Кладилница (Генерална дискусија)

G

Goldie

Гостин
Кој сака нека ја проба Гана 1 на 2.7 во живо, многу подобро играат од Уганда би требало да дадат гол и победат до крај
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802


Chomutov 4.5+
SpartaPraga 4.5+
Poprad 4.5+
FrankfurtLowen 5.5+
Siegen 3+
Crusaders 3+
Koef 13+ uplata 500den


Sent from my iPhone using Tapatalk
Slabo SpartaPraga,4 powerplaya ne iskoristija dvata tima,cela liga frcaat golovi,ovie spijaat ..valjda ke ide 4.5+ ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
FrankfurtLowen ko baagi posaglam par,ovie edvaj dva gola,KajganaMagijo,Frankfurt 5.5+ i Crusaders 3+ za dobivka ..
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
@ColdSky Sto vikas za Mornar-Karpos(igraci)..

Jones 13,5,Dickerson 12,5
Mack 10,5,Perry 11,5 ,Labovic 11,5

Perry e alfa i omega kaj Karpos,ima ogromna minutaza i treba da odi +.Kaj Mornar Jones e masina.Dickerson zakaci 33 poeni na minatitot natprevar.Labovic e stara skola,a i Mack treba da se razigra nekogas.
 
G

Goldie

Гостин
Кој сака нека ја проба Гана 1 на 2.7 во живо, многу подобро играат од Уганда би требало да дадат гол и победат до крај
Еден куп шанси изнапромашија Гана и заврши 0-0 за жал

Следна во живо Ирска - Србија до 21 година да има 2 гола во второ, 2.47
Ирците мора да победат за да ги одржат шансите за 2 место во групата така да сигурно ќе играат на се или ништо во второ и ќе влезе Магире, од друга страна Србија со нерешено ќе биде во незгодна ситуација да при евентуален пораз од Словенија во последното коло го изгуби 2рото место така да верувам и они ќе одат офанзивно да го потврдат 2 место во групатат уште сега.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
@ColdSky Sto vikas za Mornar-Karpos(igraci)..

Jones 13,5,Dickerson 12,5
Mack 10,5,Perry 11,5 ,Labovic 11,5

Perry e alfa i omega kaj Karpos,ima ogromna minutaza i treba da odi +.Kaj Mornar Jones e masina.Dickerson zakaci 33 poeni na minatitot natprevar.Labovic e stara skola,a i Mack treba da se razigra nekogas.
Не го играј тој циганот од Соколи, за Пери и Лабовиќ се слагам за +, Џонс исто треба да е плус, Дикерсон му тргна минатата утакмица и затоа играше толку многу, иначе ја дели минутажата со Немања Крстиќ, ако во некој случај му тргне на Немања вечер, може да остане на клупа овој...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.755
Како можи овие слепците Латвија/Летонија да губат од Фарски острови дома? Како?? АКо не ја свртат да дај Господ Русија да ги окупира за век и векова и да му го дудлаат на Путин секоја вечер
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Bravo be... Kako da se nadev sega deka nema 50 minuti gol da padne a do 37 pagaat 4...

Sent from my thor using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Slabo SpartaPraga,4 powerplaya ne iskoristija dvata tima,cela liga frcaat golovi,ovie spijaat ..valjda ke ide 4.5+ ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
FrankfurtLowen ko baagi posaglam par,ovie edvaj dva gola,KajganaMagijo,Frankfurt 5.5+ i Crusaders 3+ za dobivka ..
Kajgana Magijo..Crusaders 3+ !!
Daj neka klaat golovi,mamicata nivna ..vcera Briz,vecer Crusaders !!im ibam supcite,da se nema nimalku sreka ..
Kajgi,daj od magijata uste eden gol
Phuu ti ibam srekata,bar neka ostanaja 0:0 !!
Daj boze site do eden da umrat od najteska bolest !!

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Шо се дешава бе кај Шведска ???? Неможи толку сакати да бидат, на толку шанси да нема гол...
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
381
Поени од реакции
173
што мислите???
Израел 1
Шпанија 2
Италија 2
на појака уплата мислам
коеф околу1,8-1,9 би бил (евентуално супер тип ако дадат некоја од триве па Северна Ирска или Англија да ја допишам за да фатам да има 4 на тикетот, би дошло околу 2 до 2,1)
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Вчера ме изгореа Македонија 0-2 гола ама денес им лапнав.... Фала му на еден член погоре што ми даде некои прелдози... Ја ставив Франција т1 3+,холандија и белгија 1 и 3+,швајцарија 2,шведска 2 и португалија 6+ сакав 7+ ама викам да не ризикувам.... португалија у 87 и швајцарија 90...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
Ја патриотски ќе ја лупнам задутре Македонија 1Х за ситно. Катиљ екипа сме ние после вакви дебилни порази секад играме јако против појаки од нас. А Италијанциве реално и не покажаа ништо посебно, башка и без Пеле ете ќе бидат...реално 3 класи се бољи од нас али во квалификацииве секогаш има изненадување, а до сега горе доле не одекна некое чудо па...#ПатриотизамForTheWin
 

Kajgana Shop

На врв Bottom