Кивање, Ждригање, Прдење...

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Најнапред, секако дека е накултурно, но како човек секој од нас ги поседува способности...
Некое непријатно искуство, можеби и комични ситуации...лични на останатите:)...
Како прекинувате со икање?...

Еднаш на тренинг праиме истегање, али поза некоја легнатт на земја со нозете кренати....и слушаме наеднаш пппрррррттт....:pos2: нормално се смееме сите....а наптрапникот беше најдебелиот човек од сите нас...цунами мајкеми:vozbud:

Исто професортка у средно ме избрка од час и ми вика додека не преикаѓ не се враќај:toe:...и нормално не преикав:)....а тоа често ми се случува ко ќе почнам по 2-3 саати ме држи и неможам да прекинам

Па да ве слушнеме...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.372
Поени од реакции
30.490
Aх, слатки мемории од основно, па и од средно, ми врати.
Го сфакам како потреба и не се страмам, што ми се прави - правам.

Кивање, претерувам со тоа. Пролетта. Алергичен сум на поленов прав.
Ждригање, не практикувам многу. 2-3 пати после јадење.
Прдење, anytime кога ми дојде.
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
:pos: каква тема ...
не практикувам прдење и ждригање у јавност освен со поблиски пријатели :pos:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.276
Поени од реакции
1.494
Сега брзо у школо ждригнав на час :pos:А и редовно се проѕевам посебно кога имаме час Сметководство.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.583
Поени од реакции
3.144
Често си ги практикувам сите овие, но најчесто ми е ждригањето :):). Ама кога и да е, им се извинувам на сите што се околу мене :)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Прдење кога ќе ми дојде, ждригам после јадење и пиење(не секој пат само по добро) а кивање не можеш да го „задржеш“ кога ти дојде.

п.с Алергичен сум на полен пролетта кивам на секоја минута( и тоа еднаш кога кивнам, обавезно уште 5 пати веднаш по тоа), исто и домашна прашина, дезодоранс и сл :)
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
А за икање не спомна никој???
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
6.841
Поени од реакции
777
Прдење и ждригање е многу некултурно, ниско...
Кај нас професорката по англиски не отстрануваше од час ако некој направи такво нешто и ние понекогаш намерно со патиките на подот правевме звуци слични на прдење и додека не се кажеше некој го прекинуваше часот :)

Кивањето и икањето се нешто сосем друго...
Кога икам пијам многу вода, но не секогаш помага... :)
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Една скопска шмизла(една од тие нежните, културни девојченца) минатото лето ептен ме изнасмеа. Седевме собрани 5-6 девојчиња и девојкава прдна и вика: Уфф пуфнав :pos2::pos2::pos2::pos2:
Цела зграда се тресеше ејјј!
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
630
Можам да се пофалам со тоа што можам да ждригам цело време, нон-стоп.:tv:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.856
Поени од реакции
22.134
И јас имам алергија од поленов прав и на секои 5 мин кивам:)а за прдење како секој нормален човек и јас прдам само на одредено место:)
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
кивањето ми е слаба страна...пошо сум алергична на се:pos2: кивам ко луда....у серии по 10-15 пати...у основно и средно кога ќе се закивав ми викаа да искочам од час пошо сум реметела предавање , а некад намрено го расчешував носот само да ми речат да искочам!!!!:kesa:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.607
Една скопска шмизла(една од тие нежните, културни девојченца) минатото лето ептен ме изнасмеа. Седевме собрани 5-6 девојчиња и девојкава прдна и вика: Уфф пуфнав :pos2::pos2::pos2::pos2:
Цела зграда се тресеше ејјј!
замисли шо се дешава кога ке “прдне“ :smir:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
Кога сум излезен со друштво некаде, или на гости некаде ми доаѓа да направам едно од нив ама секогаш се воздржувам, многу ми изгледа некултурно да прдам/ждригам во јавност.Ама ако се собереме по дома, куќата паѓа од сите тие звуци:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom