Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.685
Знам,ама сега има нови правила,јас дури го имам тикетот сликано т.е го имам постирано овде ама џабе
Абе какви нови правила, иди само серискиот број дај им го и речи им да не исплаќаат ако некој им дојде со тој тикет. После месец дена ќе ти ги дадат парите. Ако нешто мрчат терај ги камерите да ги вратат кога си уплатил. За кој кур да ти зимаат твои пари кога имаш доказ.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.772
Или како еден другар што направи земи прај скандал барај им го газдата да поразговарате :icon_lol:
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Абе какви нови правила, иди само серискиот број дај им го и речи им да не исплаќаат ако некој им дојде со тој тикет. После месец дена ќе ти ги дадат парите. Ако нешто мрчат терај ги камерите да ги вратат кога си уплатил. За кој кур да ти зимаат твои пари кога имаш доказ.
Тоа и планирам да направам само ќе идам во главната Копачка
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.034
Поени од реакции
10.731
Знам,ама сега има нови правила,јас дури го имам тикетот сликано т.е го имам постирано овде ама џабе
се праат курнази а плус имаат и камери значи ако се сака се може
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
се праат курнази а плус имаат и камери значи ако се сака се може
Парите не се големи,голем е инатот,цел живот уплаќаш кај нив и место да те задржат како муштерија они за 1000ка те губат,не сум човек што прави скандали прееска мирно си искочив ама не требаше.Ме тераат сеа да идам кај правно лице т.е адвокат да се консултирам,имам доказ.

И што ме боли мене ТАСЕ како они ќе се правдаат пред УЈП,нивни проблем е тоа.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Што е форава со Тракаи-Екранас 2 е 9.50 а еден до друг се на табела
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
И у Копачка е иста процедурата.
Тоа беше процедурата, сега има нова и изгубен тикет тешко моеш да го исплатиш освен ако некој од вработените у таа кладилница кај што се жалиш не примети дека некој друг сака да го исплати истиот тој тикет ама сега со тоа дека може да се исплаќаат тикети и у други кладилници тој шо го нашол ако е малце поинтелегентен ќе си отиде у некоја на страна и ти ќе останеш со курот у раце.

Џабе е бунење у централа без тикет тешко до добивка.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ко бегав од на факултет пишав едно бзвеза ливче за 40 денари 7 утакмици, евего до сега имаат влезено 4 само една ме дупит ракомет.. пишав еден чклљ ракомет шознам јас кај го најдов, на резултати го нема резултатот и ракометот, го најдов на ова страна резултатот http://www.vitibet.com/index.php?clanek=online&sekce=online&online=hazena
AGU-ADIIF vs Аstakhanocka Astrakhan
заврши 22:41 јас ја имав Т2- 21.5- ,а паднаја 41 гол
.. е е дури сега видов како е резултатот пошо ја барав на резултати ја немаше и не ми е фатена.. на страната погоре пишит дека е во 11:00 почната, а јас уплатив во 11:30 на ливчето од еврогол ми пиши дека почнува во 13:00 е сега шо е точно? ако влезат уште 2 утакмици шо ги чекам од ливчето добитен сум?не сум? не сум имал до сега ваков проблем пишете ако знаете
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.789
Поени од реакции
63.392
Парите не се големи,голем е инатот,цел живот уплаќаш кај нив и место да те задржат како муштерија они за 1000ка те губат,не сум човек што прави скандали прееска мирно си искочив ама не требаше.Ме тераат сеа да идам кај правно лице т.е адвокат да се консултирам,имам доказ.

И што ме боли мене ТАСЕ како они ќе се правдаат пред УЈП,нивни проблем е тоа.
Технички, ти не си во право. Кладилницата уште при уплаќањето ти вика дека ке ти го исплати добитокот САМО со приложување на тикетот. Со самото уплаќање, ги прифаќаш правилата на кладилницата.

Криво ти е што не сакаат да ги свиткаат правилата само за тебе.
Ти си го изгубил тикетот.

Да не ме сфатиш погрешно, ама толку многу пари се вртат низ таа кладилница, што баш им е гајле дали одреден муштерија ке се врати или не.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ко бегав од на факултет пишав едно бзвеза ливче за 40 денари 7 утакмици, евего до сега имаат влезено 4 само една ме дупит ракомет.. пишав еден чклљ ракомет шознам јас кај го најдов, на резултати го нема резултатот и ракометот, го најдов на ова страна резултатот http://www.vitibet.com/index.php?clanek=online&sekce=online&online=hazena
AGU-ADIIF vs Аstakhanocka Astrakhan
заврши 22:41 јас ја имав Т2- 21.5- ,а паднаја 41 гол
.. е е дури сега видов како е резултатот пошо ја барав на резултати ја немаше и не ми е фатена.. на страната погоре пишит дека е во 11:00 почната, а јас уплатив во 11:30 на ливчето од еврогол ми пиши дека почнува во 13:00 е сега шо е точно? ако влезат уште 2 утакмици шо ги чекам од ливчето добитен сум?не сум? не сум имал до сега ваков проблем пишете ако знаете
a da pisese nekoj?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom