Кладилница (Генерална дискусија)

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
И ја го изиграв ова ама на ситно 80 пошто ме утепаа играчиве било кошаркари било рукометари,све се само играчи не се .... утре како и денеска ќе станам порано да видам имам кладилница кај шт ги споредувам квотите и ептен ми падна во око разликата во квотите ....
Утре очекувам твоја анализа за играчи, ете и споредба на коефициенти барем.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.876
Поени од реакции
4.387
Утре очекувам твоја анализа за играчи, ете и споредба на коефициенти барем.
Ракометариве не ги познавам многу многу,со нба направив и уште правам пауза малце.... освен ако не ми падне некоја утакмица ептен во очи па да ја изиграм...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.942
да ти ебам Душебаевот тренер глупав кај кур го тураш у 40та минута Канељас, кај кур ќе даде сега 5 гола..
Znaes ti uopste koj e trener na Spanija.Sto kur igras nesto sto ne razbiras be.Zemi lepi panini slikicki
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Јас денес потоп :confused:

Покрај 2та поклона Шпанија 51.5 плус и Дисингер барем по мене беа поклони не ми се качуваше уплата и качив играчи и увек го јадам така, ги додадов Наги и Петерсен, катастрофа :facepalm:

Денес од 20 играчи, само 4ца плус. :pijanco:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Сосиедад прошло коло ја доби Валенсија, а сега губи од распали Депортиво... Ролеркостер резултати, ако некој одигра убаво, следно коло очекувај да биде непрепознатлив.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Ти си чоеко за ракомет, секоја чест за типовите, јас ги ставив на тие дополнителните маргини со плус/минус еден гол со помали коефициенти (1.6, 1.7) како за побезбедно, али секоја чест.
За утре ја меркам Македонија-Полска Хендикеп 1 (3.5) 1.87 коеф.
Малку среќа со Швеѓаните,после прво полувреме се откажав,не ни ја гледав,ама изгледа Вујо ги рашамарил на полувреме и стегнаа одбрана..
Конечно малку среќа,додуша не е толку среќа ова,колку шо е стандард игра на Швеѓаните,тешки пацери се,речиси секое големо натпреварување вака го играат,или прво или второ ќе го изиграат како луди,а во другото полувреме не ги барај,нестабилни се ептен,не се воопшто за играње на конечен,а и Словенците се слаби изгледа...
Ќе видиме,иначе за Полска,не ти советувам да ја играш оваа,освен ако имаш вишок нерви;)Дупка се Пољаците,се бива утре....
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.047
Поени од реакции
1.095
Утре Удинезе 1 или 1Х сингл да звони,нема шанси јуве да тепа
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2
B

BooBojan

Гостин
Бетсити, вaучери дaвaт ли зa еднa прoмaшенa 120 кoеф имaм, aмa уплaтенo без кaртичкa?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ќе видиме,иначе за Полска,не ти советувам да ја играш оваа,освен ако имаш вишок нерви;)Дупка се Пољаците,се бива утре....
Не знам зошто сите се оптимисти за утрешниот дуел против Полска ..колку и да се дупка и лошо да изиграа ние не сме ништо подобри ниту поквалитетни од нив реално..тие имаат подобра бековска линија и подобри пикери...плус домашен терен со еден куп народ на трибините и + судиите на нивна страна...и вие тука ширите оптимизам како тоа сме имале шанса против Полска?..WTF..нашите реално се најголеми пички кога играат на гостински терен и се мачиме да победиме екипи во рангот на Швајцарија и Австрија на гости а камоли Полска...утре е најголем 1 во билтенот..судиите мамицата има да ни ја изнаебат ако случајно дојди тесен натпреварот кај 45-та минута
 

Kajgana Shop

На врв Bottom