Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Чунг има 18 години.Детево има страшен потенцијал.Финалист на младионскиот Вимблдон..
Гранолерс игра добро ама овој го искина со бекхендот.
се е тоа ок, може игра добро детето, ама да изгубиш седум гема по ред мора да си екстра "талентиран" како што е козата Грањолерс
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Granollers-Pujol M. (Esp) 1
Vandeweghe C. (Usa) 2kA allllll innnnn
И кој му е кур сега на овој Марсел Грањолерс, губи 4-0 од некојси тамо шкљ тенисер кој игра само по некои безвезални турнири
Не да се правам паметен, ама ќе се правам. Зошто играте спортови за кои не знаете баш многу?
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Не да се правам паметен, ама ќе се правам. Зошто играте спортови за кои не знаете баш многу?
брат за друг спорт може ама за тенис те молам немој, тенис досега колку натпревари имам изгледано од гренд слемови па се до турнири на кои и нема собирачи на топки и играчите сами го собираат мислам дека не се бројат, така да мислам дека барем за тенис имам доста солидни познавања
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
брат за друг спорт може ама за тенис те молам немој, тенис досега колку натпревари имам изгледано од гренд слемови па се до турнири на кои и нема собирачи на топки и играчите сами го собираат мислам дека не се бројат, така да мислам дека барем за тенис имам доста солидни познавања
А сепак не знаеш кое е детето, а се работи за мега талент.[DOUBLEPOST=1427306933][/DOUBLEPOST]Епа мамето да и го ебам на Еракович, не можеше да го доигра првиот сет...
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
А сепак не знаеш кое е детето, а се работи за мега талент.[DOUBLEPOST=1427306933][/DOUBLEPOST]Епа мамето да и го ебам на Еракович, не можеше да го доигра првиот сет...
искрено досега не сум го гледал и не сум запознаен со тоа колку е талент, ама Грањолерс, играч кој е еден од најдобрите дубл играчи и солиден онака да загуби 7 гема по ред, тоа мислам дека е повеќе до него а не до овој младиот
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Чунг го изигра првиот сет без грешка,а Гранолерс како што реков играше добро ама ептен добро го покрива теренот Кореецот и го искина со бекхендот.Ете сега се консолидира малце Гранолерс.

Иначе Чунг е специјалст за бетон,така да нема ништо чудно.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Овај Чунг глув ли е или сум го помешал со друг тенисер?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Овие жените будали, јас уште побудала шо ги играм :D
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Roskilde X PP
Georgia 1
S. Africa 2

Ги чекам уште

Germany 1
Scotland 1

Шкотиве ми се малце ризични...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Сега забележав нешто интересно...во Петок играат Словачка-Луксембург и Англија-Литванија...и на двете утакмици за 1 и т1 има коефициент 1.30...

Зарем овие не се за милион денари уплата?...
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
198
Поени од реакции
38
daj kazete nekoj tenis do krajot na denov da pisime
 

Kajgana Shop

На врв Bottom