Кладилница (Генерална дискусија)

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ќутете добитни сите,добро е.
Конечно да фатам,за викендо да биде топ.Утре мислам да паузирам.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.876
Поени од реакции
63.671
Ова дека ја изедов гомна дека некој од фаворитите ке киксне.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
И што ќе биде со прекинативе ако е прекината на полувреме а типот се однесува на голови во прво?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.884
Поени од реакции
7.326
Не иди дека плачам ама што се однесува до ракометите навистина ми иди за плачење и све упичку матер да отерам,не е еможно бе да немжам ракомет веќе 20 ебани типој со ред да погодам,па слепец да бев и на среќа да играв ќе влезеа пола од нив...за фудбалите не се жалам ама ова со ракометите нема смисла ..која екипа да ја пишам како да знаат дека ги играм и играат како курантари во одбрана ,додека другата екипа ако сакаат нека имаат 0-0-50 скор ама овој пат ќе изиграат како нинџи и ќе изгинат на теренот..како е можно бе..да му се помочам и во ракомет и во се
Brat tolku ne nauci deka vo germanija ne se igra na gostinot?Samo domasnite ekipi brkaj gi,koga eden Rhein nekar izgubi od Erlangen so sakas? Btw vakvo kolo vo anglija nemalo od pred 10 godini koga cela zgrada gi pisuvavme Liverpul,Junajted,Arsenal i Celzi i nemase promasaj..
Za NBA vecer,
Weatbrook da dade 11 poeni poveke od Kemba,
Davis da dade 7 poveke od Tim
Detroit-Indiana -197.5
Dallas - LAL najrezultativna cetvrtina +60.5

Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
Зошто е 1.6 квота за Кливленд вечер ?
Сите од вчера ќе им играат така ?
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Ќе видите наредно коло за два дена кај англичаниве шо ќе биде.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
Ќе видите наредно коло за два дена кај англичаниве шо ќе биде.
Да добивав денарче за секој коцкар што кажал "Ќе видите следното коло" во било каква конотација сега ќе имав многу пари....и сите ќе ги лупнев на литванска трета лига :ROFLMAO:
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Да добивав денарче за секој коцкар што кажал "Ќе видите следното коло" во било каква конотација сега ќе имав многу пари....и сите ќе ги лупнев на литванска трета лига :ROFLMAO:
Остај бе си се тешам, не пишав спортЦка денес :D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.884
Поени од реакции
7.326
Ќе видите наредно коло за два дена кај англичаниве шо ќе биде.
Па да,ама тешки парови се секако..
Јунајтед на гости со Тотенхем
Челзи со Саутемптон
Арсенал со Вест Хем..
Ќе видиме има време до тогаш :)
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
galatasaray :bravobe: да ви ебам циганите:yid: иди брани си ја . ке чекаш од турци да искочат како шо треба
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.942
Поени од реакции
9.579
6 гола СКА овој копукот ниту асистенција :facepalm: добро ОМСК ме јебна 4,5+ пред тоа инаку ке беше погубно ова.

За утре МИнск треба да е 1 за тој коеф би ризикувал јас дефинитивно
Витјаз 4,5+ 1,77 апсолутно овие знаат да се распукаат Атлант ако бидат пак со ова голманчето како со Јарославл ке го наполнат исто и дефанзивната линија им е сега слаба
Пенза -Краснојарск 2 2,00 овде ке чекам до последен момент да видам состави домакините се во крза и играчите им бојкотираа завчера ги глеав тешки идиоти само се бранеа како чукнаа 4 гола чудо некое ако се со тој состав треба да изгубат како ништо или па на голови да се проба + ако ја има во живо уште подобро ке ја гледам баш ги има на youtube овие да се гледаат
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Денес и голови испопаѓаа у сите англиски лиги а и конечните резултати иксочија добро. Бидејќи и ја очекував кикс на некоја фаворит не отидов со поголеми уплати, па се на се споено со ливчињата на голови што беа преку 2к профит, а на вакви резултати можеше и повеќе. Али да не се буниме камо вака секој ден :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom