Кинеска кујна

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Ednas jadev pilesko so zelencuk i bev mnogu zadovolen i ne bese kojznae kolku skapo,od rabota naracavme i ni go donesoa ama bese interesno so stapcinjata da se jade a da vi kazam pravo ne staviv nisto vo usta dodeka ne ja zemav v race starta dobra viljuska :) .Inaku sekoj si ima razlicen vkus,sekoja kujna koristi razlicni zacini ama mene licno mnogu mi se dopadna i vo narednite denovi pak ke naracame hrana od najbliskiot Kineski restoran!
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Со среќа :pos: Мнооогу ми требаше дур да научам,дур да го донесеш јадењето до уста нема ништо се испопаѓало :)
Ќе видам на Википедиај де. :)
Туку кажви кај можам да купам низ Македонијава.
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Зависи од кој кинески ресторан јадеш и што јадеш.Мислам дека кинеската храна во Македонија е "набилдана" со цени а и не најадува.:)
:salut:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ќе видам на Википедиај де. :)
Туку кажви кај можам да купам низ Македонијава.
Абе батали википедија, треба само тернинг. А техника за користење помалку или повеќе ќе развиеш самиот нормално која ќе се базира на некои од основните кои ќе ги најдеш на википедија односно интернет.
Како и да е кога ќе бидеш способен да јадеш кикирики со стапчиња едно по едно без да ти паднат тогаш значи си научил со стапчиња да јадеш. Само имај на ум првите два три пати е ептен фрустрирачки, треба психолошки да издржиш.
Јас знам да јадам со стапчиња и со стапчиња исто толку брзо како и со вилушка.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Не сум пробала во кинески ресторан баш кинеска храна.. Али мајка ми пошо има јадено пред некој ден баш и дома напрај.. Месо на мали парчиња во сос така пикантно лут и ептен малце на киселко што фаќа со пржени кикирики.. И плус ориз печен со мешан зеленчук..
И месото и оризот се незнам.. ПРЕКРАСНО НЕШТО! :pipi:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Ќе видам на Википедиај де. :)
Туку кажви кај можам да купам низ Македонијава.
во било кој кинески ресторан по јадењето можеш да си ги земеш стапчињата, пошто они и така ги фрлаат , зашто по правило стапчињата се за една употреба.
Се продаваат во Рамстор кај feng shui продавницата (ама таму се е ненормално скапо, така да бољи иди си во ресторан .
И провери во Sewa на плоштад, ама за таму не сум 100% сигурна.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Искрено, прв пат кога јадев ми се одјаде... абе маки е тоа со јадење со стапчиња... сеа добар сум али тогаш.. никат.. а за храната, па и не е нешто најпосебно, убава е али има болје :)
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Обожавам кинеска храна ,има во рамстор отворија кинеско ресторанче топ праат последно јадев пилешко со 3-4 вида на печирки и некој сос,мераци :)
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Ne mi spomnuvaj,ajde be,tie jadat se i sesto BOA :uvo:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ne mozam da zamislam kineska hrana, uste koga gi gledam tia nivnite cuda mi se gade od niv.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Сам си правам. Не е оригинал, ама сличи. Инаку кај нас (еднаш во Скопје) тоа е луксуз. На горе, т.е. Европа и ресто, тоа е ефтина храна. Мене ми се допаѓа.

Каде во Скопје има ресторан и цена?!
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Сам си правам. Не е оригинал, ама сличи. Инаку кај нас (еднаш во Скопје) тоа е луксуз. На горе, т.е. Европа и ресто, тоа е ефтина храна. Мене ми се допаѓа.

Каде во Скопје има ресторан и цена?!
Јас знам во Рамстор... на спрат е :)
А за цена незнам.. :toe:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
никако не стравам во уста такво нешто :pov:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom