Кладилница (Генерална дискусија)

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Пошто вчера ме прееба само Мемфис на хендикеп прво полувреме, денес ради тоа што понудата за фудбал е мала идам на нба

Индиана - Пеликанс 2
Орландо - Бостон 1
Атланта - Клиперс 1
Мајами - Фили Хендикеп 1 пп
Феникс - Далас 2

На ситна уплата колку да им дадеме денес нешто ситно на копачка, има 19 коефициент

И ја гледам Жалгирис, добро играат во последно време и денес играат против најслабите во Литванија, 18 утакмици тие 18 порази. 10,5 е хендикепот на полувреме, а 20,5 на крај, мислења?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Хјустон-Портланд-најрезултативна четвртина 57.5+ (Betcity) @1.90.
Во една четвртина сигурно ќе се распуцаат.
Во прва четвртина паднаа 70 поени(37-33)
За денес мислам пак вреди да се проба Портланд-Оклахома најрезултативна четвртина 58.5+ @ 1.90 а и Далас-Феникс 60.5+.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.236
Поени од реакции
6.931
Во прва четвртина паднаа 70 поени(37-33)
За денес мислам пак вреди да се проба Портланд-Оклахома најрезултативна четвртина 58.5+ @ 1.90 а и Далас-Феникс 60.5+.
било која четвртина да одат над границата ?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.671
Поени од реакции
2.620
Ај гледам има тука некои што пратат кошарка па Голден Стејт или Мајами ? која мислите дека е посигурна.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.760
Поени од реакции
11.737
Ај гледам има тука некои што пратат кошарка па Голден Стејт или Мајами ? која мислите дека е посигурна.
Би требало и двете да искочат, играат против две од најслабите пет екипи у НБА.
За Лејкерс можно е да не настапи Коби, проблем може да е кај Мајами што Вејд е не извесен, а Бош мислам секако нема да игра, ама ипак би требало да ѓи тепаат дома Фили. :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Weinhold, кој не е воопшто лош играч, против Барселона и он и Гландорф имаа по 8 гола :)
Вајнхолд е во Кил,:)сигурно мислиш на Кауфман,левиот бек...
Иначе на десен бек немаат некоја замена,имаат еден Швеѓанец,ама далеку е од класата на Гландорф...
 
Член од
10 ноември 2014
Мислења
132
Поени од реакции
50
Стоук-Челзи-2 и Тм2@1.9@ 0-2
Челзи во последните 20 натпревари каде што победувала постигнувала 2 и повеке гола.
Стоук од последните 5 утакмици има 3 порази 1 нерешена и 1 победа.
Челзи од последните 5 има 4 победи и 1 пораз.
Мегусебните 15 утакмици измегу Челзи и Стоук
Челзи има 12 победи 2 нерешени и 1 изгуба. Плус на Челзи му е комплетен составот.
Јувентус-Наполи-1@2@1-1
Коеф:3.7
Уплата:350
Добивка:1290
Како се нервирам да играв до сега сингл богат ке бев веке ке почнам синглови да играм.
За денес не играм ништо слаба понуда
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
ако го позајмат од Кил
истото ми текна и мене дека си отиде негде, ама отворам на еурохандбалл и видов со барса дека играле и дека дал 8 гола, кога тоа да ти било ф4 од лани :D ама кој да види, како и да е, моја грешка.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.215
Поени од реакции
5.234
Аба лига цела хендикеп 2 и мислење за Флензбург ми треба?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Kiel +32,5 @ 2,08 betcity

Кил е во доста добра форма иако претходното коло загуби на гостувањето со Фленсбург. Претходните кола им се вратија и Јиха и Палмарсон кои беа повредени, а и Вујин одигра многу повеќе минути и постигна 7 гола. Доста долго време заради повредите Кил играше со 3 бекови, Дувњак, Кањелас и Вајнхолд и бележеа одлични резултати, сеа со сите здрави бекови треба да прават потоп. ХСВ игра доста слаба одбрана оваа сезона, Кил очекувам да се распука машки вечер.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Дека нема фудбал денеска пишав НБА, чисто да се гледа нешто вечерва.

Ал Хорфорд 15.5+
(1.85)
Во страшна форма е Ал, игра исто како да не бил никогаш повреден. Атланта играат против Клиперс на кои според мене центарската не им е најдобра позиција за чување. Тука е Деандре Џордан, ама не верувам да го зачува Хорфорд под оваа граница со оглед на неговата форма.
Џими Батлер 20.5+ (1.75)
И Џими е во одлична форма, 26.4 просек на последниве 5 утакмици. Игра против Вашингтон, ќе го чува Бредли Бил, на кој не мислам дека одбраната му е најјака страна. Можно е границата да се покачи.
Lakers - Golden State 2 (1.20)
Овде мислам дека не треба објаснување, очекувам Стеф Кари да ги уништи Лејкерс за кои Коби Брајант е под знак прашалник вечерва.

И Кари 24.5+ би го додал, ама можно е и да му ја скратат минутажата зависно од резултатот. Коефициентите ги земав од Моцарт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom