Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Нарцис +3.5
Рутенка -7.5
Крајевски -3.5
Жути(Миркуловски)-2.5
Лијевски +3.5
Ненадиќ -5.5
Александар Петерсон -3.5
Карабатиќ-5.5[DOUBLEPOST=1452856913][/DOUBLEPOST]
Би требало оди плуска Декица,ама од вештерот Омејер имам страв в коски,па не се ни осмелувам да прогнозирам овде...
Овај лудак е ноќна мора за нашите а и за мене,колку пари ми има земено овај белоглав орел,дури и кога мислам на него страФ ме фаќа...:shook:
И Абало 2.5 се ништо за него
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Имаат обичај овие спортлајф како копачка да си играат курот со границите и коефициентите или демократија е таму ? :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.270
Поени од реакции
5.112
Денес од толкава понуда на играчи ако не ги погодиме, да не се осмелуваме да ги пишиме за понатаму :D

Од мене за денес:
Манасков +
Рутенка -

На овај Дабл се клава куќа :D за да земиш уште една:D

Деки Бој 3 гола треба да му стегни на Омејер, со оглед на тоа што солидна минутажа добива на паркетот Деки, треба да помини оваа граница.
За Рутенка 8 гола НЕМА ШАНСИ ДА ДАЈ !
Овај е зицер на денот, незнам зошто толку голема граница, точно дека им е најдобар играч и носител на белорусите, ама толку гола нема шанси да дај, особено кога е во 0 форма, без клуб....

@Tomasino
Во која кладилница имаше за НЕ пласирање во групата?
 
G

Goldie

Гостин
Клошарите од спортлајф веќе го кутнале коефициентот на Деки бој на 1.7 така да баталете, не вреди после ова да им се уплаќа пари.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Рутенка нема да го стигнам пошо сум на работа ама овие ми фаќаат око:

Деки +
Палмарсон +
НАрсис +
Бијелицки +

Ќе ги лаам на 150-200 па нек си ебам 100 маики[DOUBLEPOST=1452867395][/DOUBLEPOST]
Клошарите од спортлајф веќе го кутнале коефициентот на Деки бој на 1.7 така да баталете, не вреди после ова да им се уплаќа пари.
Кој ги ебе ондак, ќе додаам уште 5 пара и ќе лаам за 20че - ти ебам клошарските мкд кладилници пфф
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Рутенка иако е без клуб и вон форма, сепак е алфа и омега кај Белорусите. Шутира од кај сака, кога сака + изведува и пенали. Не би се осудил да го пишам минус.

Мене Биелицки +3,5 ми се допаѓа. Има топ во раката, ако му тргне како ништо може да постигне 7-8 гола. Сигурно ќе делат минутажа со Јурецки кој можеби ќе игра и како среден, но Биелицки игра само во напад така да пред 15.000 публика сигурен сум дека ќе распука вечер.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
многу намалени има, Рутенка -е 1.60, Чупич 1.65, , Манасков 1.7
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Денес од толкава понуда на играчи ако не ги погодиме, да не се осмелуваме да ги пишиме за понатаму :D

Од мене за денес:
Манасков +
Рутенка -

На овај Дабл се клава куќа :D за да земиш уште една:D

Деки Бој 3 гола треба да му стегни на Омејер, со оглед на тоа што солидна минутажа добива на паркетот Деки, треба да помини оваа граница.
За Рутенка 8 гола НЕМА ШАНСИ ДА ДАЈ !
Овај е зицер на денот, незнам зошто толку голема граница, точно дека им е најдобар играч и носител на белорусите, ама толку гола нема шанси да дај, особено кога е во 0 форма, без клуб....

@Tomasino
Во која кладилница имаше за НЕ пласирање во групата?
Betcity
 

Kajgana Shop

На врв Bottom