Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Да ти ебам тој ПСЖ ги чекам со 5 разлика хендикеп да тепаат и на 3 минути до крај водат 5 разлика и од тогаш гол не дадоја а примија 3 ...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Бемелманс сервира за сет на 5-4,спасува 0-40,спасува уште една брејк топка,ама пак изеде брејк.Сега 5-7 ќе изгуби и на крај ќе си легнам да спијам.:tapp::facepalm:

Секој прв сервис му беше бомба до пред малце,сега заборави да сервира и Албот секој сервис му го враќа.Е деген еден низаеден. Освоени поени на втор сервис 8/25 :unsure:

Албот набрзина направи 6-5 лелеле осеќам ќе му удри сега уште еден брејк.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Choker of the week Ruben Bemelmans.:pos::pos::pos::boksix:

4-6 5-6 0-15 15-15 30-15,се игра подолг поен,удира Бемелманс форхенд паралела,удира топчето во мрежата и уште милиметар фалеше да падне и тука дојди Спиди Гонзалес ака Раду Албот.:eek: Овој по стилот на играта и стилот на облека може да се рече дека е изгубениот брат на Жоао Соуса.

Резулатот 30-30,сервира Бемелманс бомба и од нецел метар до мрежата ,игра волеј и нормално мрежата ја погоди.А Албот му пушти со последните маки еден бекхенд,ама бекхенд точно на рекет во природна положба.Ни да се наведне,ни да скокне.Спасува,стига до гејм топка и дјус,меч топка,слајс сервис дјус,меч топка,пак слајс сервис и лесен смеч,меч топка бомба сервис и прави дроп шот,ама дроп шот мислиш лоб.:tapp:Стига Албот лесно,се помирува домашната публика со пораз на нивниот миленик ама Албот мизерно одигра и цела дијагонала празна зјаеше.Удира Бемелманс форхенд дијагонала и милиметар во аут.

Кулминации,заплети и на крај ужасен расплет.

Прв сет ја укака на *4-5 30-0 и без ниеден проблем до тој гејм,а изеде брејк .Втор сет 3-1,5-3,гејм топка на 5-6 и не успеа да го зеде тој еден потребен гејм.Какво идиотиште.

Сега треба да одам парите да ги барам,бидејќи е сторниран тикетов хахаха.Така му иде.:nesumjas:
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
Choker of the week Ruben Bemelmans.:pos::pos::pos::boksix:

4-6 5-6 0-15 15-15 30-15,се игра подолг поен,удира Бемелманс форхенд паралела,удира топчето во мрежата и уште милиметар фалеше да падне и тука дојди Спиди Гонзалес ака Раду Албот.:eek: Овој по стилот на играта и стилот на облека може да се рече дека е изгубениот брат на Жоао Соуса.

Резулатот 30-30,сервира Бемелманс бомба и од нецел метар до мрежата ,игра волеј и нормално мрежата ја погоди.А Албот му пушти со последните маки еден бекхенд,ама бекхенд точно на рекет во природна положба.Ни да се наведне,ни да скокне.Спасува,стига до гејм топка и дјус,меч топка,слајс сервис дјус,меч топка,пак слајс сервис и лесен смеч,меч топка бомба сервис и прави дроп шот,ама дроп шот мислиш лоб.:tapp:Стига Албот лесно,се помирува домашната публика со пораз на нивниот миленик ама Албот мизерно одигра и цела дијагонала празна зјаеше.Удира Бемелманс форхенд дијагонала и милиметар во аут.

Кулминации,заплети и на крај ужасен расплет.

Прв сет ја укака на *4-5 30-0 и без ниеден проблем до тој гејм,а изеде брејк .Втор сет 3-1,5-3,гејм топка на 5-6 и не успеа да го зеде тој еден потребен гејм.Какво идиотиште.

Сега треба да одам парите да ги барам,бидејќи е сторниран тикетов хахаха.Така му иде.:nesumjas:
i jas taka mislev deka e stoniran a bev dobiten i vikam si dzabe dobiten posle pa proveriv i pisuvase dobiten zeleno no koef. Bea vo siva boja kako 1 koef, otidov i mi isplatija. Proveri sega 100 posto ke ti pisuva nedobiten...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
i jas taka mislev deka e stoniran a bev dobiten i vikam si dzabe dobiten posle pa proveriv i pisuvase dobiten zeleno no koef. Bea vo siva boja kako 1 koef, otidov i mi isplatija. Proveri sega 100 posto ke ti pisuva nedobiten...
Изгледа си во право.Пак е со сиво,ама пишува недобитен тикетот.Имаат можда некоја грешка,па затоа така.Секако,и да беше сторниран,јас си имав доказ,ама Бемелманс...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Изгледа си во право.Пак е со сиво,ама пишува недобитен тикетот.Имаат можда некоја грешка,па затоа така.Секако,и да беше сторниран,јас си имав доказ,ама Бемелманс...
Баксуз of the week си ...
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Ирска, Србија и Албанија би требало да тепаат ?
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Irska 1
Albania 2t2+
Srbia 2t2+
Kosovo 2
Briz gg3+
Uplata 500den


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Хрватска на 1.36 без Модриќ,Ракитиќ,Ловрен,Пјаца,Чориќ и Халиловиќ само будала може да ги игра.
Тип на денот, дупла на Чиле, 7/10.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
НФЛ Вечер:

Сан Франциско - Аризона под 43.5 1.8 (можда и 1.9 е после ќе уплатам)

Сан Франциско се една од послабите екипи сезонава. Аризона ја почнаа сезонава очајно и згора на тоа ќе играт со втор Квотербек сезонава. Е сега кога екипи играат со втор квотербек често се гледа спора игра со трчање и бавно прогресирање на играта.Со оглед на тоа што не гледаме баш најјаки пасери од двете екипи а колку толку ги бива за одбрана и едниве и друиве очекувам да биде ептен спор меч што значи ќе има помалку напади во мечот и помалку можности за поентирање. Од таму и типов ми изгледа сосема солиден.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Све да им ебам на Медведи ако не тепаат со Металург, 14-8 имаа на полувреме.
Ескилстуна уште еден гол.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
И ја ментален Италија тим1 па и штитена 3+ .... жабари смрдливи, не можат половина да пројдат. Пу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom