Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.622
Ова последните слободни за Звезда, срцето мислам ќе ми застанаше :D границата е 79 ja имам во систем +
 
L

Löwe

Гостин
И така магично Ѕвезда во 3/4 заборава да игра кошарка и играат кошарка налик ж.р.к Свирипичино, а МЗТ наеднаш стануваат Сан Антонио. Од раце им паѓаа топките, од раце ејјј
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Незнам али според мене кошарка особено овие границите со поени се полесни за местење него ли фудбал. Па демек не се знае дека сите што би играле би очекувале убедлива победа на Ѕвезда. Не викам дека е местено али како што може во фудбал, така може и во кошарка да се мести. Битно победата си е осигурана сега за поени мање више.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.253
Поени од реакции
6.954
Ѕвезда главно си тепа,не им е гајле со колку разлика ќе го сторат тоа........а играат нон стоп мечеви секој втор ден,не можат сите по 20 разлика да ги добиваат

прашање на вечерта дали Данкан ќе биде андер 16.5.............не е доминантен веќе “старецот“,не може д го земи натпреварот во свои раце
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.353
Поени од реакции
65.432
второто иста игра ќе има ко првото,Челзи ја држи контролата на мечот освен мали испади на Стоке напред во нафрлените топки,ваквите мечеви целосно ги контролира буквално секоја минута му е планирана..........нема никаква потреба да направат ниту еден жолт картон,иако Микел беше на работ на жолт за старт од позадина..........па и овие судиите англиски не можеш критериумот да го предвидеш,не сакаат сецкање на играта и дозволуваат разноразни контакти кои остануваат неказнети барем со усна опомена..........
Па Матиќ и Микел беа на граница на жолт, направија и двајцата по 5-6 ситни фаули, и мислев дека ради бројот на фаули ке им даде барем по еден жолт.
Плус, Коста го мислев како сигурен кој ке добие жолт.

Тоа е.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.622
Денес 150 денари у минус, дорбо е уствари супер е можеше да биде мнгоу полошо, туку утре што ќе пишеме :D
Гледам многу богата понуда има, посебно фудбал :icon_lol:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.155
Поени од реакции
7.858
Ако пак ме заебе двознак или еден гол ќе барам отштета од клубовите за психичкко растројство.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.287
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Изиграв американски фудбал да тепа мемфис, трета четвртина слепците ја тепаат со 14:0, а сега губат 23:6 и нормално ќе ме ебат изгледа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom