Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Добро бе до толку е камен овај Гимено - травер па да не може поен да земе на свој сервис ..
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Земјаш е, не треба во сала да го играш. :D
Абе знам дека е земјаш ама овај го видов другиов камен на тврда подлогга победа нема повеќе од година ипол реков ќе го победи ...ама хрватов разигран е тешко дека ќе направи нешто травер.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.906
Мамицата да им ја изнаебам на Копачка,тикетот што го изгубив неќат да ми го признаат бе се да им ебам
И во копачка пишува дека без приложување на тикет неможе да подигнеш пари никако. Штета баш ми е жал ама такво е правилото.. Затоа играј си во СЛ со картичка и немаш гајле..
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
И во копачка пишува дека без приложување на тикет неможе да подигнеш пари никако. Штета баш ми е жал ама такво е правилото.. Затоа играј си во СЛ со картичка и немаш гајле..
И во СЛ и да играш со картичка ако го изгубиш тикетот пак џабе ти е нема да ти го исплатат
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.772
А како би ти го признале ? Има нешто и на нет некој доказ ? Прашувам бидејќи ретко сум уплаќал во копачка. Знам во Спортлајф пишува дека се исплаќа само со приложен тикет, без разлика што ако го уплаќаѓ со картичка на нет може да ти стои дека е добитен.
Мене ми имаат исплатено изгубен тикет во Спортлајф..

Им кажав дека имам изгубен тикет доибтен, ми дадоа лист формулар да потполнам со име,презиме,телефон,ЕМБГ,време и датум на уплаќање на тикетот, колку си уплатил, колку ти било добивка и колку ти носело ливчето...и ти викаат чекај 15ина дена, ако никој не ти го нашол и не го исплатил ливчето ќе ти се јавиме да дојдеш да си ги земеш парите...

ма да ова беше пред година,две можда..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Мене ми имаат исплатено изгубен тикет во Спортлајф..

Им кажав дека имам изгубен тикет доибтен, ми дадоа лист формулар да потполнам со име,презиме,телефон,ЕМБГ,време и датум на уплаќање на тикетот, колку си уплатил, колку ти било добивка и колку ти носело ливчето...и ти викаат чекај 15ина дена, ако никој не ти го нашол и не го исплатил ливчето ќе ти се јавиме да дојдеш да си ги земеш парите...

ма да ова беше пред година,две можда..
сега е потешко оти со ова данокот тој пин го внесуваат и мора да има приложено тикет, иако и така може да го најде али треба доста да бара.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
сега е потешко оти со ова данокот тој пин го внесуваат и мора да има приложено тикет, иако и така може да го најде али треба доста да бара.
Ми викаат дека тикетот го приложуваат во УЈП и без него нема исплата,па нели останува еден тикет кај нив со секоја уплата?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.772
Е па значи има надеж за Мартин :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.684
Ми викаат дека тикетот го приложуваат во УЈП и без него нема исплата,па нели останува еден тикет кај нив со секоја уплата?
Брат ми летоска изгуби добитен тикет и одма утредента го пријавивме. Ни рекоа дека треба месец дена да почекаме па после ќе ни го исплатат тикетот. Иначе им ги кажавме утакмиците, времето кога е уплатено, висината на уплатата и добивката, се како што треба. Дури дечките кога им реков дека имаме загубен тикет веднаш влегоа во системот и го видоа серискиот број на тикетот, пошо им кажав кое време е уплатен и кои се утакмиците и добивката. Го запишаа серискиот број на тикетот и сите знаеа дека тикетот со тој сериски број не смее да биде исплатен на друго лице. Арно ама никој не дојде на исплата и после месец дена му ги дадоа парите на брат ми. :D
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Брат ми летоска изгуби добитен тикет и одма утредента го пријавивме. Ни рекоа дека треба месец дена да почекаме па после ќе ни го исплатат тикетот. Иначе им ги кажавме утакмиците, времето кога е уплатено, висината на уплатата и добивката, се како што треба. Дури дечките кога им реков дека имаме загубен тикет веднаш влегоа во системот и го видоа серискиот број на тикетот, пошо им кажав кое време е уплатен и кои се утакмиците и добивката. Го запишаа серискиот број на тикетот и сите знаеа дека тикетот со тој сериски број не смее да биде исплатен на друго лице. Арно ама никој не дојде на исплата и после месец дена му ги дадоа парите на брат ми. :D
Знам,ама сега има нови правила,јас дури го имам тикетот сликано т.е го имам постирано овде ама џабе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom