Кинеска кујна

Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Pa toa sto imam probano...pilesko vo sos,spageti so morska hrana isto vo sos,toa mi se dopaga...:pipi:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
МА ПОУБАВА ХРАНА ОД ИТАЛИЈАНСКА И МАКЕДОНСКА НЕМААААААА!
НШЕ СЕЛСКО МЕСО, ВЕШАЛИЦИ, ПИЛЕШКИ ПРСТИ, БУЕРК, БАНИЧКИ КАЈ ГО ИМА ТОА ПРСТИ ДА ПОЛИЖЕШ И НЕМА ПРОМАШАЈ ДАЛИ Е ВКСУНО И ЛИ НЕ СЕ ЗНАЕ НАЈВКУСНО
ИЛИ ДОБРА ПИЦА ЛАЗАЊА, БОЛОЊЕЗЕ ШПАГЕТИ... АХХХХХХХ:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Borce Kolca

перендиче
Член од
25 мај 2009
Мислења
90
Поени од реакции
1
ако стаам кинеска храна во организмов после ке неможам да се опраам 200 години
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Имам јадено и искрено ми се допадна. Иако многумина ми говореа дека е лоша сепак после првото јадено не мислев повеќе така. Тие вкусови на слатко месо се супер.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Имам јадено ми се допадна по вкус..:toe:
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Бљак! Во Белград кога бев во тоа Кинескиот центар има и ресторан, толку ужасно смрдеше што од самата миризба почнуваше да ми се гади а не па да седнам да јадам.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.954
Не сум пробал кинеска храна до сега..
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Бљак! Во Белград кога бев во тоа Кинескиот центар има и ресторан, толку ужасно смрдеше што од самата миризба почнуваше да ми се гади а не па да седнам да јадам.
во еден од нашите сум била се вика Ѕвезден океан и верувај не смрди туку напротив убаво мириса, сепак има разлика од ресторан до ресторан.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Македонската и Италијанската кујна за мене се најдобри во цел свет.Кинеска не сум пробал и мислам дека нема да ми се допадне..
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
57
Поени од реакции
0
obozavam kineska. za u mk neznam kakva e ama tuka u amerika epen e dobra. plus si iam panda express odma do fakultetot. inaku sum probal zabji noze i se mn vkusni kako pilesko imaat vkus. a za jadenje so stapcinjata mn e tesko prviot pat ama koga ke se naucis epen e super. najinteresno e jadenje przen oriz so stapcinja :D
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
obozavam kineska. za u mk neznam kakva e ama tuka u amerika epen e dobra. plus si iam panda express odma do fakultetot. inaku sum probal zabji noze i se mn vkusni kako pilesko imaat vkus. a za jadenje so stapcinjata mn e tesko prviot pat ama koga ke se naucis epen e super. najinteresno e jadenje przen oriz so stapcinja :D
Аууу panda express се најдобри!! Поготово orange chicken највеќе мерак ми правеше....:vozbud:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Немам пробано ама изгледа нема ни да пробам.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Секој кој мисли дека е нешто одвратно, грозно, незамисливо за јадење, нека тркне до Ѕвезден Океан, карши руска амбасада.

Премногу добра и квалитетна храна, не е многу скапо, а верувајте дека чим еднаш влезете, ќе дојдете пак.

Моја препорака, пилешко со црни и бели печурки и никулци од бамбус или пилешко/говедско во слатко кисел сос.
 

emu6

emo girl
Член од
8 март 2010
Мислења
11
Поени од реакции
1
јас мислам дека супер е кинеската храна. често дома ме викаат киневче или јапонче :icon_bigg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom