Кивање, Ждригање, Прдење...

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.276
Поени од реакции
45.675
икањето не е непристојна работа, земи воздух и држи го 10 секунди ќе ти помине одма
Кај има поубава работа откако ќе натегнеш на екс поголема количина пиво да се иждригаш ко коњ, филинг на векот е тоа.
Не прдете под јорган ако се покривате преку глава....еднаш ми се деси не знам како извадив жива глава :icon_lol:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
јас ждригам редовно пред мајка ми, а таа за греота се гади и секогаш ми вика: Животињо една!!!!! :pos::pos:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
иам дарба за ждригање :) особено после пелистерка хаахахах а за прдење, не прдам толку колку шо си пуфкам :pipi: а најгадно ми е ко треба да го задржам у мене, пример коа сум со некој пресен дечко (најчесто у колата се дешава) да ми се прде ми се плаче, а мора да го држам оти ќе му се насолзат очите и ќе треба да измислувам најблиску некаде отворена шахта дека има хахахах... имаше една поука: ...

dont keeп ur farts in yourself, they go back through your body straight to d brainz.. thats where shitty ideas come from :P ....
p.s: кивам многу неприметно, и многу ретко
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Ја еднаш на час како сум се испрдел мислам дека беше појако од ураганот катерина:kesa:.јак филинг у секој случај
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
иам дарба за ждригање ...
Ти да беше од оние Хелоу Фанта:vozbud:
p.s: кивам многу неприметно, и многу ретко
Сум слушнал дека нечини да го задржиш кивањето внатре оти се пореметува работата на срцето, многу голем напор доживува наеднаш:toe:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Незнам зашто али а се пресмеам почнувам да икам и тоа комедии е.. Нема престанување.. Или да се налокам вода или она да не дишам една мин па може да помине.
За прдење не ми се десило у животов незнам ваљда пошо девојче али буквално незнам како се прај тоа.
А за ждригање ми е интересно понекад кога пијам пиво па знам да се заиграм :kesa: Додуша и така знам да се заиграм со ждригањево интересно ми е :pos2: (Боро ќе те скршам што ме учиш вакви работи :pipi:)
А кивање си е друго.. Кога сум болна кивам ама никад нешто претерано. :pipi:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Баш вчера ми рече професорот по Историја да ја читам лекцијата и јас читам читам и едно време ми дојде кога сум се ождригал и после не можев да престанам да се смеам како споулавен.А исто еднаш бевме собрани друштвото кај еден другар дома.И седиме така пиеме пиво и кога сум му оптегнал еден шпионски прдеж(пувеш)
сите почнаа да се разбегуваат кој на балкон кој низ врата.А за икање и кивање не мн.Еднаш се сеќавам кога сум кивнал еден мрсул зелен ми се истегна до папок и ми се врати на носот ми се залепи.:music3::pov:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ретко ждригам и тоа најчесто ми е од обилно јадење или пак од многу газирано. Не прдам никако освен во WC. Кивам нормално во пролет и тоа по серии 5,6 пати. Нос боли после ненормално. Икање лесно се снаоѓам. Пијам вода со одделни голтки накај 6,7 голтки и поминува.

Него од каде инспирација за темава?
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Ти да беше од оние Хелоу Фанта:vozbud:


Сум слушнал дека нечини да го задржиш кивањето внатре оти се пореметува работата на срцето, многу голем напор доживува наеднаш:toe:
не за срцето, ако го запираш кивањето, (со рака нели), може да ти пукне некој капилар на очите. Коа киваме, силата на "воздухот" што го киваме, достигнува до 120-130 км/h..така да..не е убаво тоа да се прави, јесда е навика али..:)
 
D

DeviL_32`

Гостин
Јас сум талент за ждригање. Можам да ждригнам кога сакам, каде сакам и колку долго сакам


Жими мајка :vozbud:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Ти да беше од оние Хелоу Фанта:vozbud:


Сум слушнал дека нечини да го задржиш кивањето внатре оти се пореметува работата на срцето, многу голем напор доживува наеднаш:toe:

i mozam da zboram dodeka zdrigam, do osmo edna drugarka me vika6e tendzere :) ... oti zemam vazduh i koga zboram dodeka zdrigam i licelo kao koa majka i pravila pukanki po doma xaxaxaxa


Јас сум талент за ждригање. Можам да ждригнам кога сакам, каде сакам и колку долго сакам


Жими мајка :vozbud:

e te za toa zboram :) ... a za kivanjetto .. paaa najcesto se desava na cas i glupo mi e da se iskijam i posle cel klas na zdravje na zdravje pa ka posle ae zdravje da imate ... glupo mi e ... poarno ke si go zadrzam :) a posle po doma podskoknuvam koa mi se vrne da kivam :)
 
М

Мрак

Гостин
абе,поарно надвор него внатре :toe: :smir:

Да де,само некаде нели ќе се припазиме,да не испуштиме нешто што не треба.Не е убаво,некој поминува и ќе иждрига:vozbud:Ај кога ќе испрди да му се смееш,ама ждригањето пред луѓе така е грозно бе.Ех една приказна да ви кажам,баба ми што ми кажувала:Некој нејзин внук дошол на гости во Скопје и сега ај ќе го шетаат некаде и се качиле во автобус.Ама на детево му се припрдело.И му викаат овие моиве:не е културно,народ има околу тебе,издржи..Ама овој неможел,му се прдело ептен!И на крај прднал,ама тој пролив да ти имал па не да прднал туку се посрал...и така засремени на првата станица се симнале и дома правоо..еее што може на човек да му се случи:vozbud:
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Ждригање нормално се деешава и на сред час да се изразим.Али најбоље нешо десено беше кога бев 8мо одд .. И правевме стомачни.И сеа другар ми на ред за стомачни и го држам за нозе.И прави негдека 10-15 скоро и го глеам црвен ка пиперка нема да издржи и коај му ја оптегна... Цел клас беше у нествес дали од шо смрдеше толку или од шо беше смешно :) :pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom