Кладилница (Генерална дискусија)

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.272
Поени од реакции
5.112
Абе имате одма на резултати кој колку гола дава, само незнам како функционира одма во живо кога ги пишат голојте, иначе за ЛШ ставаа после завршувањето на мечот.
Ако сакате за најсигурно на страната на ЕХФ.

Овај доматот се разигра првото пепел прај, а Алиловиќ ништо не фати....
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Veke T.Rice e na 15.5,da ti se odmili .
Sto da igrame a da ne padneme poslem 10min.?
Ако играш бетсити Бидгошч полската одбојка добра е -1,5 сетови 1,60 е..Во моцарт многу малу е 1,45.
Кимки ги играв 1/4 тим 1 21,5+,може Бурусис +( не може двете заедно) и Аугзбург хокејот + или тим 2 2,5+.

Еее Штрлек контра промаши.:uzi:Ги имам и 30,5+,промашуваат две контри и два седмерци.:mad::mad::mad::mad:
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Ако играш бетсити Бидгошч полската одбојка добра е -1,5 сетови 1,60 е..Во моцарт многу малу е 1,45.
Кимки ги играв 1/4 тим 1 21,5+,може Бурусис +( не може двете заедно) и Аугзбург хокејот + или тим 2 2,5+.

Еее Штрлек контра промаши.:uzi:Ги имам и 30,5+,промашуваат две контри и два седмерци.:mad::mad::mad::mad:
Daleku mi se .
Buruzis +
Shved +
Granger +
Ayon +
Rivers +
Se mislam i Adams 12.5+ da go stavam,na 300den. Neznam koi 4/5 da gi odberam .
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Daleku mi se .
Buruzis +
Shved +
Granger +
Ayon +
Rivers +
Se mislam i Adams 12.5+ da go stavam,na 300den. Neznam koi 4/5 da gi odberam .
Мене од вчера прв на пик ми беше Адамс ама се предомислив.Мислам дека ќе влезе,иако не го изиграв.Зема доста шутеви,и е доста важен играч на Перасович.

Бурусис некако ми е најсигурен,Кимки слаби се во одбрана и како што рече колд скај не им игра Дејвис ,кој е доста важен играч.А исто така Кимки е офанзивна машина.

Швед го имам исто така,играчиште и пол е ама со паметот малце не е тука.

Риверс е опасен играч,влага во рекет,има мека рака,па солидни се шансите да ја префрли границата.

Ајон и Гренџер ги имам на помала уплата.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Hrvatska Rezil... Alilovic Dupka i nie ocekuvame da se smeni nesto. Cc
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Мене од вчера прв на пик ми беше Адамс ама се предомислив.Мислам дека ќе влезе,иако не го изиграв.Зема доста шутеви,и е доста важен играч на Перасович.

Бурусис некако ми е најсигурен,Кимки слаби се во одбрана и како што рече колд скај не им игра Дејвис ,кој е доста важен играч.А исто така Кимки е офанзивна машина.

Швед го имам исто така,играчиште и пол е ама со паметот малце не е тука.

Риверс е опасен играч,влага во рекет,има мека рака,па солидни се шансите да ја префрли границата.

Ајон и Гренџер ги имам на помала уплата.
Bez Adams gi pustiv na 300,inace Keyci e spusten na 11.5.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.467
Поени од реакции
109.454
Бушар-Корне 1 @1.50

Ова е огромна квота според мене со оглед на квалитетот на двете тенисерки. Бушар според квалитетот е топ 3 тенисерка, а ранкингот што го има моментално е поради ланската очајна сезона и проблемите кои ги имаше. Новава сезона ја почна одлично, еве ја одма во финале на вториот нејзин турнир во 2016. Корне е просечна тенисерка без некој изразит удар, серва просечна, игра од поле исто така, како што реков без некој удар што се издвојува. Бушар ја гледав вчера против Цибулкова, изигра ОДЛИЧНО, одамна ја немам гледано во такво издание. Малце осцилираше во вториот сет, но и Цибулкова изигра одлично. Форхендот е оној стариот, снажен, прецизен, убаво го отвара полето, исто така и бекендот е топ. Се на се морам по оваа квота да ја изиграм Бушар, сметам дека е далеку поквалитетна од Корне.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ај да пробаме вака,да видам баш дали можам и на ова да паднам.

Полска 1
Химки 1
Ефес 1
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
Македонија хенд2
Полска хенд1
Врањеш +
Сеј тенкс лејтер :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom