Кладилница (Генерална дискусија)

L

Löwe

Гостин
Za betcity rabotata e sto vo Rusija bil donesen zakon za sekoja kladilnica da ima barem 100m2 i letna terasa. I site objekti koi ne go ispolnuvaat Ruskiot zakon trebalo da se zatvorat. So edna od vrabotenite od Prilepskoto Betcity razgovarav pred da go zatvorat i mi vika barame takov objekt ama nemozime da najdime sho ima barem 100m2 i uslovi za letna terasa. Imalo najavi od “gore” deka ako se najdi pogoden objekt takov pak ke otvorele.
Bel den inace nemam videno od ko mi go zatvorija
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.926
Поени од реакции
112.003
Во секој сегмент се подобри не само во тоа со тоталите имаат најбрза понуда од сите кладилници дури и од онлајн кладилнициве вадат побрзо коеф да непрам муабет сеа со тоа бонусите шо им беа до 30% колку шо јас знам такви бонуси никаде немаше исто лиги и игри кој шо ги нема кај другиве исто понудата за кладење во живо неможе да се спореди со другиве ама проблем им е менаџментот и друг проблем им се вработените еве конкретно овде ако им речеше за билтен како во око да им чепкаш односот катастрофален ниту да ти кажат имаш на нет или ке извајме туку барај по масите и сеа ако нема по масите одговорот им е извајв пред малку го зел некој значи преку лето шо идеа овде на 2-3 месеца од Скопје на замена одма се глеаше разликата иако поретко уплакав на лето поради понудава од прилика шо последниве 2-3 години играм хокеј најчесто.
Видете ги Спортлајф парче прават овде имаат 4 кладилници и сите се фул дури ако има малце луге внатре чудно ми е и ко шо разбрав планираат уште една да отвараат лугево ги привлекоа со картички на кој им даваат по 20 денари месечно или 50 и по некоја награда ако си во топ 5 10 како е таму а ке извадат 10 пати поке од нив Бетсити со таков менаџмент има лом да прават
Ја една од вработените ќе ја рашљакав у Скопје, ми се радзра зашо сум пишувал толку долго, а јас преку сила 15 до 20 минути пишував НБА од белиот билтен. Памтам петок беше, 12 утакмици НБА, додека да ги видам сите игри, плус со тенисот да искомбинирам, си ебаа мајката и 20 минути и све. И оваа ми се сипа дечко не е твоја кладилницава, дрн дрн јариња, па коа сум и влегол со клизачи: Викам абе ти ќе ми кажуваш на мене што да праам јас? Ја сум ти муштерија па ако сакам и цел ден еден тикет ќе склопувам тебе ич гајле да не ти е. И после виде дека не и ќутам па почна малце пољубезно, ама дечко еве тука чека еден тип за да пише тикет, немаме билтен. Па нека ми каже ќе му го дадев билтенот за да пише, викам не мора да се понашаш така.

Инаку нема збор број 1 кладилница во Македонија и штета би било ако ја затворат.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Најверојатно ќе ја затворат. Инфо од инсајдер.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.946
Поени од реакции
9.580
Ја една од вработените ќе ја рашљакав у Скопје, ми се радзра зашо сум пишувал толку долго, а јас преку сила 15 до 20 минути пишував НБА од белиот билтен. Памтам петок беше, 12 утакмици НБА, додека да ги видам сите игри, плус со тенисот да искомбинирам, си ебаа мајката и 20 минути и све. И оваа ми се сипа дечко не е твоја кладилницава, дрн дрн јариња, па коа сум и влегол со клизачи: Викам абе ти ќе ми кажуваш на мене што да праам јас? Ја сум ти муштерија па ако сакам и цел ден еден тикет ќе склопувам тебе ич гајле да не ти е. И после виде дека не и ќутам па почна малце пољубезно, ама дечко еве тука чека еден тип за да пише тикет, немаме билтен. Па нека ми каже ќе му го дадев билтенот за да пише, викам не мора да се понашаш така.

Инаку нема збор број 1 кладилница во Македонија и штета би било ако ја затворат.
И јас еднаш се фатив со едната овде па имаше еден тип тука почна да се смејт нешо тој ке го јадеше ја обично не кревам галама сите ме знает ко мирен ама ако ми се споет жиците нека му ја мислет не се расправам одма клизача одам не бев ваков ама нервите попуштат со тек на годините :pos:
Барав билтен и ми викат имат по масите и сеа и објасвам дека немат и ми викат па шо да прам ?и и викам испечати ми требет не ми чинит нетот дома ми се брзат инаку не те молам за билтен и одговоров испечатив 3 :cujte: до сега ке викет неам хартија бла бла? а сатот 1 дали беше и шо и викам по 3 билтени да печатите е дозволено дан кинет од платата ако испечатиш поке и се грабнавме едино со овај машко шо беше едно моеше да се разбериш ко чоек
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Ја една од вработените ќе ја рашљакав у Скопје, ми се радзра зашо сум пишувал толку долго, а јас преку сила 15 до 20 минути пишував НБА од белиот билтен. Памтам петок беше, 12 утакмици НБА, додека да ги видам сите игри, плус со тенисот да искомбинирам, си ебаа мајката и 20 минути и све. И оваа ми се сипа дечко не е твоја кладилницава, дрн дрн јариња, па коа сум и влегол со клизачи: Викам абе ти ќе ми кажуваш на мене што да праам јас? Ја сум ти муштерија па ако сакам и цел ден еден тикет ќе склопувам тебе ич гајле да не ти е. И после виде дека не и ќутам па почна малце пољубезно, ама дечко еве тука чека еден тип за да пише тикет, немаме билтен. Па нека ми каже ќе му го дадев билтенот за да пише, викам не мора да се понашаш така.

Инаку нема збор број 1 кладилница во Македонија и штета би било ако ја затворат.
Па не ти е ова Ченто па да ти се плашат :kuracc:
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Za betcity rabotata e sto vo Rusija bil donesen zakon za sekoja kladilnica da ima barem 100m2 i letna terasa. I site objekti koi ne go ispolnuvaat Ruskiot zakon trebalo da se zatvorat. So edna od vrabotenite od Prilepskoto Betcity razgovarav pred da go zatvorat i mi vika barame takov objekt ama nemozime da najdime sho ima barem 100m2 i uslovi za letna terasa. Imalo najavi od “gore” deka ako se najdi pogoden objekt takov pak ke otvorele.
Bel den inace nemam videno od ko mi go zatvorija
Кaквa врскa имa Руски зaкoн нa теритиријaтa нa Р.М?
Инaку ми се скрши филмoт зa клaдењевo кoa читaм декa мoжеби ќе ги зaтвoрaт. Убедливo нaјдoбрa клaдилницa кaј нaс, нaјверoјaтнo и нa Бaлкaнoт.
Дa не зaтвoријa некoјa oд скoпскиве?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.219
Поени од реакции
6.897
трамп,сок,кокинакис ЗА СИТЕ ПАРИ ! 2.1 КОЕФ
 
L

Löwe

Гостин
Кaквa врскa имa Руски зaкoн нa теритиријaтa нa Р.М?
Инaку ми се скрши филмoт зa клaдењевo кoa читaм декa мoжеби ќе ги зaтвoрaт. Убедливo нaјдoбрa клaдилницa кaј нaс, нaјверoјaтнo и нa Бaлкaнoт.
Дa не зaтвoријa некoјa oд скoпскиве?
Дека Руска е па затоа веројатно.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Smyczek 1
Duckworth 1
Watson 1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom