Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Da ti ebam i Chiudiinelli i sve... covekot 2 brejk topki ne iskoristuva za 3-5 i posle na 15 go gubi servisot i uste na 5-4 na servis na wawrinka imase edno 3-4 aasalni sansi za brejk ne iskoristuva..... ni forum ni tipovi ni analizi ne pomagaat... od utre po 8-10 utakmici na tiket pa ako udri udri ..... h2 5.5 go cekam i Wawrinka tepa so 6 razlika..... jebem ti i magija i sve
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
За утре од тенисиве:

Сок
Фриц
Делбонис

И друго:
Качанов
Иснер
Кузњецова

Ај да видиме шо ќе бидне

(И пази сеа како ќе додадам сигурно некоја од супер тип сигурица на 1.2 квота Мареј ли што ти знам, и БАМ игра најлоша партија у кариера)
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
За утре од тенисиве:

Сок
Фриц
Делбонис

И друго:
Качанов
Иснер
Кузњецова

Ај да видиме шо ќе бидне

(И пази сеа како ќе додадам сигурно некоја од супер тип сигурица на 1.2 квота Мареј ли што ти знам, и БАМ игра најлоша партија у кариера)
Немој Делбонис... боље Фоњини коњот.... 9-0 меѓусебни со Рамос има ....
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Зенит - Мурсија 1
Еврокуп кошарка, Зенит е добра екипа, со одличен напад и во супер форма, Мурсија е класична домашна екипа која нема што да бара во Русија според мене.
Мзт - Цедевита 2
И онака слабиот МЗТ дополнително осакатен со неиграњето на Клоф, единствениот плеј во екипата. Цедевита изгуби трагикомично со Крка вчера, мора да се извадат за тој кикс.
Лиеткабелис - Њижњи 1
Литванците се солидна екипа, Њижњи сезонава влезе со 0 амбиции за разлика од претходните години, што и се одрази на тоа составот да е греота.
Бамберг - Панатинаикос 1
Бросе се 3 пати покомплетна и повоиграна екипа од ПАО, гостите со нов тренер доаѓаат кај Германциве кои дома се најопасни. Огромно валуе има квотата.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
Немој Делбонис... боље Фоњини коњот.... 9-0 меѓусебни со Рамос има ....
Делбонис пред се дека игра со Басилашвили, а такво говедо ко Басилашвили после победана над Бердих што ни сам не знае како ја доби мислам дека нема да сврзе уште една победа.

Фоњини против Рамос ми нема валуе некако шо знам...ипак за Фоњини праиме муабет он редовно губи кога најмалце се очекува
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Делбонис пред се дека игра со Басилашвили, а такво говедо ко Басилашвили после победана над Бердих што ни сам не знае како ја доби мислам дека нема да сврзе уште една победа.

Фоњини против Рамос ми нема валуе некако шо знам...ипак за Фоњини праиме муабет он редовно губи кога најмалце се очекува
Грешка си нешто Делбонис игра со Беранкис ... Качанов е со Басилашвили
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
Грешка си нешто Делбонис игра со Беранкис ... Качанов е со Басилашвили
Грешка моја, на него мислев кај другиов ми отиде паметот...знак дека треба да спијам :D
Понетата ми е истата, 3 сета долг меч со Раонич, сумњам дека пак ќе може да повтори, ипак Беранкис е, не праиме муабет за некој што редовно стига до трето коло на АТП турнири, еднаш годишно дали се дешава...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.095
Поени од реакции
6.735
Делбонис пред се дека игра со Басилашвили, а такво говедо ко Басилашвили после победана над Бердих што ни сам не знае како ја доби мислам дека нема да сврзе уште една победа.

Фоњини против Рамос ми нема валуе некако шо знам...ипак за Фоњини праиме муабет он редовно губи кога најмалце се очекува
upload_2016-10-26_7-26-33.png

дефинитивно ти е промашена анализата/типот како да го наречам ова, коефициентот треба да е 50/50 пошто тука се негде овие двајцата,али валуето е на страната на Бас,значи какви било пари ставени на Качанов се рачунаат како фрлени

и уште нешто,крај на сезоната во тенисот е,кој не изигра досега допрва тешко,веќе мислат на следната сезона така да може да се бркаат големи квоти и изненадувања(освен кај оние тенисери кои бранат поени негде)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ирвинг 20.5+
Худ 14.5+
Кари 28.5-
Каваи 20.5+

од копачка се границите .
За денес прво што ми се свиѓа е Дианџело Расел.. очекувам да го дадат некаде на 15.5 нашиве видов во србија суперспорт на 13.5 го имаа дадено тоа е поклониште ќе иде преку 20 вечерва.. го кренале и во суперспорт на 16.5
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.475
Поени од реакции
109.512
Грешка моја, на него мислев кај другиов ми отиде паметот...знак дека треба да спијам :D
Понетата ми е истата, 3 сета долг меч со Раонич, сумњам дека пак ќе може да повтори, ипак Беранкис е, не праиме муабет за некој што редовно стига до трето коло на АТП турнири, еднаш годишно дали се дешава...
А Делбонис иначе редовно стига до 2-3 коло во сала.

Басилашвили има огромно валуе против Качанов, не контам зошто е 1.40 на кретенов...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
А Делбонис иначе редовно стига до 2-3 коло во сала.

Басилашвили има огромно валуе против Качанов, не контам зошто е 1.40 на кретенов...
На @dragonsky му објаснува за value.

:lolzz:
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
За утре од тенисиве:

Сок
Фриц
Делбонис

И друго:
Качанов
Иснер
Кузњецова

Ај да видиме шо ќе бидне

(И пази сеа како ќе додадам сигурно некоја од супер тип сигурица на 1.2 квота Мареј ли што ти знам, и БАМ игра најлоша партија у кариера)
po tvoe zosto Isner, poradi servisot li sto go ima?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom