, нареди си ги по обратен редослед, првите утакмици да почнуваат од најдолу на тикетот, стави го тикетот на ваква направа и како ќе влегуваат само заокружи ги и заврти на рачката. Ако те падни некоја потпали го нека изгори со се кладилница :D
Јас имам уплаќано таков тикет али дечкото што ми куцаше имаше страшен распон на раце кога го вадеше тикетот..:D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.155
Поени од реакции
7.858
Перпероглу+
Јович+
-------
Вестерман +
Датоме +
-------
Зисис +
Калатес+
-------
Руд +
Деј +
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
И кај Цедевита ќе фалат играчи двајцата Американци Хопсон и Стоктон како и Дукан добиле откази, плус Жганец бил повреден и не дошол во Скопје.

Пак би требало да тепаат Цедевита сепак дали е локумче незнам баш..
Вака сега,Цедевита редовно игра ѕонски пресинг,посебно против екипи како МЅТ,ИНДИЈАНЦИ,денес ќе го нема Клоф,на плеј ќе бидат двајца играчи од МК,кои врска немаат,нема да можат една топка да пренесат преку центар,така да Синовец ќе треба да игра на кец,со само тоа Синовец ќе биде поиѕморен во нападот,нема да може да го игра тоа што го ѕнае.
Центарот најмногу ѕависи од плејот,сам да си ја подаде под кош не може,ѕначи Лалич одма го отпишуваме од играта,Скот и Лучич што е до мене цела утакмица нека бидат сами под кош,ништо нема да напраат.

Да сумираме,добар тип би бил и Т1 -73.5 ѕа МЅТ.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
Јас имам уплаќано таков тикет али дечкото што ми куцаше имаше страшен распон на раце кога го вадеше тикетот..:D
Многу им се големи тикетиве на Моцарт. И широки и долги. Па уште 50 да напишиш упм
 
Член од
8 септември 2014
Мислења
123
Поени од реакции
71
За денес прво што ми се свиѓа е Дианџело Расел.. очекувам да го дадат некаде на 15.5 нашиве видов во србија суперспорт на 13.5 го имаа дадено тоа е поклониште ќе иде преку 20 вечерва.. го кренале и во суперспорт на 16.5
Balkan betting-tipuvanja-prognozi
Ako si zainteresiran pridruzi ni se vo grupata
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Карлович ме разочара, шо е работава шо му ја свртеа одма незнам ... :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom